Najlepsze sposoby na zainwestowanie 10000 USD

Category: Jeśli Nie Masz
17 lutego 2021

Masz 10 000 $ do zainwestowania? Oto 14 pomysłów na inteligentne inwestycje, które pozwolą zamienić 10 tysięcy dolarów na jeszcze większe pieniądze.

Co byś zrobił, gdyby ktoś podał Ci 10 000 dolarów? Czy wybrałbyś się na zakupy, przelał na konto oszczędnościowe lub przyczynił się do najnowszej modnej inwestycji?

Zanim zdecydujesz, rozważ swoje opcje.

 • Otwórz wysokodochodowe konto oszczędnościowe lub konto rynku pieniężnego

 • Inwestuj w akcje, fundusze inwestycyjne lub obligacje

  Wypróbuj crowdfunding nieruchomości

  Rozpocznij swój wymarzony biznes

  Otwórz Roth IRAWymyśl strategię, która zwiększy szanse na budowanie kapitału. (A jeśli 10000 USD jest zbyt strome w Twojej obecnej sytuacji, tutaj znajdziesz świetne wskazówki, jak zainwestować 100 USD).

  Poniżej znajduje się kilka pomysłów, jak najlepiej wykorzystać 10 000 USD.

  Przed inwestowaniem CreditDonkey

  Zanim zaczniesz od razu inwestować swoje pieniądze, zrób inwentaryzację swojego życia finansowego. Zadaj sobie następujące pytania:

  • Masz duży dług osobisty?

  • Czy masz 401 (k)?

   Czy masz IRA?Możesz najpierw zechcieć sobie z tym poradzić. Oto jak:

    Spłacaj swoje


    długi Zwykle nie uważamy spłaty długów za inwestowanie. Ale w dłuższej perspektywie może być równie opłacalne, a czasem nawet większe. Oto przykład.
   Możesz uzyskać 5% stopę zwrotu z portfela inwestycyjnego. Ale masz 5000 $ zadłużenia na karcie kredytowej i płacisz 23% odsetek.

   Jeśli zainwestujesz 10 000 USD, zamiast spłacać 5000 USD, w rzeczywistości tracisz 18% (= 23% – 5%). Spłata zadłużenia na karcie kredytowej w pierwszej kolejności jest więc mądrym posunięciem. WTEDY możesz zainwestować pozostałe środki, korzystając z jednej z poniższych strategii.

   Pamiętaj, że niektóre odsetki można odliczyć od podatku. Odsetki od kart kredytowych to nie tylko odsetki od kredytu hipotecznego. W takim przypadku spójrz na swoją stopę zwrotu po opodatkowaniu, aby zdecydować, co zrobić. Oto przykład:

   Jesteś w przedziale 28% podatku dochodowego i płacisz 5% oprocentowanie kredytu hipotecznego. Oznacza to, że płacisz tylko 3,6% odsetek od kredytu hipotecznego po opodatkowaniu (= 5% x (1 – 0,28)).

   Jeśli znajdziesz inwestycję ze stopą zwrotu wyższą niż 3,6%, warto zainwestować, zamiast spłacać kredyt hipoteczny. Po spłaceniu długów zalecamy skupienie się na planach emerytalnych.

   Plan na emeryturę

   Zadaj sobie dwa pytania:

   • Czy masz 401 (k)?

   • Czy Twój pracodawca wyrównuje składki?Po pierwsze, jeśli nie masz 401 (k), powinieneś. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twój pracodawca dopasowuje składki.

    Skontaktuj się z działem HR, aby sprawdzić, jaki procent odpowiada Twojej firmie. Upewnij się, że wpłacasz co najmniej taką kwotę – w przeciwnym razie odrzucasz darmowe pieniądze.

    Nawet jeśli Twoja firma nie pasuje, rozważ przekazanie maksymalnej kwoty. To zwiększy Twoje oszczędności emerytalne ORAZ obniży dochód podlegający opodatkowaniu.

    Możesz również rozważyć otwarcietradycyjnego IRA lub Roth IRAaby uzupełnić swoje długoterminowe oszczędności. Oto dwie sytuacje do rozważenia:

    Jeśli przekroczyłeś swoje 401 (k) składek, możesz wpłacić do 5500 $ (6500 $ rocznie dla osób powyżej 50 roku życia) po opodatkowaniu w Roth IRA rocznie. A najlepsze jest to, że nie zostaniesz opodatkowany, jeśli wypłacisz te pieniądze po przejściu na emeryturę.

    Otwórz Ally Invest IRA już dziś. Brak opłat IRAJeśli jesteś samozatrudniony, możesz wpłacać do 5500 $ rocznie (6500 $ rocznie dla osób w wieku 50 i więcej lat) i kwotę tę można odliczyć od podatku.

    W zależności od sytuacji, osoby samozatrudnione mogą mieć inne opcje oszczędzania na emeryturę. Należą do nich: rozpoczęcie 401k lub SEP (Simplified Employee Pension) IRA. Skontaktuj się z doradcą podatkowym, aby sprawdzić dostępne opcje.

    Jeszcze jedna rzecz. Przed zainwestowaniem należy odłożyć wydatki od 3 do 6 miesięcy na wypadek utraty pracy. Umieść to gdzieś w CIT. Tam możesz uzyskać około 19-krotność odsetek, na których zarabiałbyś, jak na zwykłym koncie oszczędnościowym. Możliwe jest zbudowanie funduszu awaryjnego i jednoczesne powiększenie swoich pieniędzy.

    Teraz, gdy Twój dom finansowy jest w porządku, przeczytaj naszą listęnajlepszych sposobów inwestowania 10 000 USD.

    Opcje inwestycyjne CreditDonkey

    Ustaliłeś cele i ramy czasowe, obniżyłeś dług i sfinansowałeś odpowiednie konta emerytalne. Teraz czas spróbować zarobić trochę pieniędzy.

    Oto kilka świetnych opcji inwestowania 10 000 dolarów, zaczynając od tych, które mogą przynieść duże zyski – ale także pewne ryzyko.

     Ryzyko rynkowe: to rzeczy, nad którymi nie masz kontroli. Jeśli cały rynek finansowy cierpi, nawet dywersyfikacja(w zasadzie równowaga inwestycji w portfelu) nie eliminuje ryzyka.
    Ryzyko biznesowe: jeśli inwestujesz w akcje, decyzja korporacyjna firmy może wpłynąć na inwestycję w taki czy inny sposób. Jeśli rynek uzna tę decyzję za złą, cena akcji może spaść.

    Ryzyko polityczne: Wydarzenia polityczne mogą również wpływać na rynek. Pomyśl o tym, jak opinia publiczna reaguje na ważne wydarzenia i decyzje rządowe. Reakcje te mogą wpłynąć na Twoje inwestycje, zarówno zagraniczne, jak i krajowe.

    Ryzyko płynności: czas i koszty związane z konwersją inwestycji na gotówkę przyczyniają się do ryzyka. Im więcej czasu lub kosztów, tym większe ryzyko płynności.

   • Ryzyko koncentracji: im mniej zdywersyfikowany jest Twój portfel, tym większe ryzyko koncentracji. Jeśli posiadasz tylko dwie akcje i jeden z nich spadnie, Twój portfel odniesie wielki sukces. Ale jest to mniej prawdopodobne, jeśli jest to jeden gwałtownie spadający zapas na 20.
   • Pamiętaj, im większa możliwa nagroda, tym większe ryzyko. Kiedy ponosisz stratę, musisz zdecydować, czy wycofać swoją inwestycję, czy poczekać na nią w nadziei, że wkrótce osiągniesz wyższy zwrot.

    CreditDonkey
     Inwestuj w akcje


     Nie potrzebujesz maklera do handlu akcjami. Dziś możesz korzystać z internetowego konta maklerskiego, takiego jak między innymi E * TRADE. Wybierz firmę oferującą prosty interfejs i zasoby dla nowych inwestorów. Przeczytaj, jak inwestować w akcje dla początkujących, aby dowiedzieć się więcej.
    Po wybraniu brokera internetowego utwórz konto. Jako klient możesz mieć dostęp do większej liczby zasobów. Nie spiesz się, aby poznać każdą firmę.

    Przeczytaj wiadomości, historię notowań giełdowych i profesjonalne prognozy. Następnie wybierz jedną lub dwie akcje, aby rozpocząć inwestycję. Wstrzymaj się z dużym inwestowaniem, dopóki nie opanujesz tego procesu.

    Kiedy już opanujesz inwestowanie w akcje, utwórz plan. Określ kwotę, którą chcesz zainwestować. Poznaj także próg kwoty, którą możesz stracić.

    W ten sposób możesz usunąć emocje z procesu. Widząc, że twoje pieniądze spadają, możesz zmusić cię do podjęcia pochopnej decyzji. Przygotuj plan i trzymaj się go.

    Weź pod uwagę maklera giełdowego ze zniżkami, takiego jakAlly Invest:

    • Niskie prowizje od transakcji giełdowych

    • Brak minimalnych wartości konta

     Zacznij inwestować w akcje z Ally Invest >>Obrót akcjami bez prowizjiBez minimalnego salda na koncie i bez minimalnej aktywności handlowej

     Inwestuj w fundusze inwestycyjne Fundusze

     inwestycyjne i ETF oferują dywersyfikację. Zamiast inwestować w jedną firmę, jak w przypadku akcji, dokonują dywersyfikacji między akcjami, obligacjami i innymi krótkoterminowymi inwestycjami. Mogą jednocześnie inwestować w wiele papierów wartościowych.

     Najpierw wybierz dom maklerski. Charles Schwab, Vanguard i Fidelity to jedne z najpopularniejszych. Więcej szczegółów znajdziesz w artykule Jak inwestować pieniądze.

     Cele długoterminowe, takie jak emerytura, dobrze sobie radzą z funduszami indeksowymi. Fundusze te naśladują określony indeks, taki jak S&P 500. Oferują dywersyfikację i długoterminową strategię inwestycyjną. Zwroty z funduszy indeksowych ściśle naśladują zwroty rynkowe. Wymagają bardzo niewielkiego zarządzania i często mają niższe opłaty.

     Inwestuj w obligacje

     Kupno obligacji to po prostu kupowanie długu. Możesz w nie inwestować podobnie jak w akcje (o różnicach między akcjami a obligacjami przeczytaj nasz przewodnik).

     Ogólnie obligacje są zwykle bardziej przewidywalne niż akcje. Istnieją trzy główne typy:

     • Korporacyjne, które są oferowane przez korporacje chcące pozyskać kapitał

     • Muncipal, które są emitowane przez miasta, miasta i stany w celu finansowania projektów publicznych

      Skarbowelub obligacje skarbowe, które można kupić bezpośrednio od rządu USAObligacje otrzymują również różne oceny na podstawie kredytu emitenta. Zwykle zwrot można obliczyć PRZED zakupem obligacji na podstawie stawki i okresu zapadalności.

      Ale tak jak w przypadku każdej inwestycji, obligacje wiążą się z pewnym ryzykiem. Na przykład, gdy rosną stopy procentowe, ceny obligacji spadają. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się sprzedać obligację przed terminem zapadalności, możesz zarobić mniej niż cena, którą za nią zapłaciłeś.

      Generalnie obligacje należy kupować za pośrednictwem brokera, chociaż obligacje skarbowe można kupić bezpośrednio od rządu.

      Wypróbuj doradcę Robo

      Jeśli uważasz, że 10 000 USD to za mało, aby doradca finansowy mógł przyjąć Cię jako klienta, rozważ doradcę robo, takiego jak M1 Finance. Doradca robo to automatyczny doradca – tak naprawdę program – który wykonuje pracę za Ciebie. Dowiedz się więcej o opłatach M1 Finance w naszej pełnej recenzji.

      Betterment to jeden z najpopularniejszych robo-doradców z niskimi opłatami i brakiem minimalnego konta. Możesz uzyskać zautomatyzowane zarządzanie portfelem i dostęp do ekspertów finansowych.

      Doskonalenie
     • Opłata roczna: 0,25% dla kont poniżej 100 000 USD; 0,40% dla kont 100 000 +
     • Minimalny depozyt:0 $Zarabiaj pasywny dochód dzięki

      nieruchomości Inwestowanie w nieruchomości znane jest z tego, że jest stale dochodowe. W ciągu ostatnich 30 lat nieruchomości radziły sobie średnio lepiej niż akcje. Dlatego jest ulubionym miejscem zamożnych.

      Na szczęście nie tylko dla milionerów. Możesz zacząć od minimalnej inwestycji w wysokości zaledwie 500 USD.

      Fundrise umożliwia łączenie środków z innymi inwestorami w celu zakupu nieruchomości. Następnie stosują rygorystyczny proces oceny ryzyka, aby znaleźć i zbadać projekty.

      Twoja inwestycja idzie w kierunku nabywania, budowy i zarządzania nieruchomościami. Zyskujesz zwroty, pobierając dochody z wynajmu nieruchomości o stabilnej pozycji. To świetny wybór dla początkujących, a aplikacja jest łatwa w użyciu.

      Jeśli chcesz spróbować inwestowania w nieruchomości, Fundrise jest dobrym pomysłem. Użytkownicy mogą inwestować w prywatne nieruchomości bez zajmowania się najemcami, naprawami konserwacyjnymi i innymi problemami w tradycyjnych nieruchomościach najmu.

      Plan początkowyMinimalna inwestycja 500 USD

      Rozpocznij własną działalność

      Jeśli jesteś zmęczony grindowaniem od 9 do 17 i chcesz odpowiadać tylko przed sobą, to może być Twoja szansa. Ale będziesz potrzebować świetnego pomysłu – i solidnego biznesplanu – zanim zaczniesz poważnie rozważać założenie własnej firmy.

      Jeśli nie masz dużego doświadczenia w branży, upewnij się, że uzyskasz pomoc niezbędną do odniesienia sukcesu. Przed rozpoczęciem zalecamy odwiedzenie witryny Small Business Administration. Oferują wiele zasobów i kroków dla początkujących, a nawet dla doświadczonych właścicieli firm.

      Daj szansę pożyczkom

      peer-to-peer Pożyczki społecznościowe to nieco nowa metoda inwestowania. To dobry wybór dla inwestorów, którzy nie chcą mieć do czynienia z instytucją finansową. Zamiast tego zostajesz pożyczkodawcą. Dołączając do platformy P2P, możesz łączyć się z pożyczkobiorcami na całym świecie.

      Korzyści z pożyczek P2P to wysoka stopa zwrotu i niższe ryzyko. Jako inwestor możesz uiścić opłatę początkową, opłatę za zamknięcie lub opłatę roczną. Lending Club i Prosper to dwie największe działające obecnie platformy P2P. Działają jako pośrednicy między Tobą a pożyczkobiorcą. Finansują pożyczki (po ich spłacie), zbierają płatności i pomagają w postępowaniu sądowym w przypadku spłaty pożyczkobiorcy. Możesz zdywersyfikować swoje ryzyko, pożyczając pieniądze wielu pożyczkobiorcom jednocześnie. Twoje 10 000 USD może sfinansować wielu pożyczkobiorców o niewielkich potrzebach pożyczkowych.

      Czytaj dalej, aby znaleźć pomysły inwestycyjne o niskim (lub zerowym) ryzyku, których nie chcesz przegapić.

      CreditDonkey
       Spójrz na stawki CD


       Jeśli szukasz inwestycji wolnej od ryzyka z przyzwoitymi zwrotami, spójrz na płyty CD. Zalecamy korzystanie z banku internetowego zamiast tradycyjnego banku, takiego jak Chase. Zwykle oferują wyższe stawki.
      Wskazówka:popularną opcją do rozważenia jest CIT Bank. Zapewniają wybór stawek CD i warunków do wyboru, które pomogą zwiększyć Twoje oszczędności.

      W przypadku płyt CD im dłużej inwestujesz pieniądze, tym wyższy jest APY (Annual Percentage Yield). Ponadto im wyższe wymagane minimum konta, zwykle wyższa RRSO.

      Płyty CD z terminami CIT Bank
     • Do 0,50% RRSO
     • Minimalny depozyt otwierający 1000 $Brak miesięcznej opłaty za utrzymanieUbezpieczony FDIC Semestr
      Ceny płyt CD
      6 miesiąc 0,35% RRSO 1 rok 0,35% RRSO 13 miesięcy 0,35% RRSO 18 miesięcy 0,35% RRSO 2 lata 0,40% RRSO 3 lata 0,40% RRSO 4 lata 0,50% RRSO 5 lat 0,50% RRSO Certyfikat depozytu
     • 0,60% RRSO na okres 12 miesięcy
     • 0,70% RRSO na okres 36 miesięcy0,80% RRSO na okres 5 lat
     • Minimalny depozyt otwierający 500 $
     • Brak opłat za utrzymanieUbezpieczony FDIC Semestr
      Ceny płyt CD
      11 miesięcy 0,10% RRSO 12 miesięcy 0,15% RRSO 18 miesięcy 0,15% RRSO 36 miesięcy 0,20% RRSO Uzupełnij konto oszczędnościowe

      Kiedy mówimy o kontach oszczędnościowych, nie mamy na myśli konta w Twoim lokalnym banku, w którym masz konto bieżące. Prawdopodobnie oferują marne zwroty. Mamy na myśli internetowe konta oszczędnościowe, na których można było uzyskać oprocentowanie nawet 10 razy wyższe niż w lokalnym banku. Jednym z takich rachunków o wysokiej RRSO jest Konstruktor Oszczędności CIT Banku (przeczytaj naszą recenzję). Spójrz na naszą stronę z kodami promocyjnymi CIT, aby dowiedzieć się więcej.

      Przed zainwestowaniem należy rozważyć kilka rzeczy. Upewnij się, że FDIC ubezpiecza bank. Przeczytaj również drobny druk dotyczący wypłat. Upewnij się, że masz dostęp do swoich pieniędzy, gdy ich potrzebujesz. Niektóre banki mogą pobierać opłaty za wypłaty. Sprawdź również wymagane minimum konta. Jeśli wolisz kartę debetową, poszukaj banków, które oferują tę usługę.

      CIT Savings Builder – Zarób 0,55% RRSOZarabiaj do 0,55% RRSO. Oto, jak to działa: utrzymuj minimalne saldo w wysokości 25 000 USD LUB dokonuj co najmniej 100 USD minimalnego depozytu każdego miesiąca. Członek FDIC

      Zainwestuj w siebie

      Czy kiedykolwiek myślałeś o zainwestowaniu w siebie? Mógłbyś:

      • Weź udział w kursach online

      • Wróć do szkoły w pełnym wymiarze godzin

       Zatrudnij osobistego treneralub znajdź inne sposoby, aby się poprawić. Bez względu na to, którą drogę wybierzesz, zdobędziesz nową wiedzę i umiejętności.

       Następnie możesz przenieść te umiejętności w świat i zarabiać pieniądze. Mogą zapewnić nowe możliwości zatrudnienia, zwłaszcza jeśli dodasz oznaczenie do swojego tytułu.

       Niektóre tytuły oferują możliwość umieszczenia na liście w katalogach online, na przykład CPA. Może to oznaczać dla Ciebie więcej działalności i zarobków. To także świetny sposób na wejście w nową branżę. Pieniądze mogą pomóc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji, wypróbowywaniu nowych możliwości i zarabianiu więcej pieniędzy.

