Twój oddział banku właśnie został zamknięty. Co teraz?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 16 października 2017 /
 • 2 minuty czytaniaJeff Greenberg / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób jesteśmy w stanie dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajDawno minęły czasy, kiedy wszyscy regularnie odwiedzali oddział banku.

  Duże banki zamknęły ponad 4000 oddziałów od 2016 r., A małe banki z aktywami poniżej 1 miliarda dolarów zamknęły ponad 500, według S&P Global Market Intelligence.

  Niektóre banki o dużym zasięgu geograficznym nie oferują już oddziałów w niektórych miastach.

  Chociaż obsługuje 80 procent populacji USA, liczba hrabstw z oddziałami Bank of America spadła o prawie 31 procent od 2013 roku, według danych Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów. Pewna liczba oddziałów została sprzedana bankom lokalnym lub regionalnym, ale niektórzy klienci musieli podróżować, aby znaleźć oddział.

  Wiele czynników wyjaśnia, dlaczego banki skonsolidowały się od czasu kryzysu finansowego, ale jedno jest jasne: zmienia się rola oddziału. Coraz więcej klientów korzysta z urządzeń cyfrowych, a analitycy informują o ogólnym wzroście korzystania z wielu kanałów bankowych.

  Kiedy bank, w którym masz konto czekowe, zostanie zamknięty, możesz zostać zmuszony do dokonania pewnych wyborów. Oto twoje opcje.

  Co się dzieje, gdy gałęzie się zamykają

  Zamknięcia oddziałów mają miejsce w 90 procentach kraju, mówi Christian Beaudoin, dyrektor ds. Badań w JLL, firmie świadczącej usługi profesjonalne i finansowe. Oddziały są w dużej mierze wycofywane z wiejskich i mniejszych rynków, które są mniej dochodowe i otwierane w niektórych społecznościach podmiejskich i miejskich.

  Banki nie mogą zamykać oddziałów bez zgody organów regulacyjnych, mówi James Chessen, wiceprezes wykonawczy i główny ekonomista w American Bankers Association. Muszą udowodnić, że mogą nadal obsługiwać rynki, czy to za pośrednictwem bankowości mobilnej, czy innych inicjatyw.

  Jednak wraz z zamykaniem oddziałów bankowość może stać się mniej wygodna.

  Na obszarach wiejskich – gdzie banki lokalne borykają się z malejącą populacją, obciążeniami regulacyjnymi i nielicznymi zastępstwami starzejących się menedżerów i członków zarządu – konsumenci mają ograniczone możliwości, mówi Julie Stackhouse, wiceprezes wykonawczy Federal Reserve Bank of St. Louis. Niektórzy mieszkańcy dojeżdżają do innych społeczności, aby odwiedzić oddziały lub szukać alternatywnych usług, takich jak centra finansowe Walmart.

  Radzenie sobie z zamkniętą gałęzią

  Jeśli przeszkadza Ci zamknięcie lokalnego oddziału, rozważ handel w swoim banku.

  Jedenaście procent Amerykanów zmieniło banki w ciągu roku, wynika z ankiety przeprowadzonej przez Accenture Consulting w 2016 roku. Posiadanie w głównym banku blisko wygodnych oddziałów było kluczowym czynnikiem motywującym konsumentów do dalszych działań.

  W przypadku braku lokalnego oddziału możesz pozostać przy swoim banku i korzystać z jego strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Lub sparuj konto w banku internetowym z kontem w banku lokalnym. W ten sposób będziesz mieć dostęp do gotówki (i lepszych stawek CD i kont oszczędnościowych).

  Szukaj powiadomień z banku dotyczących dostępnych opcji. PNC, jeśli konsoliduje oddziały, wysyła pismo do klientów i zapewnia społecznościom, które opuszcza, wsparcie, takie jak edukacja finansowa, mówi rzeczniczka banku Marcey Zwiebel.

  Problemy bankowe w małych miastach

  Decyzja o wyborze banku na obszarach wiejskich nie jest łatwa, gdy zamknięte są oddziały.

  Dojazdy nie działają dla wszystkich. Bankowość internetowa może nie być możliwa dla konsumentów, którzy zarabiają niewielkie dochody lub nie mają domowego Internetu ani szybkiego łącza, mówi Rob Hoxton, dyrektor zarządzający w United Capital Financial Life Management i założyciel Rural Financial Planning Project.

  Dla tych ludzi trzymanie się lokalnego banku z darmowymi kontami czekowymi może być lepsze niż korzystanie z usług płatności czekowych, które pobierają opłaty, mówi R. Joseph Ritter, Jr., założyciel Zacchaeus Financial Counselling. Jeśli w pobliżu jest więcej niż jeden bank, porównaj stawki i funkcje.

  Porównanie zakupów jest również ważne, jeśli potrzebujesz pożyczki. Doradca finansowy może pomóc Ci znaleźć pożyczkodawców, którzy je oferują, np. Firmy obsługujące pożyczki osobiste i spółdzielcze kasy pożyczkowe.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy