Kupowanie domu w 2020 r .: Jaka ocena kredytowa jest potrzebna, aby kupić dom

Kupowanie domu w 2020 r .: Jaka ocena kredytowa jest potrzebna, aby kupić dom
Category: Twoja Zdolność
16 października 2020

Kupno domu to niewątpliwie jeden z najbardziej ekscytujących kamieni milowych! Ale poprzedni właściciele domów wiedzą, a przyszli właściciele domów wkrótce dowiadują się, że jest mnóstwo rzeczy, które wymagają tego procesu. Przed rozpoczęciem poszukiwania wymarzonego domu ważne jest, aby dokładnie zrozumieć stan swojej kondycji finansowej. Dla tych, którzy planują wziąć pożyczkę, szczególnie ważne jest, aby wiedzieć, jak wygląda Twoja ocena kredytowa, aby ustalić, czy możesz kwalifikować się do pożyczki i jak uzyskać najniższą stopę procentową kredytu hipotecznego. Oprócz zadłużenia, dochodów i oszczędności pożyczkodawcy traktują Twoją zdolność kredytową jako główny wyznacznik niskich stóp procentowych.

Jeśli już jesteś zdezorientowany, nie bój się. Wyjaśnimy! Zanim zagłębimy się w ustalenie, jaka zdolność kredytowa może być potrzebna do zakupu domu, zróbmy kopię zapasową i przyjrzyjmy się podstawom, abyś czuł się gotowy do złożenia oferty na dom swoich marzeń.

Jaka zdolność kredytowa jest potrzebna, aby kupić dom w 2020 roku?

Ocena kredytowa potrzebna do zakupu domu w 2020 roku jest różna.

Jeśli nie planujesz odkładać żadnych pieniędzy lub płacić gotówką z góry, zaciągniesz dość pokaźną pożyczkę na nowy dom. Aby ustalić, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, rozważ skorzystanie z bezpłatnej oceny zdolności kredytowej, ponieważ ocena kredytowa jest jednym z najważniejszych czynników przy podejmowaniu decyzji dotyczących kredytu hipotecznego. W rzeczywistości zaledwie pół punktu różnicy w ocenach kredytowych może oznaczać dziesiątki tysięcy dolarów więcej w okresie spłaty kredytu.

Wciąż zdezorientowany? Zróbmy jeszcze więcej kopii zapasowych.

Czym jest kredyt hipoteczny na dom?

Kredyt hipoteczny przeznaczony jest na sfinansowanie zakupu domu lub nieruchomości. Dzięki temu posiadanie domu jest bardziej dostępne, ponieważ za cały dom nie trzeba płacić z góry. Domowe kredyty hipoteczne są zazwyczaj największymi, jakie kiedykolwiek zaciągniesz, ale zazwyczaj mają też niższe oprocentowanie niż inne rodzaje. Ponieważ są tak duże, mają wiele ruchomych części i wytrzymują od 10 do 30 lat. Pożyczki te są spłacane w miesięcznych ratach wraz z odsetkami, zasadą i wieloma innymi kosztami, takimi jak podatki od nieruchomości, ubezpieczenie od ryzyka lub prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI).

Pożyczki mieszkaniowe obejmują zazwyczaj:

  • Zaliczka
  • Dodatkowy
  • Podatki
  • Ubezpieczenie

Ponieważ te pożyczki mają znacznie dłuższe terminy, ważne jest, aby pamiętać, ile długu chcesz zaciągnąć przy składaniu wniosku. Zważ swoją obecną sytuację z planami na przyszłość, aby ocenić, czy wzięcie znacznej pożyczki jest możliwe w Twojej sytuacji.

Jaka jest minimalna ocena kredytowa wymagana dla kredytu hipotecznego?

Wielu kupujących dom po raz pierwszy obawia się, że nie kwalifikują się do pożyczki, ale z pewnością tak nie jest. Pożyczki Federal Housing Administration (FHA) mają raczej niskie wymagania. Kredytobiorcy powinni mieć co najmniej 500 punktów kredytowych z 10-procentową zaliczką. Jednak to nie gwarantuje, że pożyczkodawca zaakceptuje. Wielu pożyczkodawców jest bardziej skłonnych do zatwierdzenia oceny kredytowej w przedziale od 500 do 600, więc 600 może być bardziej realistycznym minimum. Jeśli Twoja ocena kredytowa spadnie poniżej poziomu 600, rozważ próbę podniesienia oceny kredytowej przed złożeniem wniosku o pożyczkę.

Jaką stopę procentową mogę uzyskać dzięki mojej ocenie kredytowej?

Powiedzmy, że uzyskałeś akceptację z wynikiem kredytowym na dolnym końcu spektrum. Jednak to nie gwarantuje, że otrzymasz ofertę, na którą liczysz. Wyniki kredytowe mają duży wpływ na wysokość odsetek, które zapłacisz. W najlepszym przypadku, jeśli odłożysz od 10 do 20 procent, masz dodatkowe oszczędności i dochód w wysokości co najmniej trzykrotności całkowitej kwoty płatności, oto zestawienie tego, jak może wyglądać Twoja stopa procentowa na podstawie Twoich płatności:

Szybkie porady dotyczące poprawy zdolności kredytowej

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej aktualnej oceny kredytowej i chcesz ją poprawić przed zakupem domu, możesz rozważyć kilka opcji. Pamiętaj tylko, że naprawienie zdolności kredytowej wymaga czasu i zaangażowania.

Dokonuj płatności kartą kredytową . Ważne jest, aby każdego miesiąca dokonywać terminowych minimalnych płatności kartą kredytową. Skonfigurowanie przypomnień o płatnościach lub płatności automatycznych może pomóc Ci na bieżąco.

Zmniejsz swój dług . Staraj się spłacać istniejące długi, jeśli możesz. Wielu pożyczkodawców oczekuje, że stosunek zadłużenia do dochodu będzie poniżej 30%, co oznacza, że ​​nie wydajesz więcej niż jednej trzeciej swojego dochodu na obsługę zadłużenia każdego miesiąca.

Przejrzyj swój raport kredytowy. Przyjrzyj się temu uważnie. Czasami ludzie znajdują niedokładne informacje lub brakujące informacje w historii swoich raportów kredytowych. Jeśli to możliwe, zakwestionuj wszelkie błędne informacje w swoim zgłoszeniu.

Gdy już wyruszysz w podróż do zakupu domu, ważne jest, aby się zorganizować i zebrać wszystkie informacje, które możesz najpierw ocenić, aby ocenić swoją kondycję finansową. Turbo oferuje bezpłatne sprawdzenie zdolności kredytowej, które pomoże Ci określić, na jakiej pozycji stoisz przed pożyczkodawcami. Jeśli Twoja zdolność kredytowa nie jest tam, gdzie powinna, cofnij się o krok i zastanów się nad planowaniem poprawy liczby przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny na dom.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy