Kto jest właścicielem opuszczonego domu?

Category: Twojej Okolicy
17 lutego 2021

Podczas boomu na rynku nieruchomości na początku XXI wieku, chętni inwestorzy przejmowali nieruchomości we wszystkich rodzajach dzielnic, aby je odnowić i wprowadzić na rynek; Jednak gdy sytuacja gospodarcza się pogorszyła, wielu z tych właścicieli nieruchomości nie było już w stanie sprzedać domów ani nawet pozwolić sobie na utrzymanie tych nieruchomości, które kiedyś mieli nadzieję zmienić. W rezultacie dramatycznie wzrosła liczba przypadków przejęcia domów i pustostanów.

Zburzone i opuszczone domy mogą sprawić, że cała okolica będzie wyglądać źle. Śmieci, zarośnięta trawa i problemy ze szkodnikami mogą przenosić się na sąsiednie nieruchomości. Ale opuszczone domy mogą być czymś więcej niż tylko okropnością – mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i siedlisko przestępczej działalności. Ale kto jest właścicielem tych nieruchomości i co możesz zrobić, aby wzięli odpowiedzialność za swój dom?

Mieszkańcy miast i miasteczek w całych Stanach Zjednoczonych przeżywają trudny okres gospodarczy, a wskaźnik wykluczenia domów odzwierciedla spadek koniunktury w gospodarce. Na przykład w trzecim kwartale 2009 r. Złożono zawiadomienia o przejęciu nieruchomości w formie zawiadomień o niewywiązaniu się z zobowiązań, zaplanowanych aukcji i przejęć banków w odniesieniu do 930 437 nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, co stanowi wzrost o prawie 22 procent w porównaniu z trzecim kwartałem 2008 r. Oznacza to, że jeden na każdego 136 domów w USA [źródło: Realty Track]. Spowolnienie gospodarcze i kryzys kredytów hipotecznych w ostatnich latach przyczyniły się do wzrostu wskaźnika pustostanów w całych Stanach Zjednoczonych; na przykład w Detroit 30 procent domów mieszkalnych jest wolnych [źródło: Kellogg].

W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego wysokie wskaźniki przestępczości pojawiają się po wakatach w domu. Omówimy również, co zrobić, jeśli w Twojej okolicy jest uciążliwy opuszczony dom.

Domy, które są obecnie niezamieszkane i opuszczone, często były niegdyś częścią bardziej ekskluzywnych części miasta. Na przykład w 2010 r. Miasto Detroit zrównało z ziemią około 3000 domów, w tym jeden, który był domem dzieciństwa byłego kandydata na prezydenta i gubernatora stanu Massachusetts, Mitta Romneya. Detroit skorzystało z zachęty z funduszy federalnych w wysokości 20 milionów dolarów w ramach pakietu bodźców gospodarczych, aby pozbyć się struktur, które były opuszczone od lat. Wysiłek jest również częścią planu, aby liczba domów w Detroit odzwierciedlała zmieniające się liczby ludności [źródło: Kellogg].

Chociaż 3000 domów może wydawać się dużo, miasto szacuje, że w mieście jest około 90 000 opuszczonych domów i parcele [źródło: Kellogg]. Podczas gdy miasta takie jak Detroit dążą do zmniejszenia liczby opuszczonych domów, pozostaje wiele do zrobienia, aby uwolnić obszary z pustostanów i towarzyszący im wzrost przestępczości.

Dlaczego przestępczość idzie w parze z opuszczonymi domami? Osoby używające narkotyków często szukają opuszczonych domów, aby się w nich kucać. Według Stowarzyszenia Organizacji Społecznych Reform Now (ACORN.) Oprócz przestępczości, inne niebezpieczeństwa zagrażające całemu sąsiedztwu również powodują, że ludzie mieszkają w opuszczonych domach. Osoby przejściowe szukające schronienia mogą czasami umrzeć w nieruchomości w wyniku rozpalenia prowizorycznego ogniska dla ciepła.

Podobnie jak Detroit, inne miasta w USA doświadczają zwiększonych wskaźników wykluczenia i wyższych wskaźników przestępczości, które nastąpią. W Queens w stanie Nowy Jork przestępczość dramatycznie wzrosła w latach 2006-2008, głównie w dzielnicach, które miały podwyższony wskaźnik wykluczania domów. W 2008 r. W dzielnicach Queens, które miały wysoki wskaźnik wykluczenia, odnotowano średnio 424 więcej morderstw, napadów, włamań i kradzieży samochodów niż na obszarach o niższych wskaźnikach przejęć – wzrost o około 150 procent od 2006 [źródło: Hirshon].

Można by pomyśleć, że wskaźniki przestępczości byłyby niższe w bogatych dzielnicach, w których domy zostały przejęte, a następnie porzucone – ale nie zawsze tak jest. Wydaje się, że średni dochód osób mieszkających w sąsiedztwie nie ma wpływu na statystyki przestępczości. Obie dzielnice z bogatymi i biednymi rodzinami doświadczyły podobnych wskaźników przestępczości, gdy wzrosła liczba wakatów w domach [źródło: Hirshon].

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy