blisko

Anonymous nie odpuszcza. Odwet za nową ustawę w Czechach

  • Dom
  • Ze swiata
  • Anonymous nie odpuszcza. Odwet za nową ustawę w Czechach
Czeski minister finansów padł ofiarą Anonymous  Ze świata

W proteście przeciw ustawie pozwalającej na ryglowanie nielegalnych portali hazardowych hakerzy z grupy Anonymous zaatakowali strony internetowe firm należących do czeskiego ministra finansów Andreja Babisza - potwierdziło we wtorek jedno wraz z przedsiębiorstw.

Demokraci ponownie na celowniku rosyjskich hakerów? Jest odpowiedź Kremla

Jak podała agencja Reutera, powołując się na prywatną czeską agencję prasową Szkło powiększające. cz, w wyniku ataku przy poniedziałek wieczorem na kilkanaście minut zostały wyłączone strony www internetowe należącego do Babisza holdingu Agrofert (produkcja i handel żywnością) i grupy Penam (piekarstwo).

Aktywiści z Anonymous zagrozili dodatkowymi atakami na Agrofert jak i również parlamentarzystów oraz zaapelowali na temat anulowanie nowego prawa, które nakłada większe ograniczenia dzięki działalność hazardową i uprawnia ministerstwo finansów do zamykania nielegalnie działających w Czechach hazardowych portali internetowych.

"Czas podjąć działania"

- Kierowane przez Andreja Babisza ministerstwo finansów otrzymuje niemal nieograniczoną władzę do cenzurowania globalnej sieci. Czas podjąć działania przeciwko temu - oświadczyli Anonymous w nagraniu umieszczonym 18 lipca w serwisie Youtube, nazywając swoją akcję Operacją Blokada.

Hakerzy zażądali od rządu rezygnacji spośród planowanego internetowego systemu monitoringu sprzedaży detalicznej, którego inwestycja przewidziano na koniec roku.

Wojna z oszustami

Ekspert: hakerzy powstają banki codziennie. Żerują dzięki ludzkiej niechlujności

W rozmowie z Reutersem we wtorek Babisz oznajmił, że spotkał się wcześniej z pełnomocnikiem grupy Anonymous, i powiadomił, że wniesie oskarżenie po sprawie ataków do sądu. - Chcemy jedynie zastosować reguły obowiązujące już po 18 państwach członkowskich UE, nikt nie istnieje zamiaru cenzurować internetu - powiedział Babisz. Dodał, że nowe regulacje "są skierowane przeciwko niepłacącym podatków firmom z gałęzi hazardowej".

Babisz wydaje się drugim z najbogatszych jednostek w Czechach. Jego partia ANO zajęła w wyborach parlamentarnych w 2013 r. drugie miejsce i weszła do koalicji rządowej.

Od objęcia teki ministra finansów w 2014 r. Babisz położył szczególny nacisk na zwalczanie oszustw podatkowych i usprawnienie systemu zbierania podatków. Nowe regulacje mogą mieć być częścią tych mordęg - pisze Reuters.

Video (Ekspert: ataki hakerskie na banki zdarzają się codziennie): 1544470

ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 10-16 października 2016

Ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 10-16 października 2016

Pb98 za 4, 77-4, 89 zł/l, Pb95 za 4, 43-4, 54 zł/l, ON za 4, 25-4, 35 zł/l, LPG zbytnio 1, 92-1, 97 zł/l - to prognozowane koszta paliw…...

Czytać
ceny paliw rosną - strony nie napawają optymizmem  Surowce

Ceny paliw rosną - strony nie napawają optymizmem Surowce

Ceny paliw dzięki stacjach rosną i guzik nie wskazuje, by w bliskim czasie mogło się to przerobić. Analitycy przewidują, że po nadchodzącym tygodniu cena benzyny 95 przekroczy 5 złotych. Dodali…...

Czytać