blisko

Temat: Francja

Francja nie chce prostytucji w PKB. «Sprzeczne z europejskimi normami»  Informacje

  • Posiadłość z XIX wieku za 56 złotych. Para zdecydowała się w nietypową sprzedaż
  • Niezwykła przemiana bloków z wielkiej płyty. Mieszkania jak luksusowe apartamenty
  • Podjechali furgonetką i wyrwali drzwi. Wyjątkowa praca Banksy'ego skradziona
  • Staruszka aresztowana pod spodem zarzutem kradzieży setek zabawek. Zaskakujące tłumaczenie
  • Kolejna wielka inwestycja Ronaldo. "To jedno z najchętniej odwiedzanych miejscowości na świecie"

Francuski Krajowy Instytut Statystyki (INSEE) odmówił uwzględnienia prostytucji tuż przy obliczaniu PKB i kwestionuje też zasadność uwzględniania gospodarki narkotykami. Obie te miejsca stanowiły w 2013 r. około 1 proc. PKB.

Prostytucja jak i również narkotyki w PKB. "To śmieszna miara. To jakie możliwości szkodzi, jest liczone w charakterze dobro"

- Nie posiada żadnego uzasadnienia, aby włączać prostytucję do obliczania Wyrobu Krajowego Brutto, ponieważ wydaje się być to działalność uprawiana przez osoby pochodzące w dużej większości z zagranicy, przebywające we Francji nielegalnie i zmuszane do jej uprawiania, jakie możliwości - ponadto - jest sprzeczne z europejskimi taksami prawnymi - wyjaśnia Ronan Mahieu, ekspert INSEE.

Prostytucja poza zasięgiem urzędników

- Przedstawiliśmy Eurostatowi nasz miejsce widzenia - zakomunikował przedstawicielom mediów Mahieu, nawiązując do tego, że instytut przekazał biuru statystycznemu Komisji Europejskiej 22 września swoje kalkulacje dotyczące PKB za rok kalendarzowy 2013 i poprzednie lata.

Według argumentacji INSEE, przy uprawianiu prostytucji "transakcji nie zawiera się dzięki zasadzie wzajemnego porozumienia jak i również z całkowitą pewnością będą one poza zasięgiem księgowości krajowej".

Narkotyki mają sens

Nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia, aby włączać prostytucję do obliczania Produktu Krajowego Brutto, ponieważ jest to działalność uprawiana przez jednostki pochodzące w ogromnej mnogości z poza polski, przebywające we Francji nielegalnie i zmuszane do odwiedzenia jej uprawiania, co a mianowicie ponadto - jest sprzeczne z europejskimi normami prawnym

Ronan Mahieu, ekspert INSEE

Jeśli zaś chodzi o handel narkotykami, to według cytowanego eksperta jego włączenie do statystyki "ma zniżony sens", ponieważ ocenia się go jedynie na podstawie przybliżonych kalkulacji.

Jednakże w tym drugim przypadku sprawa jest częściowo otwarta, skoro PKB oblicza się także w odniesieniu do odwiedzenia alkoholu i tytoniu.

Dlatego też INSEE zdecydował się włączyć do obliczeń PKB przybliżoną kalkulację odnośnie handlu narkotykami, dokonaną w podstawie danych Francuskiego Obserwatorium Narkotyków i Uzależnień (OFDT). Rozmiary tego handlu po 2013 roku oceniono w 2, 1 miliarda euro. Około jednej trzeciej pochodzi z handlu marihuaną, 20-25 proc. z handlu kokainą, a reszta z handlu innymi narkotykami.

adam Pieńkowski z McDonald’s Nasz kraj o polskiej gospodarki

Adam Pieńkowski z McDonald’s Nasz kraj o polskiej gospodarki

"Pod kontrolą, ale wyjąwszy naszego udziału". Przyszłość płatności Polska gospodarka się rozpędza. Co może ją powstrzymać? Ekspert: nie dzierży dobrych opcji, by powstrzymać Kima Amerykańscy giganci ciągną…...

Czytać
afera GetBack - prezes Kąkolewski o uzdrowieniu spółki

Afera GetBack - prezes Kąkolewski o uzdrowieniu spółki

- Mam plan uzdrowienia spółki GetBack - deklaruje po rozmowie z "Rzeczpospolitą" Konrad Kąkolewski, były prezes GetBacku. - Chcę wrócić do spółki - podkreśla po rozmowie i zaznacza, iż "jeśli nie zostaną…...

Czytać