blisko

500 plus płynie do aukcji. Wynagrodzi podatek handlowy

  • Dom
  • Pieniadze
  • 500 plus płynie do aukcji. Wynagrodzi podatek handlowy
500 plus: Polacy wydają więcej, ale daleko do inflacji  Pieniądze

W sklepach można zauważyć wyniki rządowego programu Rodzina 500 plus. Wypłacone pieniądze wpłynęły na wyniki sprzedaży szczegółowej, która zwiększyła się o 6, 5 proc. A to dopiero początek - ocenia firma Coface, na co dzień zajmująca się ryzykiem ubezpieczeniowym.

Zaskakujący efekt 500 plus. Sklepy już liczą dochody

Na ten rok rząd zaplanował przekazać rodzinom 17 mld zł z systemu 500 plus. Do tejże pory otrzymały one łącznie 5 mld zł.

Coface ocenia, że otrzymane pieniądze znacznie zwiększą konsumpcję gospodarstw domowych w trzecim jak i również czwartym kwartale tego r.. Analitycy przewidują, że tenże trend będzie systematycznie słabnąć, choć rządowy program wciąż będzie wspierać domowe budżety.

Coface podkreśla, iż zwiększone obroty w hurtowniach zrekompensują nowe obciążenia podatkowe, którymi zostaną objęci sprzedawcy detaliczni od 1 września tego roku. Dynamika sprzedaży detalicznej w supermarketach "pozostanie dwucyfrowa".

500 plus w sklepach

Rosnący popyt beneficjentów 500 plus to jednakże nie tylko zasługa rządowej pomocy. Wpływają na wówczas także dobre dane z rynku pracy. Najniższa od momentu wielu miesięcy stopa bezrobocia, wynosząca 8, 8 proc., wspiera konsumpcję. Portfele Młodych polaków stają się coraz grubsze - wynagrodzenia rosną najprędzej od 4 lat. Stąd Polacy mogą wydawać więcej. Zgodnie z prognozami analityków konsumpcja prywatna zwiększy się o 5, 2 proc. w trzecim kwartale jak i również o 4, 5 proc. w czwartym kwartale 2016 r.

Od 2 lat polska gospodarka musi mierzyć się z deflacją. Jak przewiduje Coface, dodatnie wartości inflacji będzie wolno odnotować najwcześniej pod koniec tego roku. Znaleźć na to wpływ stopniowo drożejąca żywność i napoje, lecz inflację skutecznie blokują niedrogie surowce.

1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach  Pieniądze

1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach Pieniądze

Podatki, należności, akcyza. Rząd ma projekt na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...

Czytać
230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy  Informacje

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy Informacje

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, iż kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Mazowsze zostało podzielone. Rząd liczy na dodatkowe środki z Unii Europejskiej Wydarzenia w Sejmie…...

Czytać