Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe vs.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe vs.
Category: Więc Możesz
16 października 2020

Sprawdź opłaty, oprocentowanie, oferty produktów, bankowość mobilną.

  • FACEBOOK
  • ŚWIERGOT
  • LINKEDIN

Decydując się, gdzie otworzyć swoje konta finansowe, możesz się zastanawiać: czy powinienem pójść do banku czy unii kredytowej? Obecnie istnieje mniej różnic między nimi pod względem wygody, zwłaszcza jeśli rozważana przez ciebie unia kredytowa ma dobre usługi online i jest członkiem spółdzielni zapewniającej dostęp do oddziałów i bankomatów w całym kraju. Zarówno banki, jak i spółdzielcze kasy pożyczkowe zapewniają równe bezpieczeństwo Twoich pieniędzy dzięki ubezpieczeniu wspieranemu przez rząd federalny.

Rozważając banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe, zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze – na przykład mnóstwo bankomatów lub najniższe opłaty na rachunku bieżącym. Przedstawiliśmy dziewięć kluczowych różnic, które pomogą w dokonaniu wyboru.

Kluczowe wnioski

  • Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mają zwykle niższe opłaty i wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych i pożyczek, podczas gdy aplikacje mobilne banków i technologie internetowe są bardziej zaawansowane.
  • Banki często mają więcej oddziałów i bankomatów w całym kraju. Niektóre spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe zrównoważyły ​​tę przewagę dzięki sieci oddziałów wspólnych CO-OP obejmującej 5600 oddziałów i ponad 54 000 bankomatów bez dopłat.
  • Spółdzielcze kasy pożyczkowe są znane z lepszej obsługi klientów, podczas gdy duże banki krajowe mają zwykle bardziej rygorystyczne zasady i mniejszą elastyczność w podejmowaniu decyzji.

1. Własność

Banki są własnością inwestorów i działają jako instytucje nastawione na zysk. Spółdzielcze kasy pożyczkowe nie są nastawione na zysk i są własnością swoich członków. Banki muszą przynosić zyski swoim inwestorom. Spółdzielcze kasy pożyczkowe nie muszą osiągać zysków dla swoich członków. Zamiast tego ich celem jest utrzymanie niskich opłat, ustalenie jak najwyższego oprocentowania oszczędności i jak najniższego oprocentowania pożyczek.

2. Członkostwo

Każdy może otworzyć konto w banku. Spółdzielcze kasy pożyczkowe muszą ograniczyć swoją bazę klientów do tak zwanego „pola członkostwa”. Może to obejmować firmę, w której pracują ludzie, szkoła lub miejsce kultu, obszar geograficzny lub członkostwo w organizacji. Wcześniejsze  

Krajowe spółdzielcze kasy pożyczkowe są kreatywne, jeśli chodzi o zwiększanie uprawnień do członkostwa. Na przykład Connexus umożliwia członkostwo za pośrednictwem swojego stowarzyszenia, do którego można dołączyć za 5 USD. Wcześniejsze  

Członkowie spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych mają również możliwość głosowania w sprawie polityki kas i uczestniczenia w podejmowaniu decyzji; klienci banku nie mają takiej możliwości.

3. Oferty produktów

Spółdzielcze kasy pożyczkowe zwykle oferują mniej produktów niż banki, zwłaszcza w sektorze bankowości komercyjnej, w tym biznesowe karty kredytowe i kredyty biznesowe. Spółdzielcze kasy pożyczkowe – które są zwykle znacznie mniejsze niż banki – również zazwyczaj oferują mniej produktów inwestycyjnych.

4. Stopy procentowe

Poszukując jakiejkolwiek pożyczki, najlepiej jest sprawdzić zarówno lokalne banki, jak i spółdzielcze kasy pożyczkowe. W wielu przypadkach spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują najniższe oprocentowanie kredytów, takich jak kredyty samochodowe i hipoteczne. Jeśli chodzi o oprocentowanie produktów oszczędnościowych, prawdopodobnie okaże się, że spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują wyższe oprocentowanie niż banki. Warto również sprawdzić banki internetowe, aby zobaczyć, jak ich często niższe stawki wypadają w porównaniu z innymi kredytodawcami, których rozważasz.

National Credit Union Administration, korzystając z danych S&P Global Market Intelligence, regularnie porównuje oprocentowanie depozytów oszczędnościowych i kredytów dla banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Z tabeli z marca 2020 r. Wynika, że ​​spółdzielcze kasy pożyczkowe zadeklarowały wyższe oprocentowanie na płytach CD oraz na kontach rynku pieniężnego i rachunków oszczędnościowych oraz niższe oprocentowanie większości kredytów mieszkaniowych i samochodowych. Krajowa Unia Kredytowa Connexus ma reputację oferującej najniższe oprocentowanie kredytów.

