blisko

Temat: Gospodarka

Jak długo Polak szuka roboty?

  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja
  • "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu
  • "Około dwadzieścia miliardów" na początek. Wicepremier: pieniądze są zabezpieczone
  • Miliardy na obietnice PiS-u wciąż w tym roku. Finansowanie "tajemnicą minister finansów"

Blisko 2 trzecie polskich pracowników uważa, że jest w dzieje znaleźć nową pracę w krócej niż trzy miesiące. Najłatwiej znaleźć nowego pracodawcę w Krakowie - wynika z badania Confidence Index.

Badanie zostało przeprowadzone poprzez firmę Michael Page. 57, 7 proc. respondentów z Polski zadeklarowało w przedtem, że jest w będzie znaleźć nową pracę po okresie krótszym niż 3 miesiące. Co ciekawe, największa liczba ludzi optymistów pod tym względem jest w Krakowie, bo aż 66, 7 proc. ankietowanych. Na kolejnych obszarach znalazły się Wrocław, aglomeracja śląska oraz Warszawa.

Ma sto lat i chce dalej działać. "Tak długo, jak będę potrafiła liczyć i biegać"

Kolejne miejsca?

W przypadku Wrocławia współczynnik osób, które uważają, iż znajdą pracę szybciej niźli w 3 miesiące wyniósł 64, 8 proc., natomiast dla aglomeracji śląskiej 59, 3 proc. Czwarte miejsce w zestawieniu zajęli ludność Warszawy – 50, 12 proc.

– Wyniki badania znajdują swoje odzwierciedlenie w danych Eurostatu, według którymi stopa bezrobocia w naszym kraju w październiku wyniosła cztery, 6 proc. Malejące bezrobocie wiąże się z rosnącym optymizmem Polaków i czyni, że pracownicy czują się pewniej na rynku pracy – wskazuje Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page oraz członek zarządu Naszego Forum HR.

– Nie dziwi więc również fakt, że aż 76 proc. badanych jest zaspokojonych z obecnej sytuacji dzięki rynku pracy. Pociąga wówczas jednak za sobą pewne oczekiwania na przyszłość. Przecież 54 proc. respondentów ocenia na podwyżkę wynagrodzenia, zaś 43, 7 proc. na awans zawodowy w ciągu najbliższych 12 miesięcy – podkreśla Piotr Dziedzic.

Co motywuje do modyfikacje?

W kwestii motywacji respondentów do zmiany roboty, najważniejszym powodem jest gotowość zdobycia nowych umiejętności (51, 8 proc. ). Na drugim miejscu znalazły się większe zarobki (42, 12 proc. ), a dzięki trzecim brak możliwości progresu w obecnym miejscu zatrudnienia (31, 9 proc. ). Istotne jest także przeszukiwanie organizacji o wyższej kulturze etycznej (27, 5 proc. ).

Kandydaci ze stolicy i Wrocławia na pierwotnym miejscu stawiają chęć uzyskania nowych umiejętności (48, 12 proc. vs 48, sześć proc. ) – poprzednio wyższą pensją (43, pięć proc. do 44, trzech proc. ) i poszukiwaniem wyższej kultury etycznej (27, 2% do 38, 6%).

Najbardziej ambitni co do pozyskania nowych umiejętności okazali się natomiast respondenci spośród Krakowa (66, 7 proc. ). Istotną motywacją był dla nich także deficyt perspektyw na rozwój (37, 8 proc. wskazań) oraz pensja (35, 6 proc. ). Podobnie wskazywali też kandydaci ze Śląska – zdobycie nowych umiejętności (63, 8 proc. ), wyższe wynagrodzenie (39, 7 proc. ), brak możliwości wzrostu (36, 2 proc. ).

drony i samoloty dostarczające internet - plany Google jak i również Facebook

Drony i samoloty dostarczające internet - plany Google jak i również Facebook

Zasilany energią słoneczną, autonomiczny dron, który może latać za pośrednictwem tygodnie albo nawet za pośrednictwem miesiąc, dostarczając szybki internet do miejsc, gdzie wcześniej go nie było. Brzmiało to jak science-fiction, jednak…...

Czytać
doubleLocker atakuje telefony z układem Android, ESET ostrzega  Tech

DoubleLocker atakuje telefony z układem Android, ESET ostrzega Tech

Eksperci z firmy ESET ostrzegają przed nowym niebezpieczeństwem atakującym telefony z programem Android. Szkodliwe oprogramowanie DoubleLocker szyfruje dane i wymaga okupu za odblokowanie telefonu. Jak czytamy w komunikacie, ten ransomware…...

Czytać