blisko

Temat: Gospodarka

Galerie handlowe i sklepy w święta będą czynne krócej

  • Projekt budżetu na 2019 rok kalendarzowy do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą czasu? Komitet Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz oferty. Potem długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znaną obwód kawiarni

Sieci handlowe skróciły czas pracy 24 grudnia i będą aktywne tylko do 14. 00. Związkowcy po raz 1-wszy od wielu lat są zadowoleni – pisze "Gazeta Wyborcza".

- Wszystkie duże sieci pozytywnie odpowiedziały na nasze wieloletnie akcje +nie przehandluj pierwszej gwiazdki+. To nasz sukces, bowiem jeszcze kilka lat nim w Wigilię pracowały do odwiedzenia 19 czy nawet 21 – mówi szef handlowej "Solidarności" Alfred Bujara.

Jak na chaos w Sejmie zareagują rynki? "Rewolucji nie będzie"

Kiedy na zakupy?

- Najgorszym dniem do sprawienia zakupów będzie piątek 23 grudnia. W dzisiejszym dniu w mnogości centrów handlowych trudno stanie się zaparkować – twierdzi czasopismo.

"Handel w tym roku odnalazł się w specyficznej kwestii: brakuje rąk do roboty. Do niedawna sieci ratowały się, sięgając po pracowników z Ukrainy. Teraz i to nie wystarcza, rozpoczęły więc ściągać do pracy nawet więźniów. Ci najnowszy są jednak zatrudniani po magazynach. A ponieważ ruch jest większy niż najczęściej braki za kasami wypełnia się pracownikami dorywczymi" – czytamy w artykule.

Wydłużone godziny

Godziny pracy przed świętami będą wydłużone, ale nie zmieni wówczas zasadniczo sytuacji, bo w sklepach zjawią się tłumy. Dodatkowo klienci będą bardziej niż zwykle podenerwowani.

- Górna granica naszej odporności konsumenckiej to 25 chwil. Po tym czasie intelekt zupełnie przestaje kalkulować. Wyłącza się nam racjonalne myślenie. Po 40 minutach nie wiemy już nawet, jak kupujemy" – ostrzega dr hab. Alicja Grochowska, psycholożka biznesu z SWPS i namawia, aby "zracjonalizować sytuację", "rozłożyć zakupy na kilka dni" albo dokonać pierwotnego przez internet.

drony i samoloty dostarczające internet - plany Google jak i również Facebook

Drony i samoloty dostarczające internet - plany Google jak i również Facebook

Zasilany energią słoneczną, autonomiczny dron, który może latać za pośrednictwem tygodnie albo nawet za pośrednictwem miesiąc, dostarczając szybki internet do miejsc, gdzie wcześniej go nie było. Brzmiało to jak science-fiction, jednak…...

Czytać
doubleLocker atakuje telefony z układem Android, ESET ostrzega  Tech

DoubleLocker atakuje telefony z układem Android, ESET ostrzega Tech

Eksperci z firmy ESET ostrzegają przed nowym niebezpieczeństwem atakującym telefony z programem Android. Szkodliwe oprogramowanie DoubleLocker szyfruje dane i wymaga okupu za odblokowanie telefonu. Jak czytamy w komunikacie, ten ransomware…...

Czytać