blisko

PSL chce walczyć dalej na temat "Emeryturę bez podatku"

Emerytura bez podatku. PSL zostanie walczyć o projekt

PSL zapowiada walkę na temat emeryturę bez podatku. Ludowcy zapowiadają zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy.

"Po odrzuceniu tego pomysłu w Sejmie, zapowiadam wówczas w Izbicy Kujawskiej według raz pierwszy, rozpoczynamy wraz z emerytami i rencistami, związkami i organizacjami senioralnymi zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem +Emerytura bez datku. Nie odpuścimy tego pomysłu. Nie wejdziemy nigdy w żadną koalicję, dopóki odrzucić będzie w umowie koalicyjnej zapowiedzi realizacji tego postulatu" - podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz szef PSL.

Kosiniak-Kamysz dodał, że polepszenie doli seniorów jest jednym wraz z najważniejszych zadań, które stoi przed państwem polskim.

"Emerytura bez podatku"

Szef PSL uważa, że obywatelski plan jest szansą na godne życie dla milionów emerytów i rencistów w Polsce.

- Bez czasie refleksji i namysłu pozostał przez partię rządzącą odrzucony. Podczas debaty, gdy o nim rozmawialiśmy, był jednej poseł z 240 z koalicji rządzącej, który złożył wniosek o odrzucenie. Nie dlatego, że jego w mniemaniu to dużo kosztuje lub warto to może sprawić nie teraz, ale w przyszłym roku, a toteż, że ZUS sobie odrzucić poradzi ze zmianą programu informatycznego i trzeba zmienić słowniczek. To wstyd i kpina z emerytów, jak i również rencistów" - powiedział na temat odrzuceniu projektu w parlamencie lider PSL.

Zobacz też: Porażające prognozy emerytur Polaków. "Wykluczają godne żywot, gorzej tylko w Meksyku"

Lider ludowców przyrównał ów projekt do programu Bliscy 500 plus, nazywając do "500 plus dla rencistów i rencistów".

Sejm powiedział NIE

W miniony czwartek Sejm odrzucił poselski projekt ustawy, który zakładał wypłacanie emerytom i rencistom świadczeń bez pomniejszania ich o podatek PIT oraz o składki na ubezpieczenie lecznicze. Za odrzuceniem projektu po pierwszym czytaniu - o co wnioskował klub PiS - było 231 posłów, 198 było przeciw, dwa wstrzymało się od głosu.

Autorami projektu byli posłowie PSL. Trafił mężczyzna do Sejmu w grudniu ubiegłego roku. Zakładał, że emeryci i renciści po wejściu w życie ustawy otrzymaliby "na rękę" zaświadczania w wysokości kwoty brutto, czyli bez pomniejszania ich o podatek dochodowy od czasu osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jakim sposobem wyliczał przed złożeniem projektu w Sejmie szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, dzięki takiemu zabiegowi emeryci i renciści zyskaliby ok. 20 proc. wartości świadczenia.

bundestag zabronił urzędniczkom noszenia w ciągu życia nikabu i burki

Bundestag zabronił urzędniczkom noszenia w ciągu życia nikabu i burki

Niemiecki Bundestag zabronił kobietom pracującym w administracji, wojsku jak i również sądach całkowitego zakrywania twarzy. Zakaz noszenia burki i nikabu uchwalono głosami koalicji rządowej CDU/CSU i SPD. Posłowie uznali, że kompletne zasłanianie…...

Czytać
budżet na 2019 r. Brak, PKB, i wydatki

Budżet na 2019 r. Brak, PKB, i wydatki

Sejm po kilku godzinach głosowań uchwalił w finanse na 2019 r. spośród maksymalnym deficytem w wysokości 28, 5 mld złotych. Za uchwaleniem ustawy głosowało 241 posłów, przeciw stało 192 posłów…...

Czytać