5. Opłaty

Ponieważ banki muszą zarabiać pieniądze dla swoich inwestorów, mają zwykle coraz wyższe opłaty niż spółdzielcze kasy pożyczkowe. Wiele spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oferuje rachunki czekowe bez minimalnego salda i miesięcznych opłat za usługi. Darmowe rachunki czekowe w bankach zwykle wiążą się z warunkami, takimi jak minimalne saldo konta lub wymagania dotyczące dodatkowych typów kont (takich jak kredyty hipoteczne lub karty kredytowe). Opłaty za błędy, takie jak odrzucony czek lub debet w rachunku bieżącym, również są wyższe w bankach – zwłaszcza jeśli nie kwalifikujesz się do posiadania konta premium. Ponownie, badając opłaty bankowe, ważne jest, aby porównać oba banki internetowe z firmami stacjonarnymi.

6. Usługi i technologie online

Duże banki mają zwykle więcej pieniędzy do wydania na technologię, w wyniku czego są znane z dodawania usług technicznych znacznie szybciej niż spółdzielcze kasy pożyczkowe. Usługi bankowości mobilnej będą prawdopodobnie znacznie bardziej zaawansowane w bankach. Ale można znaleźć krajowe spółdzielcze kasy pożyczkowe z opcjami bankowości cyfrowej, które zapewniają większość potrzebnych usług. Jeśli kluczem do wyboru jest technologia i bankowość internetowa, zrób listę niezbędnych usług i poproś o ich demonstrację przed otwarciem konta w banku lub spółdzielczej kasie kredytowej.

7. Przechowywanie pieniędzy

Konta w bankach i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych są ubezpieczone do kwoty 250 000 USD. Banki są ubezpieczone przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), a spółdzielcze kasy pożyczkowe przez National Credit Union Administration. Jeśli masz więcej niż 250 000 USD do zdeponowania, porozmawiaj z działem obsługi klienta wybranej instytucji i zapytaj o różne typy kont, których możesz użyć, aby zwiększyć dostęp do ubezpieczenia. Na przykład konto bieżące i konto oszczędnościowe kwalifikują się do ubezpieczenia do 250 000 USD.

Konta w bankach i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych są ubezpieczone do 250 000 USD, więc nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.

8. Obsługa klienta

Większe banki mogą narazić Cię na złą obsługę klienta. Jeden znany przypadek: w 2018 roku Wells Fargo został ukarany grzywną w wysokości 575 milionów dolarów za otwieranie nieautoryzowanych kont i pobieranie opłat od konsumentów za niepotrzebne ubezpieczenie samochodu i opłaty hipoteczne. Chociaż mógł to być szczególnie zły aktor wśród banków, wiele dużych banków nie jest elastycznych w obsłudze klienta, ponieważ zasady nie są ustalane lokalnie. Są raczej egzekwowane przez krajowe rady dyrektorów i kierownictwo wykonawcze.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe chcą służyć swoim członkom i są bardziej elastyczne, jeśli chodzi o potrzeby klientów. Na głosowanie w sprawach obsługi klienta wpływ mają właściciele kont – członkowie unii kredytowej – którzy mają równe prawa głosu.

Ponadto przynależność do SKOK jest mniejsza i lepiej znana lokalnym oddziałom, co ułatwia nawiązywanie relacji z kierownikami oddziałów i decydentami kredytowymi. Może to ułatwić uzyskanie potrzebnej pożyczki. Oczywiście niektóre banki stawiają sobie za cel dotarcie do konsumentów, więc możesz również znaleźć dobrą obsługę osobistą w lokalnym oddziale banku.

9. Lokalizacje

Duże banki mają zazwyczaj więcej lokalizacji, w których mogą bezpośrednio obsługiwać klientów. Spółdzielcze kasy pożyczkowe zwykle działają w znacznie mniejszych miejscowościach, z mniejszą liczbą oddziałów. Aby zrównoważyć tę niedogodność, spółdzielcze kasy pożyczkowe utworzyły wspólną sieć oddziałów CO-OP z ponad 5600 wspólnymi oddziałami w całym kraju. Na przykład Connexus umożliwia wyszukiwanie oddziałów online. Ponadto oferuje ponad 54 000 bankomatów bez dopłat za pośrednictwem CO-OP lub MoneyPass, aby zapewnić bardziej konkurencyjną obsługę klienta w całym kraju. Wcześniejsze  

Podsumowanie

Spółdzielcze kasy pożyczkowe prawdopodobnie będą oferować tańsze usługi i lepsze opcje oprocentowania zarówno kredytów, jak i depozytów. Banki zapewne będą zapewniać więcej usług i produktów, a także bardziej zaawansowane technologie. Musisz wziąć pod uwagę takie czynniki, aby zdecydować, który typ instytucji najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy