Twoja historia kredytowa

17 lutego 2021

Podziel się tą stroną

 • Facebook
 • ŚwiergotPołączone
 • Co to jest
 • Co wiedziećCo robićCo to jest historia kredytowa?

  Czasami ludzie mówią o twoim kredycie. Mają na myśli twoją historię kredytową . Twoja historia kredytowa opisuje, w jaki sposób korzystasz z pieniędzy:

  • Ile masz kart kredytowych?
  • Ile masz pożyczek?Czy terminowo regulujesz rachunki?Jeśli masz kartę kredytową lub pożyczkę w banku, masz historię kredytową. Firmy zbierają informacje o twoich pożyczkach i kartach kredytowych.

   Firmy zbierają również informacje o tym, jak opłacasz swoje rachunki. Umieścili te informacje w jednym miejscu: w raporcie kredytowym.

   Co to jest raport kredytowy?

   Twój raport kredytowy to podsumowanie Twojej historii kredytowej. Wymienia:

   • imię i nazwisko, adres i numer ubezpieczenia społecznego
   • Twoje karty kredytowetwoje pożyczkiile pieniędzy jesteś winienjeśli płacisz rachunki w terminie lub z opóźnieniemDlaczego mam raport kredytowy?

    Firmy chcą wiedzieć o tobie, zanim pożyczą ci pieniądze. Czy chciałbyś pożyczyć pieniądze komuś, kto płaci rachunki na czas? Lub komuś, kto zawsze płaci za późno?

    Firmy sprawdzają Twój raport kredytowy, aby dowiedzieć się o Tobie. Decydują, czy chcą pożyczyć Ci pieniądze, czy dać Ci kartę kredytową. Czasami pracodawcy sprawdzają Twój raport kredytowy, kiedy ubiegasz się o pracę. Firmy telefoniczne i firmy ubezpieczeniowe również sprawdzają raport kredytowy.

    Kto sporządza mój raport kredytowy?

    Firma zwana firmą sporządzającą raporty kredytowe zbiera Twoje informacje. Istnieją trzy duże firmy zajmujące się sprawozdawczością kredytową:

    • TransUnion
    • EquifaxExperianTe firmy piszą i przechowują raport o Tobie.

     Czy mogę zobaczyć mój raport kredytowy?

     Każdego roku możesz otrzymać bezpłatną kopię raportu kredytowego. Oznacza to po jednej kopii od każdej z trzech firm, które sporządzają Twoje raporty.

     Prawo mówi, że możesz otrzymać bezpłatne raporty kredytowe, jeśli:

     • zadzwoń do Rocznego Raportu Kredytowego pod numer 1-877-322-8228 lub
     • przejdź do AnnualCreditReport.comKtoś mógłby powiedzieć, że możesz otrzymać darmowy raport na innej stronie internetowej. Prawdopodobnie nie mówią prawdy.

      Co to jest zdolność kredytowa?

      Ocena kredytowa to liczba. Opiera się na Twojej historii kredytowej. Ale nie jest dołączony do bezpłatnego raportu kredytowego, chyba że za niego zapłacisz.

      Wysoka ocena kredytowa oznacza, że ​​masz dobry kredyt. Niska ocena kredytowa oznacza, że ​​masz zły kredyt. Różne firmy mają różne wyniki. Niskie wyniki to około 300. Wysokie wyniki to około 700-850.

      Czy muszę uzyskać swoją zdolność kredytową?

      Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, co znajduje się w raporcie kredytowym. Ale ocena kredytowa to liczba, która pasuje do Twojej historii kredytowej. Jeśli wiesz, że Twoja historia jest dobra, Twój wynik będzie dobry. Raport kredytowy możesz otrzymać bezpłatnie.

      Uzyskanie oceny zdolności kredytowej kosztuje. Czasami firma może powiedzieć, że wynik jest bezpłatny. Ale jeśli przyjrzysz się uważnie, może się okazać, że zarejestrowałeś się w usłudze, która sprawdza Twój kredyt. Usługi te pobierają opłatę co miesiąc.

      Zanim zapłacisz jakiekolwiek pieniądze, zadaj sobie pytanie, czy chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową. To mogłoby być interesujące. Ale czy warto za to płacić?

      Na przykład

      A jeśli nie mam kredytu?

      Możesz nie mieć historii kredytowej, jeśli:

      • nie miałeś karty kredytowej
      • nie otrzymałeś pożyczki z banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowejBez historii kredytowej może być trudniej o pracę, mieszkanie, a nawet kartę kredytową. To brzmi szalenie: potrzebujesz kredytu, aby go otrzymać.

       Jak uzyskać kredyt?

       Chcesz zbudować swoją historię kredytową? Będziesz musiał opłacić rachunki zawarte w raporcie kredytowym.

       • Czasami firmy użyteczności publicznej umieszczają informacje w raporcie kredytowym. Czy masz na imię rachunki za media? To może pomóc w budowaniu kredytu.
       • Wiele kart kredytowych umieszcza informacje w raportach kredytowych.
        • Czasami możesz otrzymać kartę kredytową sklepu, która może pomóc w zwiększeniu kredytu.
        • Zabezpieczona karta kredytowa może również pomóc w zwiększeniu kredytu.

         Czytaj więcej

         Dlaczego mój raport kredytowy jest ważny?

         Firmy sprawdzają Twój raport kredytowy, gdy ubiegasz się o:

         • pożyczki z banku
         • karty kredytoweOferty pracyubezpieczenieJeśli złożysz wniosek o jedno z nich, firma chce wiedzieć, czy opłacasz swoje rachunki. Firma chce również wiedzieć, czy jesteś komuś winien pieniądze. Firma wykorzystuje informacje z raportu kredytowego, aby zdecydować, czy udzielić Ci pożyczki, karty kredytowej, pracy lub ubezpieczenia.

