Pierwsza recenzja karty kredytowej Premier: zła opcja na zły kredyt

Pierwsza recenzja karty kredytowej Premier: zła opcja na zły kredyt
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Nie ma depozytu zabezpieczającego, ale przy wielu opłatach i wysokim oprocentowaniu ta karta nadal będzie Cię dużo kosztować.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Dla osób, które zmagają się ze zwiększeniem zdolności kredytowej, karty kredytowe oferowane przez First Premier Bank mogą początkowo wydawać się atrakcyjne. Ale kiedy miniesz ten pierwszy rzut oka, sprawy szybko się komplikują.

Główną zaletą kart First Premier jest to, że są „niezabezpieczone”. Oznacza to, że w przeciwieństwie do zabezpieczonych kart kredytowych nie wymagają one depozytu zabezpieczającego z góry. Minimalne depozyty dla zabezpieczonych kart wynoszą zazwyczaj od 200 do 300 USD, a niektórych ludzi po prostu nie stać na zablokowanie takiej kwoty w depozycie.

Nawet bez konieczności wpłacania depozytu, karty First Premier od razu wpadają głęboko do kieszeni, naliczając opłaty od samego początku i pobierając jedne z najwyższych stóp procentowych w branży.

Opłaty, prowizje, prowizje

Ważną rzeczą do zapamiętania w przypadku depozytu na zabezpieczonej karcie kredytowej jest to, że tak długo, jak długo utrzymujesz koniec umowy o kartę kredytową, możesz odzyskać te pieniądze po zamknięciu lub ulepszeniu konta. Opłaty, takie jak te pobierane za karty First Premier, znikają bezpowrotnie. A kiedy zaczniesz bawić się liczbami, przekonasz się, że kwota opłat, które płacisz, szybko przewyższy kwotę, którą musiałbyś wpłacić jako depozyt.

Opłaty za konto

First Premier nakłada na Ciebie trzy rodzaje opłat za samo założenie konta. Wysokość każdej opłaty zależy od wysokości linii kredytowej, na którą uzyskasz zatwierdzenie:

Opłata programowa: jest to jednorazowa opłata pobierana przy otwieraniu konta. Wynosi od 55 do 95 USD.

Opłata roczna: wynosi od 75 do 125 USD w pierwszym roku i od 45 do 49 USD później.

Opłata miesięczna: pobierana finanso jest dodatkowo do opłaty rocznej i waha się od 6,25 USD miesięcznie (75 USD rocznie) do 10,40 USD miesięcznie (124,80 USD rocznie). Pierwsze karty Premier z mniejszymi limitami kredytowymi nie pobierają opłat miesięcznych w pierwszym roku, ale robią to później.

Im wyższy limit kredytowy, tym wyższe opłaty. Prawo federalne ogranicza wysokość opłat, jakie wystawcy kart kredytowych mogą pobierać w ciągu pierwszego roku otwarcia konta. Te opłaty nie mogą przekraczać 25% limitu kredytowego. „Opłata programowa” w tym się nie liczy, ponieważ jest pobierana jeszcze przed otwarciem konta. Ale roczne i miesięczne opłaty tak. We wszystkich przypadkach opłaty First Premier sięgają 25% na nosie lub tylko krótki włos. Na przykład:

Jeśli masz limit kredytowy w wysokości 300 USD, opłata roczna w pierwszym roku wynosi 75 USD i nie ma żadnych opłat miesięcznych. Twoje łączne opłaty wynoszą 75 USD – dokładnie 25% Twojego limitu.

Jeśli masz limit kredytowy w wysokości 600 USD, opłata roczna w pierwszym roku wynosi 79 USD, a opłaty miesięczne sięgają 79,20 USD. Twoje łączne opłaty za pierwszy rok wynoszą 149,20 USD – 24,9% Twojego limitu.

Poniższy kalkulator przedstawia opłaty od września 2020 r .:

Jedna dodatkowa uwaga: kiedy otrzymasz kartę, Twoja początkowa opłata roczna i pierwsza opłata miesięczna (jeśli ją posiadasz) zostaną już z niej pobrane. Zatem Twój dostępny kredyt będzie zaczynał się od 225 USD zamiast 300 USD, 300 USD zamiast 400 USD, 375 USD zamiast 500 USD i tak dalej.

Dodatkowe opłaty

Powyższe opłaty to tylko te wymagane do posiadania konta. Opłaty First Premier za opóźnienia w płatnościach i zwrócone płatności są zgodne ze standardami branżowymi, ale z drugiej strony opłaty te są ograniczone przez przepisy federalne. Oto para, której nie ma:

Opłata za podwyższenie limitu kredytowego: emitent zaczyna przeglądać Twoje konto po 13 miesiącach, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do podwyższenia limitu kredytowego. Brzmi świetnie, prawda? Problem polega na tym, że jeśli First Premier wyrazi zgodę na podwyżkę, zapłacisz 25% podwyżki. Jeśli więc Twój limit wzrośnie z 300 USD do 400 USD, na wyciągu pojawi się opłata w wysokości 25 USD. Może się to zdarzyć nawet wtedy, gdy nie poprosisz o podwyżkę. Jeśli First Premier zwiększy Twój limit (i przekaże Ci opłatę), to Ty musisz odrzucić podwyższenie.

Dodatkowa opłata za kartę: jeśli chcesz dodać posiadacza karty do swojego konta, będzie Cię to kosztować dodatkowe 29 USD rocznie.

Niesamowite stopy procentowe

Chociaż harmonogram opłat za karty First Premier jest skomplikowany, stopy procentowe nie. Wszyscy posiadacze kart, niezależnie od limitu kredytowego, są obciążani APR w wysokości 36% – jest to kwota uważana za najwyższą, jaką może obciążyć „legalny” pożyczkodawca.

Ta niebotyczna stawka jest w rzeczywistości krokiem w dół w stosunku do tego, ile pobierał emitent. W różnych momentach mniej więcej dziesięć lat temu karty First Premier pod nazwami Aventium i Centennial pobierały stawki 79,9%, 59,9% i 49,9% – ponad dwukrotnie więcej niż średnia dla osób ze złym kredytem. Przynajmniej 36% nie jest takie złe. Ale to nadal jest straszne.

To powiedziawszy, odsetki od Twojej karty kredytowej nie muszą mieć znaczenia. Jeśli co miesiąc płacisz w całości rachunek, odsetki nie są naliczane. Jeśli próbujesz zbudować kredyt, nie powinieneś obciążać karty więcej, niż jesteś w stanie spłacić każdego miesiąca. Naprawdę, płacenie w całości każdego miesiąca jest celem, do którego powinni dążyć wszyscy posiadacze kart, niezależnie od tego, gdzie znajdują się w spektrum zdolności kredytowej.

Zabezpieczony jest lepszy i tańszy

Jeśli musisz wymyślić 300 USD lub więcej, aby uzyskać kartę kredytową w portfelu w celu zbudowania kredytu, powinieneś przynajmniej być w stanie odzyskać te pieniądze, gdy Twój wynik wzrośnie na tyle, aby kwalifikować się do inne karty. Dlatego zabezpieczone karty ze zwrotnymi depozytami pozostają najlepszą opcją na zły kredyt.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy