blisko

Cyberprzestrzeń to nie tylko zagrożenie. Ciągnie gospodarkę w górę

  • Dom
  • Tech
  • Cyberprzestrzeń to nie tylko zagrożenie. Ciągnie gospodarkę w górę
Cyberprzestrzeń szansą dla gospodarki jak i również społeczeństwa  Tech

Cyberprzestrzeń to nie wyłącznie potencjalne zagrożenia, ale również szansa na rozwój ekonomiczny i społeczny – powiedziała w poniedziałek w Krakowie na otwarciu Europejskiego Forum internetowym Cyberbezpieczeństwa prezes Instytutu Kościuszki Izabela Albrycht.

Albrycht, która pełni także procedurę szefowej komitetu organizacyjnego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa (CYBERSEC) podkreśliła, że kwestia ta będzie jednym z istotnych tematów podejmowanych podczas tegorocznej edycji konferencji.

Wyciek maili z Białego Domu. Wśród nich skan paszportu Michelle Obamy?

Cyberbezpieczeństwo

W trakcie wystąpienia otwierającego CYBERSEC poinformowała, że uczestnicy wydarzenia podejmą „wspólny wysiłek, aby pomóc ukształtować propozycje odnoszące się do polityki cyberbezpieczeństwa, która ma główne znaczenie dla naszego świata”. Dodała, że takie propozycje mają istotne znaczenie w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej.

- Jeżeli odrzucić uda się nam zabezpieczyć naszej infrastruktury krytycznej jak i również utrzymać przewagi nad cyberprzestępcami, wtedy nie dojdzie do globalnej rewolucji – ocieniła Albrycht, podkreślając, że pragnienie nam „holistycznego podejścia” i współpracy różnych podmiotów do zapewnienia bezpieczeństwa cybernetycznego.

Cztery tematy

W tegorocznej edycji CYBERSEC bierze udział ponad 600 uczestników z 20 krajów, 120 prelegentów. W trakcie dwóch dni trwania konferencji będą partycypować w czterech ścieżkach tematycznych: państwo, wojsko, przyszłość jak i również biznes. W programie narady pojawią się również sesje specjalne dedykowane problemowi cyberprzestępczości.

Hakerzy nie odpuszczają. Koziej: to nowa, zimna walka

Wśród prowadzących zagadnień tegorocznej edycji znalazły się m. in. kwestie budowy regionalnego systemu cyberbezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej, cyberobrony królestw NATO, walki z terroryzmem za pomocą cybernarzędzi, czy rosnącego deficytu wśród cyberspecjalistów.

Istotnym elementem prac będzie również debata na rzecz rozwoju funduszy wspierających start-upy w obszarze cyber, prekursorskich produktów i usług gwoli cyberbezpieczeństwa, tworzenia mechanizmów efektywnej współpracy publiczno-prywatnej, a także gwarancji systemów sterowania przemysłowego – podkreśla organizator, czyli Instytut Kościuszki.

Zobacz: Hakerzy nie śpią. Zobacz jak obronić się przed cyberatakiem

ciężarówka wjechała w ludzi w Sztokholmie

Ciężarówka wjechała w ludzi w Sztokholmie

Aresztowano drugiego mężczyznę po ataku w centrum Sztokholmu, w którym zginęły cztery osoby, a kolejny zostało rannych. Według szwedzkiej telewizji SVT aresztowany wydaje się być związany z zatrzymanym uprzednio przez policję…...

Czytać
chrysler Building zostanie sprzedany za 150 milionów dolarów  Nieruchomości

Chrysler Building zostanie sprzedany za 150 milionów dolarów Nieruchomości

Chrysler Building, słynny nowojorski wieżowiec w stylu art deco, zostanie sprzedany za 150 milionów dolarów - informuje CNN. To kilka razy mniej niż wynosiła poprzednia cena sprzedaży. O transakcji jako pierwszy…...

Czytać