blisko

PSL chce walczyć dalej na temat "Emeryturę bez podatku"

Emerytura bez podatku. PSL zostanie walczyć o projekt

PSL zapowiada walkę na temat emeryturę bez podatku. Ludowcy zapowiadają zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy.

"Po odrzuceniu tego pomysłu w Sejmie, zapowiadam wówczas w Izbicy Kujawskiej według raz pierwszy, rozpoczynamy wraz z emerytami i rencistami, związkami i organizacjami senioralnymi zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem +Emerytura bez datku. Nie odpuścimy tego pomysłu. Nie wejdziemy nigdy w żadną koalicję, dopóki odrzucić będzie w umowie koalicyjnej zapowiedzi realizacji tego postulatu" - podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz szef PSL.

Kosiniak-Kamysz dodał, że polepszenie doli seniorów jest jednym wraz z najważniejszych zadań, które stoi przed państwem polskim.

"Emerytura bez podatku"

Szef PSL uważa, że obywatelski plan jest szansą na godne życie dla milionów emerytów i rencistów w Polsce.

- Bez czasie refleksji i namysłu pozostał przez partię rządzącą odrzucony. Podczas debaty, gdy o nim rozmawialiśmy, był jednej poseł z 240 z koalicji rządzącej, który złożył wniosek o odrzucenie. Nie dlatego, że jego w mniemaniu to dużo kosztuje lub warto to może sprawić nie teraz, ale w przyszłym roku, a toteż, że ZUS sobie odrzucić poradzi ze zmianą programu informatycznego i trzeba zmienić słowniczek. To wstyd i kpina z emerytów, jak i również rencistów" - powiedział na temat odrzuceniu projektu w parlamencie lider PSL.

Zobacz też: Porażające prognozy emerytur Polaków. "Wykluczają godne żywot, gorzej tylko w Meksyku"

Lider ludowców przyrównał ów projekt do programu Bliscy 500 plus, nazywając do "500 plus dla rencistów i rencistów".

Sejm powiedział NIE

W miniony czwartek Sejm odrzucił poselski projekt ustawy, który zakładał wypłacanie emerytom i rencistom świadczeń bez pomniejszania ich o podatek PIT oraz o składki na ubezpieczenie lecznicze. Za odrzuceniem projektu po pierwszym czytaniu - o co wnioskował klub PiS - było 231 posłów, 198 było przeciw, dwa wstrzymało się od głosu.

Autorami projektu byli posłowie PSL. Trafił mężczyzna do Sejmu w grudniu ubiegłego roku. Zakładał, że emeryci i renciści po wejściu w życie ustawy otrzymaliby "na rękę" zaświadczania w wysokości kwoty brutto, czyli bez pomniejszania ich o podatek dochodowy od czasu osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jakim sposobem wyliczał przed złożeniem projektu w Sejmie szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, dzięki takiemu zabiegowi emeryci i renciści zyskaliby ok. 20 proc. wartości świadczenia.

blokowanie kont, czego nie można na Facebooku? Standardy wspólnoty  Tech

Blokowanie kont, czego nie można na Facebooku? Standardy wspólnoty Tech

Groźby, materiały propagujące nienawiść i przemoc seksualną, prześladowanie lub nękanie innych ludzi - m. in w te treści nie posiada miejsca na Facebooku. Po tym jak zamknął on konta narodowców, sprawdzamy, jakie…...

Czytać
bitcoin cash - kurs spadł o 30 proc. cztery sierpnia 2017

Bitcoin cash - kurs spadł o 30 proc. cztery sierpnia 2017

Bitcoin cash, nowa kryptowaluta, jaka miała być alternatywą gwoli bitcoina, potaniał o 33 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin. Raptem dwa dni wcześniej bił najlepszy wynik cenowy i kosztował przeszło…...

Czytać