blisko

Temat: USA. Gospodarka

Internet w komórce przyspieszy? Operacje trwają  Informacje

  • "To rekord! ". Ambasador USA o handlu z Polską
  • Amerykanie zadowoleni z wizyty przy Pekinie. "Rozmowy przebiegają doskonale! "
  • Trump grozi wycofaniem USA ze Światowej Organizacji Handlu
  • USA wstępnie dogadały się z Meksykiem co do umowy handlowej
  • Apple pokazał rekordowe wyniki. Wartość spółki zbliża się do biliona dolarów

Internet po domu, pracy i komórce, ale wielu z nas narzeka w ograniczenia. Szczególna irytację budzi wolny internet w smartfonach. To wkrótce może się zmienić, niestety na razie tylko w USA. Dzierży tak być dzięki kooperacji amerykańskich Dish Network jak i również Artemis. Przedstawiciele firmy zapewniają, że internet w komórce może być tysiąc razy szybszy niż technologia 4G.

Założona w 2011 roku firma Artemis manipuluje nad nowym standardem bezprzewodowego internetu pCell, który być może przeskoczyć 4G i LTE (to obecny standard szybkiego internetu mobilnego). Artemis ogłosił ostatnio, że znalazł męża w przestrzeni bezprzewodowej, który to pomoże wdrożyć technologię. Posiada to się stać w czwartym kwartale tego r..

Pismo ze skarbówki przyjdzie mailem. Jeśli będziesz tego pragnął

Z informacji Business Insider wynika, że partnerem Artemis jest Dish Network, amerykański operator telewizji satelitarnej.

Jak wówczas działa?

W który sposób operator telewizji ma możliwość pomóc rozwinąć bezprzewodową transmisję danych? Tego firmy nie zdradzają. Wiadomo jednak, iż dziś nie można przesyłać fal radiowych w wszelkiej wolnej częstotliwości. Federalna Agencja Komunikacji przydziela bowiem konkretne bloki dla różnych celów - telewizji, telefonii komórkowej lub radia. Aby używać z częstotliwości trzeba co więcej mieć odpowiednie pozwolenie, zyskać je na specjalnej aukcji lub kupić od odmiennych firm. Dish Network wydał ostatnimi czasy miliardy dolarów w zakup takiego spektrum częstotliwości, które mogłoby być wykorzystywane do obsługi szybkiego połączenia bezprzewodowego.

Szef Dish Network Charlie Ergen zaczął budować swój pakiet kontrolny nad konkretnymi częstotliwościami w 2007 roku przez nabycie akcji i długu towarzystwa TerreStar Networks. W 2011 r. kupił inną spółkę satelitarną - DBSD zbyt 1, 5 mld dolarów.

Darmowa e-biblioteka rozrasta się. Odnajdziesz tam ponad 2, cztery tys. wolnych książek

Kolejne miliardy dolarów zostały wydane na aukcjach. Za pomocą tym staraniom Dish Network jest obecnie właścicielem norm do korzystania z poszczególnych częstotliwości w całych Stanach Zjednoczonych. Odbyły się również negocjacje z Federalną Filia Komunikacji ws. prawa do korzystania z tych częstotliwości przez usługi bezprzewodowe.

Silna współpraca

Z wiadomości BI wynika, że przedsiębiorstwo chce pokryć swoimi nadajnikami jak największą powierzchnię państwa. Z ostatnich dokumentów, składanych przez Artemis do Agecji Komunikacji wynika, że oldschoolowa się ona pokryć całą powierzchnię San Franciso.

BI pisze, że stopień usług, który może zasugerować Artemis jest bezprecedensowy. Podczas prezentacji na Uniwersytecie Columbia firma przedstawiła technologię pCell, w której strumień esencji full HD trafiał równocześnie do ośmiu iPhon'ów, tuż przy użyciu niewielkiej częstotliwości jak i również niskim poborze mocy.

Artemis podkreśliła wówczas, iż bloki częstotliwości zaledwie 40 MHz dadzą możliwość zaoferowania dużej prędkości bezprzewodowej przez całą Bay Area wraz z przesyłam danych mobilnych.

Dodatkowo nowa usługa stanie się kosztowała ułamek tego, jakie możliwości stare światłowody. Wszystko dlatego, że odbiorniki umieszczone w okolicach siebie będą się nawzajem komunikować.

ceny prądu. Odpowiadamy na najbardziej ważne pytania

Ceny prądu. Odpowiadamy na najbardziej ważne pytania

Rachunki za prąd w przyszłym roku mają odrzucić wzrosnąć - to główne cel ustawy, którą po ekspresowym tempie przyjął Sejm i Senat. Odpowiadamy w najważniejsze pytania dotyczące nowych przepisów. Sejm…...

Czytać
ceny paliw rosną - strony nie napawają optymizmem  Surowce

Ceny paliw rosną - strony nie napawają optymizmem Surowce

Ceny paliw dzięki stacjach rosną i guzik nie wskazuje, by w bliskim czasie mogło się to przerobić. Analitycy przewidują, że po nadchodzącym tygodniu cena benzyny 95 przekroczy 5 złotych. Dodali…...

Czytać