blisko

Temat: Nowa polityka imigracyjna Davida Camerona

Brytyjczycy też emigrują, rząd Camerona opóźnia publikację raportu na temat migracji  Informacje

  • Cameron znów chce ciąć świadczenia dla imigrantów. "Nie możemy oczekiwać, aby dostawać coś za nic"
  • Polacy najliczniejszą grupą imigrantów w Obszernej Brytanii
  • Polscy europosłowie: Przeproście za Camerona! Przeproście zbyt Broka!
  • Relacja wraz z obrad Parlamentu Europejskiego odnośnie imigrantów
  • Lewandowski: Komisja Europejska będzie bronić swobody obiegu osób w Unii

Rzecznik premiera Davida Camerona potwierdził doniesienia mediów, iż rząd brytyjski przełożył terminowo po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego planowaną oryginalnie na luty publikację swojego raportu w sprawie migracji.

"Financial Times" napisał, że zdecydowano się przełożyć publikację, ponieważ szefowa MSW Theresa May nie zdołała przedłożyć dowodów na poparcie swych starań o zaostrzenie ograniczeń wobec imigrantów. "FT" odnotował, że brytyjscy ministrowie nie udowodnili twierdzeń, hdy wielu migrantów przybywa w celu Uk po "hojne zasiłki".

Polscy europosłowie: Przeproście za Camerona! Przeproście za Broka!

"FT" zacytował wypowiedź jednej z brytyjskich osobistości oficjalnych (nie podając nazwiska ani funkcji): "Nie mogą się osiągnąć na opublikowanie tego raportu przed wyborami europejskimi, bowiem musieliby przyznać, że swoboda przepływu osób jest działaniem dobrym".

Natomiast rzecznik brytyjskiego rządu oświadczył jedynie, że raport nie wydaje się jeszcze gotowy.

Brytyjczycy też emigrują

Okazuje się jednak, że Brytyjczycy również są narodem emigrantów. Według najświeższych danych, za granicą jest obecnie 2, 2 mln Brytyjczyków.

Wśród krajów, które wybierają Wyspiarze są: Hiszpania (1 mln emigrantów), Francja (330 tys. ), Niemcy (107 tys. ), a także Polska (6 tys. ).

Ostrzejsze przepisy

Premier David Cameron nalega na zaostrzenie reguł dotyczących imigracji z nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej i wdał się w tej sprawie w konflikt z instytucjami unijnymi. Pragnie m. in. ograniczenia uprawnienia imigrantów do niektórych zasiłków.

Niemiecka agencja dpa zwraca uwagę, że krytycy Camerona twierdzą, iż wiedzie on działania taktyczne w nawiązaniu z wyborami do Parlamentu Europejskiego - chce "zabrać wiatr z żagli" rywalizacji z antyeuropejskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).

Bruksela ostrzega Londyn przed dyskryminacją imigrantów

Sondaże pokazują, że wielu Brytyjczyków popiera reglamentację imigracji. Jednak - jak wskazuje dpa - we wtorek kierownik brytyjskiego Biura Odpowiedzialności Budżetowej Robert Chote mówił na forum jednej z komisji parlamentarnych, że redukcja liczby imigrantów oznaczałaby dla Gb osłabienie gospodarki. Chote zwracał uwagę, że prawdopodobieństwo sięgania po świadczenia socjalne wydaje się w przypadku Brytyjczyków większe niż w przypadku imigrantów.

Biuro Odpowiedzialności Budżetowej jest publicznym organem doradczym, opracowującym niezależne prognozy ekonomiczne, które służą przygotowywaniu budżetu państwa.

biedronka. GIS wycofuje partie jaj, możliwość wystąpienia salmonelli

Biedronka. GIS wycofuje partie jaj, możliwość wystąpienia salmonelli

Główny Inspektor Sanitarny nakazał wycofanie z obrotu dwóch partii jaj ze względu w możliwą obecność bakterii salmonelli. Podejrzane partie trafiły do odwiedzenia sklepów Biedronki. Firma poinformowała. pl, że podjęła uchwałę o niezwłocznym…...

Czytać
bitcoin cash - kurs spadł o 30 proc. cztery sierpnia 2017

Bitcoin cash - kurs spadł o 30 proc. cztery sierpnia 2017

Bitcoin cash, nowa kryptowaluta, jaka miała być alternatywą gwoli bitcoina, potaniał o 33 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin. Raptem dwa dni wcześniej bił najlepszy wynik cenowy i kosztował przeszło…...

Czytać