blisko

Temat: Gospodarka

Galerie handlowe i sklepy w święta będą czynne krócej

  • Projekt budżetu na 2019 rok kalendarzowy do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą czasu? Komitet Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz oferty. Potem długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znaną obwód kawiarni

Sieci handlowe skróciły czas pracy 24 grudnia i będą aktywne tylko do 14. 00. Związkowcy po raz 1-wszy od wielu lat są zadowoleni – pisze "Gazeta Wyborcza".

- Wszystkie duże sieci pozytywnie odpowiedziały na nasze wieloletnie akcje +nie przehandluj pierwszej gwiazdki+. To nasz sukces, bowiem jeszcze kilka lat nim w Wigilię pracowały do odwiedzenia 19 czy nawet 21 – mówi szef handlowej "Solidarności" Alfred Bujara.

Jak na chaos w Sejmie zareagują rynki? "Rewolucji nie będzie"

Kiedy na zakupy?

- Najgorszym dniem do sprawienia zakupów będzie piątek 23 grudnia. W dzisiejszym dniu w mnogości centrów handlowych trudno stanie się zaparkować – twierdzi czasopismo.

"Handel w tym roku odnalazł się w specyficznej kwestii: brakuje rąk do roboty. Do niedawna sieci ratowały się, sięgając po pracowników z Ukrainy. Teraz i to nie wystarcza, rozpoczęły więc ściągać do pracy nawet więźniów. Ci najnowszy są jednak zatrudniani po magazynach. A ponieważ ruch jest większy niż najczęściej braki za kasami wypełnia się pracownikami dorywczymi" – czytamy w artykule.

Wydłużone godziny

Godziny pracy przed świętami będą wydłużone, ale nie zmieni wówczas zasadniczo sytuacji, bo w sklepach zjawią się tłumy. Dodatkowo klienci będą bardziej niż zwykle podenerwowani.

- Górna granica naszej odporności konsumenckiej to 25 chwil. Po tym czasie intelekt zupełnie przestaje kalkulować. Wyłącza się nam racjonalne myślenie. Po 40 minutach nie wiemy już nawet, jak kupujemy" – ostrzega dr hab. Alicja Grochowska, psycholożka biznesu z SWPS i namawia, aby "zracjonalizować sytuację", "rozłożyć zakupy na kilka dni" albo dokonać pierwotnego przez internet.

bezrobocie w dół. W kwietniu wyniosło 10, 8 proc.

Bezrobocie w dół. W kwietniu wyniosło 10, 8 proc.

Nawet milion pracowników może wyjechać z Lokalny. Czarny scenariusz Czarny harmonogram dla gospodarki. "Ukraińcy według prostu wybiorą Niemcy" Raport: Polacy wolą pracę przy zagranicznych firmach Ponad 12 tysięcy dni niewykorzystanego wypoczynku. Samorządowcy…...

Czytać
belgia. Minister: Holandia o skażonych jajach wiedziała już w 2016r  Ze świata

Belgia. Minister: Holandia o skażonych jajach wiedziała już w 2016r Ze świata

Belgijski minister rolnictwa Denis Ducarme oświadczył przy środę, że władze Holandii już w listopadzie przeszłego roku wiedziały o skażeniu jaj środkiem owadobójczym fipronil w swym kraju, ale nie poinformowały o naszym europejskich…...

Czytać