blisko

Temat: Internet

«Google posługuje się wyszukanym układem uchylania się od podatków»  Informacje

  • Globalny zestawienia prędkości internetu. Polska zaliczyła awans, ale do podium mamy daleko
  • Koniec piractwa, czy cenzura w sieci? Emocje wokół propozycji reformy prawa autorskiego
  • Google zainwestuje pół miliarda dolarów w konkurenta Alibaby
  • "Ojciec internetu" ostrzega: masz zdjęcia, w których ci zależy, wydrukuj je
  • Koniec internetu jaki to znamy? Kontrowersyjna decyzja odnośnie neutralności sieci

Były dyrektor Google UK Barney Jones oskarżył swego starego pracodawcę o to, hdy zyski wygenerowane w Obszernej Brytanii przepuszcza przez własne oddziały w Irlandii, a następnie przelewa do raju podatkowego na Bermudach.

W latach 2006-11 zyski Google w Wielkiej Brytanii wyniosły 18 mld funtów - wynika z rozliczenia przedłożonego nowojorskiej giełdzie. Przy tym samym czasie korporacja zapłaciła brytyjskiemu fiskusowi podatek w wys. 10 mln funtów - donosi "Sunday Times", który rozmawiał wraz z Jonesem.

Google posługuje się wyszukanym systemem uchylania się od podatków. To zasłona dymna mająca dzięki celu zamaskowanie, gdzie faktycznie jest działalność generująca przychó

Barney Jones

34-letni Jones, który pracował dla Yahoo w latach 2002-2006, dowodzi, że ma ok. 100 tys. maili dowodzących, że firma stosowała "niemoralny", jak na przykład go nazwał, system obchodzenia zobowiązań podatkowych, polegający dzięki tym, że transakcje włączone w Wielkiej Brytanii gwoli pozoru finalizowano w Irlandii.

Podstawowa stawka datku korporacyjnego w Irlandii sięga 12, 5 proc. w zależności od z 23 proc. przy Wielkiej Brytanii. Według Jonesa Irlandia jest "zasłoną dymną". Z Irlandii zyski Google trafiały do raju podatkowego na Bermudach z tytułu rozliczania praw autorskich. Krajowe oddziały Google miały stan filii wobec rzekomej bermudzkiej "centrali".

Jones powiedział "Sunday Timesowi", że pracując dla Google, zdobywał żądania na reklamę od dużych firm brytyjskich, negocjował porozumienia i podpisywał je.

Izrael wściekły zbytnio "Palestynę". Google "w zasadzie uznał istnienie tego państwa"

Należność wpływała na konto brytyjskiej filii Google UK, ale "technicznie", dla zminimalizowania obciążeń podatkowych, transakcje były zatwierdzane w Dublinie.

- Google posługuje się wyszukanym systemem uchylania się od podatków. To zasłona dymna mająca na zamysle zamaskowanie, gdzie faktycznie wydaje się działalność generująca przychód - zaznaczył.

Jones zdecydował się wypowiedzieć w sprawie praktyk podatkowych Google, bowiem oburzyło go niedawne wystąpienie szefa Google na Europę północną Matta Brittina przed parlamentarną komisją ds. finansów publicznych.

czym się różni opłata medialna od abonamentu?

Czym się różni opłata medialna od abonamentu?

Trwają prace nad opłatą medialną, która ma zastąpić dotychczasowy abonament RTV w finansowaniu działalności Telewizji Naszej i Polskiego Radia. Wedle wiceministra Jarosława Sellina, wynosić będzie prawdopodobnie 8 złotych miesięcznie. Zapłacimy…...

Czytać
czy Polacy znają się dzięki finansach? - Raport ZBP 15. 03. 2018 r.

Czy Polacy znają się dzięki finansach? - Raport ZBP 15. 03. 2018 r.

Polacy zupełnie dobrze oceniają swoją wiedzę praktyczną na temat finansów. Najbardziej znaczne luki mają w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i systemu podatkowego. Młodym Polakom najwięcej kłopotów sprawiają zagadnienia związane z emeryturami. Takie wnioski…...

Czytać