          Co oznacza „dobry kredyt?

          Niektórzy ludzie mają dobry kredyt. Niektórzy ludzie mają zły kredyt. Niektórzy ludzie nie mają historii kredytowej. Firmy widzą to w raporcie kredytowym. Na podstawie Twojej historii kredytowej dzieją się różne rzeczy:

          • Mam więcej możliwości pożyczki.
          • Łatwiej jest dostać karty kredytowe.Płacę niższe oprocentowanie.Płacę mniej za pożyczki i karty kredytowe.
           • Mam mniej możliwości pożyczki.
           • Trudniej o karty kredytowe.Płacę wyższe oprocentowanie.Płacę więcej za pożyczki i karty kredytowe.
            • Nie mam możliwości kredytu bankowego.
            • Bardzo trudno jest dostać karty kredytowe.Płacę wysokie oprocentowanie.Pożyczki i karty kredytowe są trudne do zdobycia i dużo kosztują.Wszystkie te informacje znajdują się w raporcie kredytowym.

             Dlaczego powinienem otrzymać raport kredytowy?

             Ważnym powodem uzyskania raportu kredytowego jest znalezienie problemów lub błędów i ich naprawienie:

             • Możesz przypadkowo znaleźć czyjeś informacje w swoim raporcie.
             • Możesz znaleźć informacje o sobie z dawnych czasów.Możesz znaleźć konta, które nie są Twoje. To może oznaczać, że ktoś ukradł twoją tożsamość.Chcesz wiedzieć, co jest w Twoim raporcie. Informacje zawarte w raporcie pomogą Ci zdecydować, czy otrzymasz pożyczkę, kartę kredytową, pracę czy ubezpieczenie.

              Jeśli informacje są błędne, możesz spróbować to naprawić. Jeśli informacje są prawidłowe – ale nie tak dobre – możesz spróbować poprawić swoją historię kredytową.

              Gdzie otrzymam bezpłatny raport kredytowy?

              Możesz otrzymać bezpłatny raport kredytowy z Rocznego raportu kredytowego. To jedyne bezpłatne miejsce, w którym możesz otrzymać raport. Możesz go otrzymać online: AnnualCreditReport.com lub telefonicznie: 1-877-322-8228.

              Co roku otrzymujesz jeden bezpłatny raport od każdej firmy zajmującej się sprawozdawczością kredytową. Oznacza to, że każdego roku otrzymujesz trzy raporty.

              Co powinienem zrobić, gdy otrzymam raport kredytowy?

              Twój raport kredytowy zawiera wiele informacji. Sprawdź, czy informacje są poprawne. Czy to twoje imię i nazwisko oraz adres? Czy rozpoznajesz wymienione konta?

              Jeśli w raporcie znajdują się błędne informacje, spróbuj to naprawić. Możesz napisać do firmy sporządzającej informacje kredytowe. Poproś ich o zmianę błędnych informacji. Może być konieczne przesłanie dowodu, że informacje są błędne – na przykład kopia rachunku, która zawiera prawidłowe informacje. Firma sporządzająca raporty kredytowe musi to sprawdzić i odpisać.

              Jak mogę poprawić swój kredyt?

              Spójrz na swój bezpłatny raport kredytowy. Z raportu dowiesz się, jak poprawić swoją historię kredytową. Tylko Ty możesz poprawić swój kredyt. Nikt inny nie może naprawić informacji w raporcie kredytowym, które nie są dobre, ale są poprawne.

              Poprawienie historii kredytowej wymaga czasu. Oto kilka sposobów na odzyskanie kredytu.

              • Opłacaj rachunki przed terminem ich zapłaty. To najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić.
              • Obniż kwotę, którą jesteś winien, zwłaszcza na swoich kartach kredytowych. Posiadanie dużej ilości pieniędzy szkodzi Twojej historii kredytowej.Nie otrzymuj nowych kart kredytowych, jeśli ich nie potrzebujesz. Wiele nowych kredytów szkodzi twojej historii kredytowej.Nie zamykaj starszych kart kredytowych. Posiadanie kredytu przez dłuższy czas pomaga w ocenie.Po sześciu do dziewięciu miesiącach sprawdź ponownie swój raport kredytowy. Możesz skorzystać z jednego ze swoich bezpłatnych raportów z Rocznego raportu kredytowego.

               Jak działa ocena kredytowa?

               Twoja ocena kredytowa to liczba związana z Twoją historią kredytową. Jeśli twoja ocena kredytowa jest wysoka, twój kredyt jest dobry. Jeśli twoja ocena kredytowa jest niska, twój kredyt jest zły.

               Istnieją różne oceny kredytowe. Każda firma zajmująca się sprawozdawczością kredytową tworzy ocenę kredytową. Inne firmy również tworzą punkty. Zakres jest inny, ale zwykle waha się od około 300 (niski) do 850 (wysoki).

               Spojrzenie na twoją zdolność kredytową kosztuje. Czasami firma może powiedzieć, że wynik jest bezpłatny. Ale zwykle wiąże się to z kosztami.

               Co składa się na zdolność kredytową?

               Każda firma ma swój własny sposób obliczania zdolności kredytowej. Oni patrzą na:

               • ile masz pożyczek i kart kredytowych
               • ile pieniędzy jesteś winienjak długo masz kredytile masz nowego kredytuSprawdzają informacje w raporcie kredytowym i nadają im numer. To jest twoja zdolność kredytowa.

                Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, co znajduje się w raporcie kredytowym. Jeśli twój raport jest dobry, twój wynik będzie dobry. Możesz zdecydować, czy warto zapłacić pieniądze, aby zobaczyć, jaki numer poda ktoś z Twojej historii kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy