blisko

Burza wokół narodowców. Sprawdź, kiedy Facebook zamyka konta

  • Dom
  • Tech
  • Burza wokół narodowców. Sprawdź, kiedy Facebook zamyka konta
Blokowanie kont, czego nie można na Facebooku? Standardy wspólnoty  Tech

Groźby, materiały propagujące nienawiść i przemoc seksualną, prześladowanie lub nękanie innych ludzi - m. in w te treści nie posiada miejsca na Facebooku. Po tym jak zamknął on konta narodowców, sprawdzamy, jakie możliwości możemy publikować w serwisie, zaś za co grozi nam blokada. Jak się obrazuje, czasami przez nieumyślne funkcjonowanie możemy narazić się dzięki poważne problemy.

Pod koniec października działacze ruchów narodowych informowali, że po ostatnich dniach z Facebooka zniknęły profile m. in. Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodych ludzi Wszechpolskiej. Według ONR, administracja Facebooka podejmuje arbitralne wybory o usuwaniu całych kont. Facebook tłumaczy, że wówczas użytkownicy zgłaszają treści, które ich zdaniem naruszają wzorce społeczności obowiązujące na stronie. Później analizują je eksperci w Dublinie.

Richard Allan, odpowiedzialny za politykę publiczną Facebooka, oświadczył, że witryna www Marszu Niepodległości - usunięta z tego serwisu według publikacji szeregu postów naruszających Standardy Społeczności w zakresie mowy nienawiści - została przywrócona.

Na 24 listopada minister cyfryzacji Anna Streżyńska zapowiedziała spotkanie z pełnomocnikiem Facebooka. Rozmowa ma dotyczyć m. in. zasad blokowania kont na tym portalu.

"Makabryczny" wirus na Facebooku. Jego ofiarą padł sam Zuckerberg

To, jakie treści nie muszą udostępniane na portalu oznaczają standardy społeczności Facebooka. Sprawdzamy, na co pozwala portal, a czego zabrania.

Facebook usuwa materiały, blokuje konta bankowego i współpracuje z organami ścigania, jeśli uzna, hdy istnieje poważne ryzyko bezpośredniego zagrożenia fizycznego lub wypadku dla bezpieczeństwa publicznego. Wyklucza więc groźby spowodowania obrażeń fizycznych, skierowane do osób prywatnych oraz groźby potencjalnych aktów kradzieży, wandalizmu albo innych zagrożeń związanych ze sferą finansów.

Facebook usuwa treści propagujące nienawiść, bezpośrednio atakujące użytkowników z powodu ich: rasy, przynależności etnicznej, narodowości, przynależności religijnej, orientacji seksualnej, fizjonomij, tożsamości płciowej lub poważnej niepełnosprawności lub choroby.

3. Zachowania autodestrukcyjne

Facebook nie zgadza się dzięki publikację treści, które propagują samobójstwa lub zachęcają do samobójstw lub innego rodzaju zachowań autodestrukcyjnych, takich jakim sposobem samookaleczenia lub zaburzenia odżywiania. Warto pamiętać, że za zachowania autodestrukcyjne Facebook odrzucić uznaje modyfikacji ciała. Serwis usuwa też wszelkie surowce, które identyfikują ofiary zachowań autodestrukcyjnych lub samobójstw i narażają je na napady, zarówno poważne, jak jak i również prześmiewcze.

Mocarny wzrost przychodów. Facebook podał wyniki

4. Niebezpieczne organizacje

Facebook zabrania na sporządzanie kont w serwisie organizacjom, które prowadzą działalność terrorystyczną lub zorganizowaną działalność sprzeczną z prawem. Usuwa też materiały wyrażające poparcie na rzecz grup biorących udział przy takich działaniach. Zabronione wydaje się wyrażanie uznania dla przywódców tych organizacji i popieranie ich, jak również akceptowanie ich działalności.

5. Nękanie i prześladowanie

Facebook usuwa treści wymierzone przy osoby prywatne z planem ich poniżenia lub zawstydzenia. To np. strony, które identyfikują i poniżają osoby prywatne, zmodyfikowane zdjęcia i zdjęcia lub filmy przedstawiające nękanie fizyczne, opublikowane przy celu zawstydzenia ofiary.

6. Ataki na ludzie publiczne

Facebook zaznacza, że zgadza się na otwarte i konstruktywne dyskusje w temat osób pojawiających się w mediach lub które mają szerokie grono odbiorców wraz z względu na swój praca lub działania. Usuwa aczkolwiek wiarygodne groźby kierowane pod adresem osób publicznych i wypowiedzi pełne nienawiści a mianowicie podobnie jak w przypadku osób prywatnych.

Facebook ogranicza wyświetlanie treści przedstawiających nagość, ponieważ - jak tłumaczy - "niektórzy członkowie własnej globalnej społeczności są przede wszystkim wrażliwi na takie esencji ze względu na własne pochodzenie lub wiek".

Serwis usuwa zdjęcia ludzi z obnażonymi genitaliami bądź pośladkami. Ogranicza też redagowanie zdjęć kobiecych piersi spośród widocznym sutkiem, natomiast zezwala na zamieszczanie zdjęć matek karmiących piersią lub fotografii przedstawiających piersi z bliznami po zabiegu mastektomii. Zezwala także na publikację fotek obrazów, rzeźb i pozostałych dzieł sztuki przedstawiających nagie postacie.

Facebook odrzucić pozwala na wykorzystywanie serwisu do celów organizowania lub wspierania działań sprzecznych wraz z prawem, które powodują strata finansowy w odniesieniu do osób lub firm a także zagrożenie fizyczne w stosunku do osób, firm lub zwierząt.

Groźny wirus na Facebooku. Trzy rady, jak się uchronić

Nie pozwala także na świętowanie z okazji popełnienia czynów sprzecznych z prawem.

Facebook usuwa materiały, które zastraszają pozostałych lub propagują przemoc i wykorzystywanie seksualne. Dotyczy wówczas także wykorzystywania seksualnego osób niepełnoletnich oraz napaści na tle seksualnym. Aby ochraniać ofiary serwis usuwa fotki i filmy przedstawiające przypadki przemocy seksualnej, jak także zdjęcia udostępniane w akcie zemsty lub bez zezwolenia rozmieszczonych na nich jednostek.

Facebook twardo nie zgadza się sprzedaż specyfików na receptę, marihuany, broni palnej i amunicji. Nie zgadza się też dzięki wykorzystywanie narzędzi płatniczych Facebooka do sprzedawania lub nabywania za pomocą platformy towarów celowych.

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy  Informacje

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy Informacje

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, iż kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Mazowsze zostało podzielone. Rząd liczy na dodatkowe środki z Unii Europejskiej Wydarzenia w Sejmie…...

Czytać
1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach  Pieniądze

1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach Pieniądze

Podatki, należności, akcyza. Rząd ma projekt na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...

Czytać