blisko

Aresztowano drugiego mężczyznę po ataku w centrum Sztokholmu

  • Dom
  • Wiadomosci
  • Aresztowano drugiego mężczyznę po ataku w centrum Sztokholmu
Ciężarówka wjechała w ludzi w Sztokholmie

Aresztowano drugiego mężczyznę po ataku w centrum Sztokholmu, w którym zginęły cztery osoby, a kolejny zostało rannych. Według szwedzkiej telewizji SVT aresztowany wydaje się być związany z zatrzymanym uprzednio przez policję mężczyzną.

W piątek wieczorem psy potwierdziła informację o zatrzymaniu mężczyzny, który jest analogiczny do wizerunku osoby wraz ze zdjęcia. Chodzi o opublikowaną wcześniej fotografię mężczyzny w ciemnym kapturze, który proch odnosić się z uprowadzeniem ciężarówki. Do ujęcia mężczyzny doszło w jednym ze sklepików w miejscowości Marsta na północ od Sztokholmu.

Mężczyzna jest podejrzany o terroryzm i zabójstwa - poinformowała w sobotę nad ranem rzeczniczka prokuratury Karin Rosander. Prokuratura nie podała jego tożsamości.

W piątek po południu uprowadzona wcześniej ciężarówka wjechała po tłum na głównej komercyjnej ulicy Sztokholmu, Drottninggatan, zaś następnie uderzyła w domek towarowy. Zginęły cztery jednostki, a 15 zostało kontuzjowanych.

Policja otoczyła kordonem obszar w centrum szwedzkiej stolicy. Nakazała też ewakuację głównego dworca kolejowego w Sztokholmie. Całkowicie wstrzymano ruch metra.

Tagi: Szwecja Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące dzięki Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

bank Światowy tnie prognozę na rzecz Polski  Informacje

Bank Światowy tnie prognozę na rzecz Polski Informacje

Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu PKB w naszym kraju w 2013 roku. W czerwcowym raporcie regionalnym przedsiębiorstw prognoza dla naszego kraju spadła do 1, 0 proc. z 1, sześć proc.…...

Czytać
barack Obama i Donald Trump - pierwsze spotkanie w Białym Domu

Barack Obama i Donald Trump - pierwsze spotkanie w Białym Domu

- Zrobię wszystko, aby Trump odniósł sukces - powiedział ustępujący prezydent Barack Obama po spotkaniu z Donaldem Trumpem w Białym Domu. Obama w czwartek, 10 listopada, po raz pierwszy przyjął…...

Czytać