blisko

Temat: Facebook

Facebook otworzy drugą siedzibę w Niemczech  Tech

  • Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych
  • Koniec wraz ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję
  • W tą niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znaną sieć kawiarni

Facebook otworzy naczelną siedzibę w Niemczech, zatrudniając 500 moderatorów treści umieszczanych w serwisie. Ruch firmy ma służyć zwiększeniu trudów w walce z mową nienawiści w internecie a mianowicie podała w czwartek przedstawicielstwo Associated Press.

Facebook tłumaczy decyzję o zwiększeniu zatrudnienia moderatorów treści w Niemczech wejściem w los w tym kraju nowego prawa, które znacznie zaostrza walkę z problemem mowy nienawiści i innych nadużyć w internecie.

Internet w skalnych tunelach

Nowe biuro

Rzecznik firmy poinformował, że nowi pracownicy będą wykonywać swe obowiązki w biurze zlokalizowanym w zachodniej części kraju w Essen. Placówka jest otwarta w czwartek.

W czerwcu tego roku kalendarzowego w Niemczech przyjęto korekcję, która ustanawia karę pięćdziesiąt mln euro dla internecie społecznościowych, które nie podołają obowiązkowi ciągłej moderacji zawartości i usuwania tych, które zawierają w sobie składniki mowy nienawiści bądź odmiennych treści łamiących prawo. Wyrok ma zostać nałożona dzięki tych usługodawców, którzy nie usuną objętych zdefiniowanym przez nowe prawo nakazem treści w ciągu tygodnia.

Standardy treści

Krytycy legislacji twierdzą, że to nieskomplikowana droga do zezwolenia dużym firmom z sektora technologii, takim jak Facebook, Twitter czy YouTube, na decydowanie w ten sposób, jak powinny wyglądać standardy treści w internecie, i w rezultacie do otwarcia drzwi cenzurze.

Otwierając swoje drugie biuro przy Niemczech, Facebook będzie dysponował łącznie większą niż 1200 osób grupą moderatorów pracującą przy selekcji treści w serwisie.

cyberprzestrzeń szansą dla gospodarki jak i również społeczeństwa  Tech

Cyberprzestrzeń szansą dla gospodarki jak i również społeczeństwa Tech

Cyberprzestrzeń to nie wyłącznie potencjalne zagrożenia, ale również szansa na rozwój ekonomiczny i społeczny – powiedziała w poniedziałek w Krakowie na otwarciu Europejskiego Forum internetowym Cyberbezpieczeństwa prezes Instytutu Kościuszki Izabela Albrycht.…...

Czytać
coraz więcej nielegalnych imigrantów chce dostać się do UE  Informacje

Coraz więcej nielegalnych imigrantów chce dostać się do UE Informacje

Janis Warufakis w TVN24 Dwa razy: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Mazowsze zostało podzielone. Rząd liczy na dodatkowe środki z Unii Europejskiej Wydarzenia…...

Czytać