blisko

Europoseł nawołuje do śledztwa ws. Tindera. Za naruszanie prywatności Europejczyków

 • Dom
 • Wiadomosci
 • Europoseł nawołuje do śledztwa ws. Tindera. Za naruszanie prywatności Europejczyków
Europoseł: Tinder może robić wraz z waszymi danymi co jedynie chce

Belgijski europoseł Marc Tarabella wezwał Komisję Europejską do wszczęcia śledztwa ws. aplikacji randkowej Tinder. Jego zdaniem firma przyznaje sobie zbyt dużo swobody w dysponowaniu danymi Europejczyków, naruszając przy naszym europejskie przepisy.

Pamiętajmy, że zdjęcia, nawet ów zrobione pięć lat bądź piętnaście kilogramów temu, to wciąż wrażliwe dane.

Warunki użytkowania aplikacji Tinder naruszają europejskie prawo. Rozchodzi np. o przetwarzanie zdjęć i danych użytkownika nawet po dezaktywacji konta przez niego.

Innymi słowy, kiedy zarejestrujesz się w tym serwisie, firma ma możliwość zrobić z twoimi informacjami cokolwiek chce: udostępniać, sprzedawać komu chce, nawet hałasuje zmieniać. Brak transparentności odrzucić może być regułą!

Europoseł swoją odezwę wygłosił na Facebooku. Choć Tinder jest najbardziej rozpoznawalną aplikacją, polityk zwrócił atencję, że podobne praktyki wykorzystuje francuska aplikacja randkowa Happn oraz aplikacja fitness Runkeeper.

Pierwszy o sprawie napisał serwis Politico. Rzeczywiście, polityka prywatności Tindera jest zagmatwana i wizualnie odpychająca (jasne znaki na jasnoszarym tle), co zniechęca do odwiedzenia czytania. Generalnie i wyjąwszy tego użytkowników nie należy odpychać, bo zwyczajnie regulaminów nie czytają. Zwłaszcza wówczas gdy aplikacja zaczyna być popularna i chcą sami ją przetestować. Z Tindera korzysta kilkadziesiąt milionów osób co miesiąc.

Apel europosła nie oznacza, że Komisja Europejska podejmie jakiekolwiek kroki. Trzeba jej jednak oddać, iż jak dotąd nie bała się utrzeć nosa niemałym amerykańskim firmom. Chociaż biurokratyczna machina działa można, to nieustępliwie.

Tagi: Tinder smartfon program prywatność dane osobowe Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

dopłaty do roamingu - decyzje Urzędu Komunikacji Elektronicznej Prawo

Dopłaty do roamingu - decyzje Urzędu Komunikacji Elektronicznej Prawo

Operatorzy, jacy liczą straty po ubiegłorocznym zniesieniu opłat roamingowych po Unii Europejskiej, skorzystali wraz z furtki, którą uchylił unijny regulator i poprosili Urząd Komunikacji Elektronicznej o zgodę na wprowadzenie dopłat…...

Czytać
domowe finanse Polaków. Raport BIG InfoMonitor Pieniądze

Domowe finanse Polaków. Raport BIG InfoMonitor Pieniądze

Wystarczy pieniędzy na bieżące zobowiązania czy nie? Co piąty Polak zadaje sobie takie pytanie co najmniej przy jednym spotkaniu w miesiącu - powstaje z badania przeprowadzonego w zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.…...

Czytać