blisko

Znamy wartość majątku Ivanki Trump i jej męża. Eksperci informują o możliwym konflikcie interesów

  • Dom
  • Wiadomosci
  • Znamy wartość majątku Ivanki Trump i jej męża. Eksperci informują o możliwym konflikcie interesów
Ivanka Trump i jej małżonek Jared Kushner - cena majątku

Majątek Ivanki Trump, córki prezydenta Trumpa, i do niej męża Jareda Kushnera, zatrudnionych w Białym Domu, sięga 741 mln dolarów (ok. 2, 9 miliarda złotych) – poinformowały amerykańskie środowiska w sobotę. Komentatorzy informują o możliwym konflikcie interesów.

W deklaracji majątkowej Jared Kushner podał oprócz tego, że dochody jego małżonki z jej udziałów przy Trump International Hotel, od momentu stycznia 2016 do marca 2017, wyniosły "pomiędzy 1-wszą mln do 5 mln dolarów". Informacje o bogactwa córki i zięcia Trumpa pochodzą z ich zeznań finansowych.

36-letni Jared Kushner, od czasu rywalizacji wyborczej jeden z najbliższych doradców Donalda Trumpa, przy ubiegły poniedziałek został wyznaczony szefem nowopowstałego Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu. Kushner, który tak jak swoim teść dorobił się dużego majątku w branży nieruchomości, bezpośrednio podlega prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

35-letnia Ivanka Trump, poinformowała w ubiegłą środę, że została zatrudniona jak doradczyni prezydenta. Ivanka Trump wydała wtedy oświadczenie, po którym poinformowała, że wraz z uwagi na "możliwy zatarg etyczny wynikający z podjęcia pracy w Białym Domu" zdecydowała się nie nakładać żadnego wynagrodzenia.

Konflikt interesów?

Amerykańskie media po opublikowaniu deklaracji majątkowych Ivanki i jej męża, zwróciły uwagę, że córka prezydenta nadal posiada udziały przy hotelu Trump International położonym kilka kroków od Białego Domu.

Fakt, iż Ivanka Trump czerpie zyski z udziałów w hotelu położonym w pobliżu Białego Domu, zdaniem komentatorów, rodzi podejrzenia o konflikt interesów.

Przepisy regulujące działalność rządu federalnego wymagają złożenia deklaracji o stanie majątkowym od wszystkich urzędników wysokiego i średniego szczebla po momencie podjęcia pracy. Obowiązek ten obejmuje także jednostki, które - jak córka prezydenta - nie pobierają wynagrodzenia.

Tagi: Ivanka Trump Donald Trump AMERYCE Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

badanie techniczne pojazdu. Rząd zbytnio zmianami w systemie

Badanie techniczne pojazdu. Rząd zbytnio zmianami w systemie

O połowicę wzrośnie koszt badania fachowego pojazdu, gdy zrobimy fita 45 dni po okresie - zakłada nowelizacja Uprawnienia o ruchu drogowym, przyjęta we wtorek przez rząd. Nową opłatą zostali również obciążeni przedsiębiorcy prowadzący…...

Czytać
bank Światowy tnie prognozę na rzecz Polski  Informacje

Bank Światowy tnie prognozę na rzecz Polski Informacje

Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu PKB w naszym kraju w 2013 roku. W czerwcowym raporcie regionalnym przedsiębiorstw prognoza dla naszego kraju spadła do 1, 0 proc. z 1, sześć proc.…...

Czytać