blisko

Szefowa globalnej sieci coworków mówi, co wsparło jej odnieść sukces przed 30-tką

  • Dom
  • Rozwoj osobisty
  • Szefowa globalnej sieci coworków mówi, co wsparło jej odnieść sukces przed 30-tką
Jak odnieść sukces przed 30-tką - opinia Natalii Kiskovej z HubHub

HubHub to globalna sieć przestrzeni biznesowych, które mają służyć startupom i korporacjom. Szefowa całej internecie, Natalia Kiskova, zarządza tą kobietą od listopada 2016 r.. Dzięki swojej działalności Kiskova w kwietniu 2018 r. trafiła na listę "Forbesa" #30under30 - czyli biznesowych gwiazd przed 30. rokiem życia, które według składu dokonują dysrupcji w swych branżach. Nam opowiedziała, jakie możliwości doprowadziło ją do takowego miejsca w karierze a mianowicie i jak to się przekłada na sposób, w jaki zarządza zespołami.

Z Natalią Kiskovą miałem okazję porozmawiać, gdy była na terytorium polski przy okazji otworzenia warszawskiego HubHub. Jak wszelkich liderów, tak i ją zapytałem, co było najbardziej ważne z jej perspektywy w osiąganiu sukcesu. Jak się okazało, nie chodziło na temat żadną twardą umiejętność, a raczej... podejście.

- Myślę, że była to pasja - powiedziała Kiskova. I wyjaśniła:

Działa ona w dwie witryny, superwkurzoną i superszczęśliwą. Od momentu początku miałam pasję aż do startupów i rozwijania młodych ludzi. Jestem członkiem fundacji edukującej dziewczyny w IT, biorę udział w programie mentoringowym dla kobiet chcących rozwijać swój biznes.

Dla mnie od w każdej sytuacji było jasne, że o ile dostałam szansę pod postacią świetnej rodziny i edukacji, natomiast potem propozycji świetnej robocie, to składa się to na moją pasję służące do pracy.

Na koniec przychodzę do domu, jestem bardzo zmęczona, ale przez 90 proc. czasu odrzucić czuję, że jestem przy pracy – tylko posiadałam fun z ludźmi, wskazane jest lubię.

Foto: Šimon Šiplák / materiały prasowe Natalia Kiskova w trakcie pracy

Przekłada się to w sposób, w jaki Kiskova zarządza ludźmi - poszukuje bowiem osób z właściwym sercem i właśnie pasją, a nie takich, które "tylko szukają pracy".

Gdy wybieram ludzi służące do pracy, zazwyczaj mają porządne serce – chcą czynić coś dobrego, ciekawego, zaś nie tylko poszukują roboty.

Kiedy miałam 20 lat, dostałam szansę w pracę w świetnej firmie w Nowym Jorku, i teraz chcę dawać odrębnym tę samą szansę. Nie potrzebuję wiec w ciągu życia 10-letniego doświadczenia najlepszych profesjonalistów, jednak ludzi, którzy kochają wówczas, co robią, czują plan i chcą go rozwijać.

Jak podkreśla, kiedy wszyscy w pracy lubią to, co robią, "wtedy praca staje się piękna". - I kiedy ludzie przychodzą w niedzielę służące do pracy, by pomóc po organizacji wydarzenia, robią wówczas bo chcą, an odrzucić dlatego, że im kazałam. Czasem też przychodzą posłuchać wykładów (śmiech). Wtedy obecnie nie jawi się być to tylko praca, ale też część twojego życia - tłumaczy szefowa HubHub.

Zobacz także: Jakie kompetencje w najwyższym stopniu cenią prezesi firm? Wówczas trzy "miękkie" umiejętności

Zaznacza jednak, że w określaniu, by zespół funkcjonował poprawnie, ważny jest też odmienny element: pełna przejrzystość, funkcjonująca w dwie strony. - Jeśli jesteś wyczerpany i nie chcesz przyjechać do biura, powiedz mnie w ten sposób wprost - pokazuje Kiskova.

- Wówczas się zdarza, jest zwykłe, ludzie mają swoje życie i praca nie musi być w nim najważniejsza. Musi ich napędzać, ale nie zaakceptować jest najważniejsza. Ja to rozumiem, dlatego pełna przejrzystość jest dla mnie ważna na każdym poziomie - dodaje młoda liderka.

belgia. Minister: Holandia o skażonych jajach wiedziała już w 2016r  Ze świata

Belgia. Minister: Holandia o skażonych jajach wiedziała już w 2016r Ze świata

Belgijski minister rolnictwa Denis Ducarme oświadczył przy środę, że władze Holandii już w listopadzie przeszłego roku wiedziały o skażeniu jaj środkiem owadobójczym fipronil w swym kraju, ale nie poinformowały o naszym europejskich…...

Czytać
bezrobocie w dół. W kwietniu wyniosło 10, 8 proc.

Bezrobocie w dół. W kwietniu wyniosło 10, 8 proc.

Nawet milion pracowników może wyjechać z Lokalny. Czarny scenariusz Czarny harmonogram dla gospodarki. "Ukraińcy według prostu wybiorą Niemcy" Raport: Polacy wolą pracę przy zagranicznych firmach Ponad 12 tysięcy dni niewykorzystanego wypoczynku. Samorządowcy…...

Czytać