blisko

"Sekretna armia" tworzy auto dla Apple. Powstaje blisko Polski

  • Dom
  • Tech
  • "Sekretna armia" tworzy auto dla Apple. Powstaje blisko Polski
ICar rozwijany w Europie  Tech

Apple zawiaduje "sekretną armią" ds. badań i rozwoju, która umiejscowiona jest w Niemczech. Zespół będzie pracować nad rozwinięciem Apple Car, o którym plotkowano już od dawna - donosi niemiecki kurier "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Źródła "związane ze sprawą" informują, że zespół komponuje się z 15-20 uzdolnionych kobiet i mężczyzn, jacy myślą w sposób odkrywczy.

To specjaliści spośród takich dziedzin, jak inżynieria, softaware, hardware oraz handel.

Plotki coraz bliższej rzeczywistości. Apple już najmuje specjalistów od motoryzacji

Jak informuje "FAZ", Apple swe "małe, sekretne laboratorium rozwojowe" zlokalizował w samym sercu Berlina.

Co interesujące, zespół jest złożony z młodych ekspertów przemysłu samochodowego, którzy deklarują, że byli „zatrzymywani” przez swoich dawnych pracodawców.

Łabędzi śpiew niemieckich koncernów

„FAZ” dowodzi też, że wraz z pogłoskami o motoryzacyjnych projektach technologicznych gigantów, "łabędzi śpiew" nucą niemieccy producenci aut: BMW, Daimler, Audi lub Volkswagen "nucą właśnie osobisty łabędzi śpiew" i powoli żegnają się z zbytem.

Reuters informował, iż Apple zwerbowała do owego projektu doświadczonego inżyniera Tesli, amerykańskiego pioniera aut komputerowych. Dodatkowo zespół Apple’a zasilą m. in.: Megan McCain z Volkswagena oraz wiodący eksperci Vinay Pallkode wraz z Carnegie-Mellon-Universiteat oraz Paul Furgale ETH Zeurich.

iCar na rynku już wkrótce

Niemiecki dziennik poprosił o komentarz rzecznika Apple’a, który to odpowiedział krótko: „Firma nie komentuje żadnych plotek jak i również spekulacji - także dookoła iCara”.

Co w największym stopniu intrygujące, raport wskazuje, że tzw. iCar będzie skonstruowany w Niemczech prze wsparcia firmy Magna, która wydaje się być dostawcą części samochodowych.

W mediach co pewien czas pojawiają się sugestie, że produkt zwany iCarem ma trafić na sektor w 2019 lub 2020 roku. Najprawdopodobniej dostępny stanie się w ramach tzw. car-sharing (wspólnych przejazdów), bądź aplikacji sprzedaży bezpośredniej.

Prezes firmy Tim Cook zapowiadał już w zeszłym roku kalendarzowego wprowadzenie usługi Car Play, która posiada być "kluczem do odwiedzenia przyszłości". System umożliwiałby kierowcy odbieranie sms-ów, dzwonienie, zestawianie z iTunesem czy słuchaniem własnej muzyki.

iCar - jak będzie wypatrywał?

Jak pisał obecnie w marcu ubiegłego roku kalendarzowego dziennikarz. pl Marek Szymaniak "samochody nafaszerowane technologiami inżynierów z Cupertino mogą okazać się świetną inwestycją na przyszłość i dywersyfikacją biznesu”. Ewa Lalik, blogerka technologiczna rozmawiała „że samochód technologicznego olbrzyma mógłby wnieść głównie oryginalny design, z którego znakomity jest Apple”.

Z kolei ekspert w temacie nowych technologii, Konrad Kozłowski z AntyWeb nie ulega nawet najmniejszej wątpliwości, iż „Apple będzie chciało wkomponować swój samochód w sporządzany przez lata ekosystem propozycji i produktów”.

- Otwieranie i uruchamianie samochody może odbywać się obok wykorzystaniu Apple Watch, a w środku zamiast komputera pokładowego może znaleźć się iPad, zespolony z całą elektroniką auta. iPhone, jako urządzenie uznawane za najbardziej osobiste i najważniejsze dla użytkowników, będzie bez negowania również głęboko zintegrowany z samochodem - przekonuje Kozłowski w rozmowie z Markiem Szymaniakiem.

boeing - kosmiczna turystyka i rakieta na Marsa

Boeing - kosmiczna turystyka i rakieta na Marsa

- Jestem przekonany, że główna osoba, która postawi stopę na powierzchni Marsa, doleci tam w rakiecie Boeinga – powiedział Dennis Muilenburg, prezes Boeinga na rady w Chicago. Odniósł się tym…...

Czytać
brad Smith z Microsoftu o Cyfrowej Konwencji Genewskiej

Brad Smith z Microsoftu o Cyfrowej Konwencji Genewskiej

Szef oddziału prawnego i korporacyjnego przy Microsoft Brad Smith powiedział światowym rządom utworzenie międzynarodowej instytucji, której zadaniem byłaby ochrona obywateli przed hakerami działającymi na zlecenie pojedynczych państw. - Potrzebujemy Cyfrowej Konwencji…...

Czytać