blisko

Boeing chce wyprzedzić SpaceX w wyścigu na Marsa

Boeing - kosmiczna turystyka i rakieta na Marsa

- Jestem przekonany, że główna osoba, która postawi stopę na powierzchni Marsa, doleci tam w rakiecie Boeinga – powiedział Dennis Muilenburg, prezes Boeinga na rady w Chicago. Odniósł się tym samym do planów Elona Muska, który pragnie wysłać pierwszych kolonizatorów w Marsa w ciągu najbliższych kilku lat.

Boeing ma przesłanki do podjęcia rękawicy. Firma pomagała przedtem Stanom Zjednoczonym w konkurencji ze Związkiem Radzieckim. Wówczas USA jako pierwsze jak i również jedyne udanie wysłało osób na księżyc, a Boeing pracował przy projektowaniu rakiety Saturn V, którą wykorzystywano do lotów kosmicznych Apollo.

Boeing współpracuje dziś z NASA. Wspólnie przygotowują Space Launch System, czyli rakietę nośną przeznaczoną do odwiedzenia wystrzeliwania w daleki kosmos ładunków.

Firma nie zaakceptować zamierza jednak skupiać się wyłącznie na dotarciu do odwiedzenia Marsa. Boeing chce napędzić sektor kosmicznej turystyki. Muilenburg opowiadał o rozmieszczeniu dzięki orbicie okołoziemskiej kilkudziesięciu kosmicznych hoteli.

Jego zdaniem możliwe i opłacalne w przyszłości może też dziać się transportowanie ludzi pośród kontynentami za pomocą ponaddźwiękowych jednostek latających.

Pod koniec września na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym o planach podboju kosmosu mówił Elon Musk, prezes SpaceX, osobistej firmy zajmującej się tworzeniem rakiet kosmicznych i wysyłaniem na orbitę ładunków.

W Meksyku przedstawił bardzo ambitny plan stworzenia kolonii, a następnie całej cywilizacji na Marsie. - Chcemy sprawić, że Mars stanie się osiągalny, że stanie się można tam polecieć. Przygoda sugeruje, że w końcu nastąpi taki moment, który zagrozi życiu na Ziemi. Mamy dwa scenariusze do wyboru. Zostać na Ziemi bądź zostać multiplanetarnym gatunkiem a mianowicie przekonywał szef prywatnej firmy kosmicznej SpaceX.

Jego zdaniem pierwsza wyprawa na Marsa mogłaby nastąpić po 2020 roku. Kapsułę z pierwszym ładunkiem jego spółka zamierza wysłać na tę planetę już w 2018 roku.

Zobacz także

Boeing właśnie wydał miliard dolarów na tę ogromną fabrykę

Tagi: kosmos boeing SpaceX Elon Musk Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku mieszczą się się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

blokowanie kont, czego nie można na Facebooku? Standardy wspólnoty  Tech

Blokowanie kont, czego nie można na Facebooku? Standardy wspólnoty Tech

Groźby, materiały propagujące nienawiść i przemoc seksualną, prześladowanie lub nękanie innych ludzi - m. in w te treści nie posiada miejsca na Facebooku. Po tym jak zamknął on konta narodowców, sprawdzamy, jakie…...

Czytać
bitcoin cash - kurs spadł o 30 proc. cztery sierpnia 2017

Bitcoin cash - kurs spadł o 30 proc. cztery sierpnia 2017

Bitcoin cash, nowa kryptowaluta, jaka miała być alternatywą gwoli bitcoina, potaniał o 33 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin. Raptem dwa dni wcześniej bił najlepszy wynik cenowy i kosztował przeszło…...

Czytać