blisko

Ile gazu wysyła nam Rosja? Ciągle mniej od zamówień

Ile gazu wysyła nam Rosja? Wciąż mniej od zleceń  Informacje

W piątek dostawy gazu z Rosji do Lokalny ciągle były niższe aniżeli złożone dzienne zamówienia, choć różnica była już mniejsza niż w poprzednich dniach - wynika z informacji operatora systemu przesyłowego gazu - spółki Gaz-System.

"To były wówczas przepychanki". Była szefowa PGNiG o gazowym problemie

Przez połączenia międzysystemowe w Drozdowiczach z Ukrainą i Wysokoje z Białorusią w piątek wpłynęło nieco ponad sześcdziesięciu proc. zamówionego na ten dzień gazu, jednak za sprawą nieco wyższym dostawom z wykorzystaniem gazociągu jamalskiego zamówienia były zrealizowane w 80 proc.

Polska wznowiła rewers

W piątek sytuacja w Drozdowiczach i Wysokoje była taka sama jak dzień przedtem, jednak w czwartek w dużym stopniu wyższe od zamówień zostały dostawy jamałem i ogółem Polska otrzymała tego poranka 77 proc. zamówień. Także w piątek Polska wznowiła przerwane w środę tzw. rewersowe dostawy gazu dzięki Ukrainę.

Najmniej rosyjskiego gazu w stosunku do odwiedzenia zamówień wpłynęło do Polski w środę, kiedy wówczas dodatkowo znacząco spadła suma surowca tłoczonego przez Wysokoje (ok. 20 proc. powszedniego zamówienia). W sumie w dzisiejszym dniu Polska otrzymała ok. 56 proc. gazu. Właśnie na temat takim - ok. 45 proc. spadku dostaw informowało PGNiG następnego dnia. Podług PGNiG i danych Gaz-Systemu, w poniedziałek zamówienie wykonano w 80 proc., natomiast we wtorek - przy 76 proc.

Rosyjski sektor energetyczny urośnie w siłę? Rosja zwiera szyki w odpowiedzi w sankcje

Polska spółka przy ostatnich dniach znacząco zwiększyła swoje dzienne zamówienia dzięki gaz ze wschodu, po mijającym tygodniu średnio o 26 proc. w stosunku do tygodnia poprzedniego i średnio na temat 30 proc. względem przeciętnej sierpnia.

- Składamy takie zamówienia na gaz, jakie mamy potrzeby. Utrzymujemy się przy tym zdań kontraktu, nie przekraczając maksymalnych ilości dobowych. Nasze popyt określamy na podstawie prognoz - zapotrzebowania rynku dzięki gaz, czy pogody a mianowicie mówił w czwartek prezes PGNiG Mariusz Zawisza, potwierdzając wzrost zamówień.

Gazu odrzucić brakuje

W ciągu minionych dni zarówno PGNiG, Gaz-System jak i również przedstawiciele rządu zapewniali, że wszyscy polscy konsumenta otrzymują swój gaz, zaś niedobory z kierunku wschodniego są na bieżąco uzupełniane dostawami przez połączenia międzysystemowe z Niemcami i Czechami. Import przez oba owe interkonektory potwierdzają dane Gaz-Systemu. Prezes Zawisza zauważył przy tej okazji, że koszta gazu zachodniego, kupowanego przez PGNiG są korzystniejsze aniżeli ceny gazu w kontrakcie jamalskim.

chińczycy kupili hiszpańskie lotnisko przy Ciudad Real. Za dziesięciu tys. euro  Wraz z świata

Chińczycy kupili hiszpańskie lotnisko przy Ciudad Real. Za dziesięciu tys. euro Wraz z świata

Słony rachunek za napój alkoholowy. Nowe przepisy na popularnej wyspie Słynna piosenkarka w celowniku fiskusa. Gwiazda znaleźć duże problemy Strajk taksówkarzy przybiera na sile. Protesty w kilkudziesięciu miastach Hiszpanii Transseksualistka…...

Czytać
chrysler Building zostanie sprzedany za 150 milionów dolarów  Nieruchomości

Chrysler Building zostanie sprzedany za 150 milionów dolarów Nieruchomości

Chrysler Building, słynny nowojorski wieżowiec w stylu art deco, zostanie sprzedany za 150 milionów dolarów - informuje CNN. To kilka razy mniej niż wynosiła poprzednia cena sprzedaży. O transakcji jako pierwszy…...

Czytać