blisko

Temat: Ropa naftowa

Ceny ropy w górę. Po słowach przedstawicieli OPEC  Surowce

  • "Ruch jest 1 i banalny". PO apeluje do rządu w sytuacji cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu w naszym kraju spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje następujące poziomy. Powodów jest "całkiem sporo"

Ceny ropy naftowej rosną w odpowiedzi na oceny OPEC, iż na rynkach możliwe jest podtrzymanie trendu wzrostowego a mianowicie wskazują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 53, 19 USD, po zwyżce o 41 centów.

Powody do optymizmu

Brent po dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 74 centy służące do 62, 14 USD za baryłkę.

PGNiG negocjuje ceny z Gazpromem. “Nikłe szanse na sukces”

Przedstawiciel sektora naftowego Kataru Mohammed bin Saleh Al Sada ocenił w poniedziałek, że są powody do optymizmu z powodu rosnących cen ropy w przeciągu ostatnich 2 tygodni jak i również że ten trend wydaje się być możliwy do podtrzymania.

- Ceny Brent istnieją blisko 62 dolarów za baryłkę i to wydaje się powodem do optymizmu - powiedział Al Sada w trakcie dorocznego spotkania Mesaieed Petrochemical Holding Co.

David Lennox, analityk rynku materiałów w Fat Prophets w Sydney, zwraca uwagę, hdy informacje o planowanym zmniejszaniu produkcji ropy wspierają notowania surowca.

- Istnieją prognozy dotyczące niższej produkowaniu ropy do końca 2015 r., szczególnie w państwach poza USA, i wówczas położyło kres spadkom cen ropy - mówi Lennox.

W poniedziałek w USA nie było gospodarki na parkiecie z powodu świątecznej przerwy związanej spośród Dniem Prezydenta. Transakcje spośród w dzisiejszym dniu zostaną zaksięgowane dzięki wtorek.

W poniedziałek Brent w Londynie staniała o 12 centów służące do 61, 40 USD/b.

android Pay w Polsce dzięki Allegro i w sklepach internetowych

Android Pay w Polsce dzięki Allegro i w sklepach internetowych

Allegro testuje procedurę płacenia poprzez Android Pay. To efekt współpracy Google i PayU, dostawcy e-płatności, który wdraża w Naszym narodzie Android Pay. Tę strategię właśnie udostępniono polskim sprzedawcom internetowym. Jak poinformowało…...

Czytać
antoni Macierewicz o sprawie Autosanu i przetargu

Antoni Macierewicz o sprawie Autosanu i przetargu

300 plus w oryginalnej odsłonie. "Większa pewność w odniesieniu do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za przeszło 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...

Czytać