blisko

Kaczyński zawiesił Bartłomieja Misiewicza przy prawach członka PiS. Obecnie mnie pracuje w PGZ

 • Dom
 • Polityka
 • Kaczyński zawiesił Bartłomieja Misiewicza przy prawach członka PiS. Obecnie mnie pracuje w PGZ
Bartłomiej Misiewicz zawieszony w partii PiS przez Kaczyńskiego

Atmosfera wokół kariery Bartłomieja Misiewicza znacznie się zagęściła. Jarosław Kaczyński zawiesił młodego urzędnika w prawach członka PiS, powołał też komisję, która ma "zbadać całkowitą sprawę". Zasiądą w niej Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński i Marek Suski. Krytyczną opinię o Misiewiczu wyraził też Andrzej Duda. W koniec dnia poinformowano, że umowa Misiewicza z Polską Grupą Zbrojeniową została rozwiązana za porozumieniem stron.

Przypomnijmy, całe zamieszanie naokoło Misiewicza łączy się z posadą, jaką otrzymał w Naszej Grupie Zbrojeniowej. I jaką właśnie stracił - umowę rozwiązano za porozumieniem stron, ze skutkiem natychmiastowym i bez okresu wypowiedzenia. Jak podała w komunikacie PGZ, rozwiązanie umowy nastąpiło na wniosek Misiewicza, "któremu nie przysługuje odprawa".

To pokłosie nawrotu opinii pod adresem młodego urzędnika, z którą postanowił rozprawić się Jarosław Kaczyński.

Beata Mazurek, rzeczniczka PiS, powiedziała, że Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu Misiewicza ze względu na ochronę wizerunku PiS. - Nie wiem, czy na decyzję w sprawie zatrudnienia przy PGZ miał wpływ Antoni Macierewicz - dodała.

Chodzi m. in. o środowe doniesienia medialne tyczące wysokich zarobków Misiewicza jako pełnomocnika zarządu Polskiej Stajnie Zbrojeniowej ds. komunikacji. Dzięki tym stanowisku Misiewicz posiadał zarabiać miesięcznie 50 tys. zł.

- Prezes Kaczyński, jak państwo właściwie wiecie, wszystko może, na temat wszystko może pytać a mianowicie powiedziała Mazurek, odpowiadając na pytanie, czy szef PiS może pytać o honorarium i warunki zatrudnienia po PGZ. - Gorzej wraz z udzieleniem odpowiedzi - dodała. Nie wiadomo jeszcze, lub Misiewicz zachowa posadę po spółce.

Rzeczniczka PiS dodała, że powołana została komisja, której celem jest zbadanie zarzutów stawianych w stosunku do Bartłomieja Misiewicza.

Poinformowała, że w skład naszej komisji weszło trzech przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości: Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński i Marek Suski.

- Decyzje zostały podjęte wraz z chwilą podpisania, także będą obowiązujące i mam nadzieję, że wkrótce ta komisja przystąpi do weryfikowania tychże informacji, które od dłuższego czasu pojawiają się przy przestrzeni publicznej w ustach wielu dziennikarzy i w opinii medialnej - dodała Mazurek.

Suski powiedział, że komisja pracę zacznie w czwartek o godzinie 11.

Później poinformowała o spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z Antonim Macierewiczem, choć nie ujawniła szczegółów. - Odbyła się rozmowa, która dotyczyła Bartłomieja Misiewicza i informacji, o wskazane jest dzisiaj pisały media. Jarosław Kaczyński wyraził swoje zdanie w tej sprawie - powiedziała Mazurek.

Andrzej Duda "krytycznie o karierze Misiewicza

- Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w sprawie Bartłomieja Misiewicza podczas wczorajszego spotkania w Pałacu Prezydenckim wraz z panią premier, ministrem defensywy narodowej Antonim Macierewiczem, zaś także ministrem spraw cudzoziemskich Witoldem Waszczykowskim - rzekł szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

- Prezydent w sposób stanowczy i jednoznaczny wyraził swoje krytyczne stanowisko w sprawie kariery Bartłomieja Misiewicza i jego nowej posady w Naszej Grupie Zbrojeniowej - dodał Magierowski.

Jak zaznaczył, "już zresztą wcześniej prezydent mówił publicznie o swych wątpliwościach co do umiejętności Bartłomieja Misiewicza". - Pan prezydent uznał, że skoro Bartłomiej Misiewicz nie wydaje się już urzędnikiem MON, rzeczą powinna zająć się partia - powiedział Magierowski.

Misiewicz był wcześniej rzecznikiem i szefem gabinetu politycznego ministra obrony.

Tagi: Bartłomiej Misiewicz Prawo i Prawdomówność Jarosław Kaczyński Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy Informacje

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy Informacje

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, iż kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Mazowsze zostało podzielone. Rząd liczy na dodatkowe środki z Unii Europejskiej Wydarzenia w Sejmie…...

Czytać
1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach Pieniądze

1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach Pieniądze

Podatki, należności, akcyza. Rząd ma projekt na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...

Czytać