blisko

Klienci banków na celowniku oszustów. "Uwaga na podejrzane maile! "

  • Dom
  • Pieniadze
  • Klienci banków na celowniku oszustów. "Uwaga na podejrzane maile! "
ING Bank Śląski ostrzega swych klientów: uwaga na podejrzane maile!  Pieniądze

ING Bank Śląski ostrzega swoich odbiorców przed oszustami. Próbują te banki podszywać się pod bank i w ten strategia wyłudzać dane dostępowe do naszego konta.

Do klientów ING Banku Śląskiego wysyłane są e-maile od czasu oszustów informujące o blokadzie konta.

"W trosce o bezpieczeństwo naszych nabywców zablokowaliśmy konto w ING Bank Śląski, powodem jest włamanie do konta. W celu odblokowania dostępu prosimy o weryfikację właściciela konta" - brzmi wiadomość od momentu cyberprzestępców.

Oszuści podszywają się pod pula. Ostrzeżenie

Poniżej umieszczony wydaje się być link, który prowadzi do odwiedzenia fałszywej strony banku. Napisanie tam loginu i hasła do systemu bankowości internetowej oznacza przekazanie oszustom własnych danych dostępu do konta.

Tak wygląda typowy najście phishingowy, który jest nierzadko wykorzystywaną metodą kradzieży danych empirycznych uwierzytelniających i włamań dzięki skrzynki mailowe lub weksle bankowe. Hakerzy rozsyłają wiarygodnie wyglądające wiadomości, w jakich wstawiają linki wyłudzające dane.

ING Bank Śląski przypomina, że nigdy nie prosi o login razem z pełnym hasłem do bankowości internetowej.

"Uwaga na podejrzane maile! Pamiętajcie, nigdy nie wysyłamy maili z prośbą o zalogowanie się ani nie prosimy o podanie pełnego hasła do bankowości" - zaapelowano w komunikacie zamieszczonym dzięki Twitterze.

O sprawie jako pierwszy poinformował serwis niebezpiecznik. pl

Lawina obłudnych e-maili

ING Bank Śląski nie jest jedynym bankiem, który w ostatnim momencie ostrzega przed złodziejami. Pod spodem koniec listopada Credit Agricole informował o pojawiających się fałszywych wiadomościach e-mail, jakich nadawca podszywa się pod bank.

W wiadomości przestępcy sugerują, że z brakiem podjęcia działań (kliknięcia po podany w treści fałszywy link), nastąpi wygaśnięcie konta. Jest to nieprawda, natomiast link prowadzi do fałszywej strony. "W żadnym przypadku nie należy na tą kobietą wchodzić, ani podawać na niej żadnych danych uwierzytelniających" a mianowicie czytamy na stronie instytucji finansowej.

Oszuści podszywają się również pod Alior Bank. Wysyłane przez nich informacje mają np. tytuł "Powiadomienie o zapłacie" i włączają załącznik PDF. Otwarcie załącznika może spowodować zarażenie peceta groźnym wirusem, który pozwoli przestępcom przejęcie kontroli morzem urządzeniem.

Po otworzeniu pliku użytkownikowi prezentowany wydaje się zaciemniony widok dokumentu, który ma nakłonić do kliknięcia w zamieszczoną grafikę. Wykonanie tej akcji przekierowuje jego do innego serwisu, jak skutkuje pobraniem złośliwego pakietu.

ile gazu wysyła nam Rosja? Wciąż mniej od zleceń  Informacje

Ile gazu wysyła nam Rosja? Wciąż mniej od zleceń Informacje

W piątek dostawy gazu z Rosji do Lokalny ciągle były niższe aniżeli złożone dzienne zamówienia, choć różnica była już mniejsza niż w poprzednich dniach - wynika z informacji operatora systemu przesyłowego…...

Czytać
igrzyska w Rio 2016 r. Sztangista Tomasz Zieliński dzięki dopingu

Igrzyska w Rio 2016 r. Sztangista Tomasz Zieliński dzięki dopingu

Sztangista Tomasz Zieliński, tegoroczny mistrz Europy w kategorii 94 kg, został przyłapany na stosowaniu dopingu - poinformował Polski Związek Podnoszenia Ciężarów (PZPC). Zawodnik, który to przebywa na igrzyskach po Rio de…...

Czytać