       Liczba ta wzrasta do 78 000 dolarów dla osób z tytułem magistra. Wynagrodzenia różnią się jednak znacznie w zależności od branży.

       Wypróbuj Fulfillment by Amazon

       Fulfillment by Amazon działa podobnie jak inne witryny sprzedaży, ale jest łatwiejszy. Dostarczasz sprzedawane przedmioty, ale wysyłasz je do Amazon.

       Sprzedajesz produkty na stronie internetowej Amazon. Po sprzedaży Amazon wysyła produkty za Ciebie. To najprostsza forma sprzedaży produktów online. Nie potrzebujesz kodowania, projektowania graficznego ani doświadczenia w mediach społecznościowych, aby odnieść sukces.

       Będziesz mieć dostęp do dużego rynku kupujących Amazon i wykonasz tylko ułamek pracy związanej z innymi witrynami sprzedaży. Prawie zapewnia natychmiastową satysfakcję. Możesz sprzedawać nowe lub używane przedmioty. Możesz także wybrać między kontem indywidualnym (konto bezpłatne) a kontem profesjonalnym (39,99 USD miesięcznie).

       Napraw swój dom

       Twój dom może być Twoją największą inwestycją. Jeśli jest przestarzały lub wymaga remontu, pewne ulepszenia mogą mieć bezpośredni wpływ na wartość Twojego domu.

       Nie musisz wprowadzać drastycznych zmian, aby zobaczyć dużą poprawę wartości. W rzeczywistości duże przebudowy łazienek i kuchni często nie przynoszą dużego zwrotu z inwestycji. Nowa bocznica, nowy dach i nowe okna często opłacają się lepiej.

       Drobne zmiany w kuchni czy łazience, takie jak dodanie granitowych blatów, często się opłacają. Kolejną zmianą związaną z dużym zwrotem z inwestycji jest aktualizacja atrakcyjności domu. Możesz nawet otrzymać dodatkowe punkty za wprowadzone zmiany energooszczędne. W zależności od roku podatkowego możesz otrzymać ulgę podatkową za dokonane nowe zmiany.

       Ulepszenia domu mogą jeszcze bardziej zwiększyć wartość Twojej nieruchomości.

       Załóż bloga

       Jeśli pasjonujesz się majsterkowaniem, rozważ założenie bloga. Wiele osób używa tego jako występu pobocznego. Piszą, gdy mają czas i stają się partnerami stowarzyszonymi z firmami, aby zarabiać pieniądze.

       Założenie bloga nie kosztuje 10 000 dolarów, ale posiadanie kapitału pomaga. Na początek możesz kontynuować swoją edukację przed rozpoczęciem. Weź udział w zajęciach dotyczących zakładania bloga lub uzyskaj szczegółowe szkolenie w wybranej branży. Im więcej masz do powiedzenia, tym lepiej, więc edukacja pomaga. Będziesz także potrzebować pieniędzy na nazwę domeny, platformę i hosting witryn internetowych. Konieczne może być również uaktualnienie sprzętu komputerowego, kamery, mikrofonu i sprzętu wideo.

       Rozpocznij podcast

       Jeśli nie lubisz pisać, ale lubisz rozmawiać, rozważ rozpoczęcie podcastu. Działa jak blog, ale nie hostujesz witryny internetowej. Będziesz jednak potrzebował hosta dla swojego podcastu. Przy pierwszym uruchomieniu Twoja bezpłatna witryna może oferować wystarczające wsparcie. W miarę zdobywania większej liczby obserwujących możesz potrzebować większych możliwości. Zbyt wielu słuchaczy może powodować błędy w podcastach. Może to zaszkodzić Twoim obserwującym.

       Dziś SoundCloud i Amazon S3 zajmują czołowe miejsca na liście rankingów hostingu podcastów. Bez względu na to, co wybierzesz, przeczytaj drobny druk. Niektóre usługi, w tym Amazon S3, pobierają opłatę podstawową, ale jej wysokość wzrasta wraz ze wzrostem liczby kolejnych użytkowników. Jednak tak jak na blogu możesz zarabiać na swoim podcastie. Możesz sprzedawać czas reklamowy w ramach podcastu lub pozwolić firmie reklamować się na swojej stronie hosta. Dzięki temu możesz sobie pozwolić na opłaty za hosting podcastów.

       Uważaj! Co wziąć pod uwagę przed zainwestowaniem CreditDonkey

       Zanim te pieniądze wypalą ci dziurę w kieszeni, zastanów się nad swoimi celami i ramami czasowymi. Czy będziesz musiał go wkrótce użyć? Jeśli tak, unikaj umieszczania go w miejscu, które jest zbyt ryzykowne, zwłaszcza jeśli możesz go potrzebować na krótką metę.

       Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co powinieneś wziąć pod uwagę.

        Zacznij od swoich celów


        O czym marzysz ze swoimi 10 000 $? Czy sfinansuje luksusowe wakacje, pomoże Ci przejść na emeryturę lub kupi dom? Najpierw skategoryzuj swoje cele jako długoterminowe (emerytura) lub krótkoterminowe (wakacje).
       Określ ramy czasowe

       Podziel swoje cele na kategorie:

       • Mniej niż 1 rok = cele krótkoterminowe

       • 1-5 lat = cele pośrednie

        Więcej niż 5 lat = cele długoterminoweTe ramy czasowe określają poziom ryzyka, które możesz chcieć podjąć. Oto podstawowa zasada: im krótsze ramy czasowe, tym mniejsze ryzyko możesz podjąć. Im dłuższe ramy czasowe, tym większe ryzyko możesz sobie poradzić.

        Bardziej ryzykowne inwestycje mają zwykle więcej wzlotów i upadków. Czy masz czas, aby je pokonać – i być może uzyskać większy zwrot? To kluczowe pytanie dla każdej Twojej inwestycji. Aplikacje, takie jak Personal Capital, mogą pomóc Ci spojrzeć na wszystkie Twoje inwestycje naraz, aby zobaczyć, jak się rozwijają. Przeczytaj więcej w naszej pełnej recenzji Kapitału osobistego.

        Oceń swoją zdolność do podejmowania ryzyka

        Twoja osobowość również pomaga określić poziom ryzyka. Jeśli dużo się martwisz, mniej ryzykowne inwestycje mogą być lepsze. Obsesja na punkcie swoich inwestycji nie jest zdrowa. Mogą spowodować, że będziesz podejmować pochopne decyzje, wpływając na Twoje finanse. Z drugiej strony, jeśli nie martwisz się zbytnio, może zadziałać większe ryzyko, jeśli nie masz nic przeciwko potencjalnym stratom. Świadomość, że jesteś w tym na dłuższą metę, może pomóc.

        Dobrym wyborem jest fundusz ETF Vanguard Total Stock Market Index Fund (symbol giełdowy VTI). Fundusz ma na celu śledzenie wyników indeksu Center for Security Pricing (CRSP) US Total Market Index, który stanowi około 100% amerykańskiego rynku akcji, na które można inwestować i regularnie obejmuje akcje o dużej, średniej, małej i mikro kapitalizacji. notowane na nowojorskiej giełdzie i NASDAQ. Całkowite roczne koszty operacyjne funduszu to zaledwie 0,04%. Tak więc przy inwestycji o wartości 1000 USD uruchomiono by 999,60 USD, a tylko 0,40 USD trafiłoby na opłaty. I nie jest wymagana minimalna inwestycja.

        Robert R. Johnson, profesor finansów w Heider College of Business, Creighton University i współautor Strategic Value Investing and Investment Banking for Dummies

        W idealnym świecie najlepiej sprawdza się zrównoważone portfolio. Daje ci mieszankę ryzykownych i nie ryzykownych inwestycji. Kiedy ryzykowne inwestycje przynoszą straty, często można je zrównoważyć bardziej stabilnymi inwestycjami w czasie.

        Ale nie ryzykuj utraty pieniędzy, których możesz potrzebować w krótkim okresie. Zastanów się najpierw nad utworzeniemfunduszunadeszczowy dzieńaby pokryć nieoczekiwane wydatki, w tym naprawy samochodu, choroby, a nawet utratę pracy. Lub zainwestuj te pieniądze w opcję pozbawioną ryzyka, taką jak konto oszczędnościowe o wysokim dochodzie lub płyta CD.

        Oceń opłaty

        Większość ludzi inwestujących 10 000 USD nie zatrudnia doradcy finansowego. Same opłaty pochłoną Twoje zyski. Zamiast tego zajmują się własnymi inwestycjami. Jednak nawet bez doradcy finansowego możesz wnosić opłaty. Przyjrzyj się dokładnie drobnemu drukowi przed wyborem inwestycji.

        Opłaty, na które należy uważać, obejmują:

        • Koszty handlu akcjami: koszt zakupu lub sprzedaży akcji

        • Opłaty roczne: Koszt posiadania rachunku w określonej firmie

         Minimalne kwoty konta: opłaty, które płacisz, jeśli nie spełniasz wymaganego minimum

         Opłaty za prowadzenie konta: Opłaty za posiadanie rachunków inwestycyjnych w instytucji finansowej

         Obciążenia związane ze sprzedażą: opłaty dodawane do funduszy inwestycyjnych przy zakupie lub sprzedaży (należy ich unikać)

         Opłaty doradcze: roczne opłaty wypłacane specjalistom ds. Inwestycji pomagającym w zarządzaniu Twoim portfelem

         Wskaźniki kosztów: roczne opłaty pobierane przez fundusze inwestycyjne lub ETF jako procent aktywówPodobnie jak w przypadku sklepu porównawczego dla dużych pozycji biletowych, powinieneś zrobić to samo dla firmy inwestycyjnej. Zapytaj o ich opłaty. Możesz nawet negocjować niektóre z nich. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się zmienić firmę maklerską, możesz spotkać się z konsekwencjami podatkowymi. Aby uzyskać więcej informacji na temat opłat, zobacz Jak inwestować pieniądze.

         Jeśli nie masz pewności co do firmy maklerskiej, doskonałym narzędziem do wykorzystania jest BrokerCheck. Dostarczają informacji o przeszłości, doświadczeniu i wcześniejszych skargach brokera.

         Podsumowanie CreditDonkey

         Twoje 10 000 $ ma obiecującą przyszłość … pod warunkiem, że masz mądry plan inwestycji. Zacznij od odpowiedzi na następujące pytania:

         • Oceń swoją sytuację: czy masz konto emerytalne? Czy wpłacasz na to maksymalną kwotę?

         • Masz dług? Czy Twoje oprocentowanie jest wyższe niż jakakolwiek stopa zwrotu, którą możesz uzyskać?

          Czy rozumiesz fundusze inwestycyjne, doradców Robo i akcje?

          Chcesz spróbować czegoś wyjątkowego?Znajomość swojej sytuacji pomoże ci podjąć bardziej świadomą decyzję. Wiele opcji inwestycyjnych ma niewielkie wymagania minimalne i niskie opłaty. Rozejrzyj się i rozważ opcje, aby znaleźć najlepszy sposób na zwiększenie inwestycji o wartości 10 000 USD.

          Uwaga: Ta strona internetowa jest możliwa dzięki powiązaniom finansowym z niektórymi produktami i usługami wymienionymi w tej witrynie. Możemy otrzymać odszkodowanie, jeśli robisz zakupy za pośrednictwem linków w naszych treściach. Nie musisz korzystać z naszych linków, ale pomagasz w obsłudze CreditDonkey, jeśli to zrobisz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy