blisko

Apple może pobić zeszłoroczny rekord sprzedaży. Pomogą nowe iPhone'y

  • Dom
  • Tech
  • Apple może pobić zeszłoroczny rekord sprzedaży. Pomogą nowe iPhone'y
Apple może pobić zeszłoroczny rekord sprzedaży. Pomogą nowe iPhone’y  Tech

Obecna dynamika zbytu nowych iPhone'ów pokazuje, iż pobity zostanie zeszłoroczny najlepszy wynik Apple'a - poinformował przy poniedziałek producent smartfonów. Koncern szacuje, że liczba sprzedanych urządzeń w pierwszy koniec tygodnia od premiery przekroczy dziesięciu mln sztuk.

Apple nie podało jednak precyzyjnej liczby otrzymanych zamówień dzięki iPhone'y 6S i 6S Plus. Analitycy oczekiwali, że w pierwszej dobie sprzedanych zostanie ok. 4, 5 mln urządzeń. Dla recenzje w pierwszych 24 godzinach od premiery iPhone'a 6 i 6 Plus sprzedano 4 mln tych telefonów komórkowych.

Długa lista zamówień

Koncern oświadczył, że manipuluje nad realizacją zamówień dzięki większy z dwóch świeżych smartfonów - 6S Dodatkowo. Zainteresowanie tym urządzeniem przekroczyło prognozy Apple'a dotyczące czasu przedsprzedaży.

Ogromny tablet, smartfon i "magiczny ołówek". Zobacz pięć "nowych" gadżetów od Apple'a

- Odpowiedź klientów na iPhone'y 6S i 6S Dodatkowo jest niezwykle pozytywna, zaś poziom zamówień otrzymanych w zeszły weekend w przedsprzedaży był bardzo wysoki dzięki całym świecie - podkreśliła w oświadczeniu rzeczniczka Apple'a Trudy Muller.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że przed premierą nowych smartfonów analitycy wątpili w umiejętność firmy do powtórzenia zeszłorocznego sukcesu iPhone'ów 6 i 6 Plus. Jednak John Jackson z IDC podkreślił, że najnowsze doniesienia Apple'a podważają te prognozy.

- Apple ma obecnie doświadczenie w poprawianiu swoich dotychczasowych sukcesów, jednak zbieg okoliczności iPhone'a 6 wydawał się czymś wyjątkowym. W następstwie tego dobry start nowej linii jest bardzo zachęcającym znakiem a mianowicie podkreślił Jackson.

Chiny ciągle atrakcyjne

Natomiast analityk FBR Capital Markets Daniel Ives zwrócił uwagę, że na sukces nowych telefonów komórkowych koncernu z Cupertino może mieć ponownie wpływ wielkie zapotrzebowanie na rynku chińskim; tamtejsza strona internetowa Apple'a wyświetla komunikat o długim czasie oczekiwania na zamówione urządzenie.

- Wówczas pokazuje, że mają bardzo dobry start, szczególnie, iż Chiny okazują się prawdziwym centrum i główną osią napędową zamówień - powiedział Ives.

Amerykański koncern rozpoczął przyjmowanie zamówień w ramach przedsprzedaży w zeszłą sobotę. Dostawy mają się rozpocząć 25 września. Sprzedaż smartfonów stanowi prawie dwie trzecie zysków koncernu w ostatnim kwartale. Podczas poniedziałkowej sesji na Wall Street koszta akcji Apple'a wzrosły na temat 1, 8 proc. do poziomu 116 dolarów i 24 centów.

W zeszłą środę Apple zaprezentowało nowe modele swoich flagowych smartfonów - iPhone 6S i 6S Plus. Największą nowością nowych urządzeń wydaje się być technologia 3D Touch. Rozpoznaje ona siłę nacisku na powierzchnię ekranu, co zapewnia zaprojektowanie m. in. nowych gestów obsługi interfejsu jak i również menu telefonu. Telefon posiada także odświeżony aparat fotograficzny i główny chip - A9X.

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy  Informacje

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy Informacje

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, iż kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Mazowsze zostało podzielone. Rząd liczy na dodatkowe środki z Unii Europejskiej Wydarzenia w Sejmie…...

Czytać
1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach  Pieniądze

1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach Pieniądze

Podatki, należności, akcyza. Rząd ma projekt na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...

Czytać