blisko

Skazany w aferze podsłuchowej Marek F. ukrywa się. Jest wniosek o edycje listu gończego

  • Dom
  • Wiadomosci
  • Skazany w aferze podsłuchowej Marek F. ukrywa się. Jest wniosek o edycje listu gończego
Gdzie jest Marek F.? Wydaje się być wniosek o wydanie listu gończego

Policja poinformowała, że do sądu znalazł wniosek o wydanie listu gończego za Markiem F., skazanym w tzw. aferze podsłuchowej. "Mamy do czynienia z osobą ukrywającą się" – przyznał Sylwester Marczak, rzecznik komendanta stołecznego policji. Radio Zet podawało we wtorek, że biznesmen może przebywać w szpitalu psychiatrycznym. Policja poinformowała jednak, że sprawdziła wszystkie miejsca, po których Marek F. miał szansę mieszkać i przebywać, po tym placówki zdrowia psychicznego. 1 lutego F. miał stawić się w zakładzie karnym, by odbyć karę dwa, 5 roku więzienia.

"Policjanci wykonali już wszystkie czynności w tej kwestii. Na tym etapie możemy więc stwierdzić, że dysponujemy do czynienia z osobą ukrywającą się. O powyższym poinformowano właściwy zdanie. Liczmy teraz na modyfikację ze strony sądu nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego na list gończy, jak zwiększy nasze możliwości działania" – powiedział kom. Sylwester Marczak.

Wyjaśnił, iż zmiana nakazu doprowadzenia w list gończy da funkcjonariuszom "pełne spektrum szeroko rozumianej pracy operacyjnej".

Wniosek został skierowany do sądu w środę listem i faksem.

Marek F. poszukiwany

KSP informowała wcześniej, hdy Marek F. jest poszukiwany w nawiązaniu z nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego, który to trafił do jednego ze stołecznych komisariatów 6 lutego 2019 roku.

Wątek Marka F. był tematyką wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie. Poseł Cezary Tomczyk powiedział, że Platforma zwróciła się do ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego z żądaniem, aby "osobiście sprawował nadzór nad czynnościami operacyjnym prowadzonymi przez policję, w celu ujęcia Marka F. ". WEDŁUG chciała, by szef MSWiA udostępnił informacje na temat dotychczas podjętych przez policję w tej sprawie działań. Tomczyk pytał, czy ponad F. "został roztoczony parasol ochronny rządu".

O tym, że Marek F. ma odbyć zasądzoną mu karę 2, 5 roku kalendarzowego więzienia, zdecydował 31 stycznia Sąd Apelacyjny w Warszawie. Sąd odrzucił tym samym zażalenia obrońców, którzy ubiegali się o odroczenie wykonania sankcje m. in. ze powodu na stan zdrowia skazanego.

"Więzienna służba stanu zdrowia dysponuje odpowiednimi specjalistami po zakresie chorób, które są stwierdzone lub mogą stanowić stwierdzone u osób skazanych i reaguje na pewne okoliczności" – powiedziała sędzia Anna Zdziarska z SA, odwołując się do przestawianego przez obronę stanu stanu zdrowia F., który miałby uniemożliwiać pobyt w zakładzie karnym.

Marek F. jak i również afera podsłuchowa

Marek F. został skazany w 2016 r. przez Sąd Okręgowy po Warszawie na 2, 5 roku więzienia, w związku z tzw. aferą podsłuchową. Wyrok uprawomocnił się w grudniu 2017 roku. Obrońcy F. złożyli kasację do odwiedzenia Sądu Najwyższego, czekają także na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, do którego w styczniu 2018 roku znalazł wniosek o ułaskawienie F.

Ujawnione w tygodniku "Wprost" nagrania wywołały przy 2014 r. kryzys w rządzie Donalda Tuska.

Sprawa dotyczyła nagrywania od czasu lipca 2013 r. do odwiedzenia czerwca 2014 r. na zlecenie F. w stolecznych restauracjach osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych. Nagrano m. in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ a mianowicie Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury i rozwoju - Elżbietę Bieńkowską, prezesa NBP Firma Belkę i szefa CBA Pawła Wojtunika.

easyJet: chaos wywołany przez drony nad Gatwick kosztował piętnasty milionów funtów  Wraz ze świata

EasyJet: chaos wywołany przez drony nad Gatwick kosztował piętnasty milionów funtów Wraz ze świata

Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł poniżej pięciu złotych. Następujące "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy obowiązek dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz…...

Czytać
długi Polaków w 2016 roku kalendarzowego - BIG InfoMonitor

Długi Polaków w 2016 roku kalendarzowego - BIG InfoMonitor

Na koniec 2016 r. ponad 2 mln 322 tys. Polek i Młodych polaków nie radziło sobie spośród terminowym zwrotem zobowiązań również kredytowych jak i pozakredytowych. W ciągu roku kwota pierwotnego zaległości…...

Czytać