blisko

Temat: Wielka Brytania

EasyJet: chaos wywołany przez drony nad Gatwick kosztował piętnasty milionów funtów  Wraz ze świata

  • Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu złotych. Następujące "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Żyją tysiące kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe używane przez nas życie"
  • "Absolutnie katastrofalne". Gigant ostrzega przed skutkami braku porozumienia

EasyJet stracił 15 milionów funtów w następstwie 36-godzinnego chaosu, który miał miejsce na lotnisku Gatwick - poinformowali we wtorek przedstawiciele przewoźnika.

Przez zakłócenia spowodowane dronami latającymi nad lotniskiem Gatwick należy było odwołać lub przekierować na inne lotniska blisko tysiąca połączeń. Ucierpiało za zakupach grupowych około 140 pasażerów. Wszystko miało miejsce między 19 a 21 grudnia ubiegłego roku, czyli w w największym stopniu obleganym terminie przedświątecznym.

Gatwick jest drugim pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotniskiem w Wielkiej Brytanii jak i również siódmym w Europie.

Na tej liście pokrzywdzonych pasażerów znalazło się również 82 tysiące klientów EasyJet. Jak poinformowano we wtorek, przewoźnik był zmuszony do anulowania w niniejszym okresie ponad 400 połączeń.

EasyJet stracił na chaosie

Zdaniem przedstawicieli brytyjskich linii lotniczych zmniejszyło to dochody spółki o 5 milionów funtów i kosztowało przewoźnika dziesięciu milionów funtów. To kwota przeznaczona na pomoc klientom.

Mimo to, grupa przedstawiła optymistyczne prognozy na 2019 rok. - Czujemy, hdy środowisko jest solidne, zaś my tutaj dobrze wykonujemy - powiedział dziennikarzom Johan Lundgren, dyrektor zarządzający EasyJet.

Europa szykuje się na twardy brexit. Milionowe wsparcie dla portów i lotnisk

W prekursorskim kwartale ubiegłego roku liczba pasażerów brytyjskiego przewoźnika wzrosła o 15 procent do odwiedzenia 21, 6 mln. a mianowicie W pierwszej połowie 2019 roku poziomy rezerwacji istnieją wciąż obiecujące, mimo braku pewności odnośnie do brexitu - wskazał Lundgren.

Powiedział także, że był "dumny" wraz ze sposobu, w jaki personel pracował przez całą 24h, aby zająć się nabywcami, których podróże zostały zakłócone przez incydenty z dronami.

Z lotniska Gatwick latają również inni przewoźnicy, między innymi Ryanair, British Airways, Norwegian.

Brexit a podróże

Według szacunków IATA w tym roku o 5 milionów więcej transportowanych osób będzie podróżowało między Wielką Brytanią a krajami Unii europejskiej Europejskiej w porównaniu do 2018 roku kalendarzowego. Organizacja zauważyła, że dużej liczby z nich będzie podróżować w szczycie sezonu letniego ze względu na wczasy. W jej opinii wędrówki te mogą być zagrożone, jeśli Wielka Brytania opuści Wspólnotę bez porozumienia.

"Pozostając na dwa miesiące przed opuszczeniem przez Dużą Brytanię Ue, linie aeronautyczne wciąż nie wiedzą dokładnie, na jaki rodzaj brexitu powinny się przyszykować. Istnieje również niepewność prawna i handlowa dotycząca tego, po jaki sposób Komisja Europejska planuje utrzymać dotychczasową liczbę lotów między UK jak i również UE. W krótkim okresie, jaki pozostał do brexitu, konieczne jest, aby UE i Wielka Brytania odebrały rozwiązanie, które zapewni liniom lotniczym dalszy rozwój po celu zaspokojenia popytu, zaś pasażerom umożliwi podróże urzędowe, jak i rodzinne"- wskazywał, cytowany w komunikacie, Alexandre de Juniac.

apteki mogą otwierać tylko farmaceuci. Nowe przepisy weszły przy życie

Apteki mogą otwierać tylko farmaceuci. Nowe przepisy weszły przy życie

Prawo otwierania nowych aptek mają tylko farmaceuci a mianowicie to efekt zmian w prawie farmaceutycznym, które po niedzielę weszły w żywot. Nowe apteki nie będą też mogły być odbezpieczone…...

Czytać
apple może pobić zeszłoroczny rekord sprzedaży. Pomogą nowe iPhone’y  Tech

Apple może pobić zeszłoroczny rekord sprzedaży. Pomogą nowe iPhone’y Tech

Obecna dynamika zbytu nowych iPhone'ów pokazuje, iż pobity zostanie zeszłoroczny najlepszy wynik Apple'a - poinformował przy poniedziałek producent smartfonów. Koncern szacuje, że liczba sprzedanych urządzeń w pierwszy koniec tygodnia od premiery…...

Czytać