blisko

Temat: Wielka Brytania

Amerykański fundusz wycofuje pieniądze wraz z Tesco. «Inwestowanie w obwód stało się zbyt ryzykowne»  Informacje

  • Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek na rzecz Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Żyją tysiące kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe nasze życie"
  • "Absolutnie katastrofalne". Gigant uprzedza przed skutkami braku porozumienia

Jeden z w najwyższym stopniu lojalnych akcjonariuszy Tesco - amerykański fundusz Harris Associates, sprzedał prawie 2/3 swych udziałów w spółce. Swoim zdaniem inwestowanie w brytyjską sieć sklepów było "zbyt ryzykowne".

Tesco zetnie ceny, aby zdobyć klientów. Sprzedaż maleje

Największymi udziałowcem Tesco są: Norges Bank (ma 7 proc. akacji), fundusz Black Muzyka rockowa (5, 1 proc. ) oraz fundusz Berkshire Hathaway (3, 98 proc. ).

Amerykański fundusz Harris Associates jest siódmym co do skali akcjonariuszem. Jego szef David Herro ogłosił, że tej udziały w brytyjskiej spółce zmniejszyły się z ok. 3 proc. do 1-wszą proc. - W ubiegłym miesiącu sprzedaliśmy 2/3 grono udziałów. Przy tylu niewiadomych... ryzyko jest zbyt ogromne, aby uzasadnić tak wielką ekspozycję - tłumaczył po wywiadzie dla "The Sunday Telegraph".

Niemcy walczą o klientów Tesco

Wiadomość o pozbyciu się działaniu wyszła na jaw na tym, jak w piątek koncern ogłosił, że tegoroczne zyski - szacowane dzięki blisko 2, 5 mld funtów - są na temat 30 proc. niższe niźli w 2013 r., kiedy to wyniosły 3, 3 mld funtów. Gdyby faktycznie się stało, byłby wówczas trzeci spadkowy rok spośród rzędu.

Problemy Tesco z malejącą sprzedażą jak i również nietrafionymi inwestycjami, z powodzeniem stosuje konkurencja. Po piętach brytyjskiemu gigantowi depczą niemieckie necie dyskontów. Obecnie Aldi jak i również Lidl kontrolują łącznie trochę ponad 8 proc. wartego 160 mld funtów branży brytyjskich supermarketów. Jeszcze w ubiegłym roku było to 7 proc.

Lidl rośnie średnio o 5 proc. rocznie, podczas gdy jego rywal Aldi o trzy, 5 proc., a Tesco - tylko 2 proc.

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy  Informacje

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy Informacje

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, iż kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Mazowsze zostało podzielone. Rząd liczy na dodatkowe środki z Unii Europejskiej Wydarzenia w Sejmie…...

Czytać
1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach  Pieniądze

1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach Pieniądze

Podatki, należności, akcyza. Rząd ma projekt na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...

Czytać