Kto akceptuje Bitcoin w 2020 roku?

Category: Kartę Kredytową
17 lutego 2021

Zanim zdobędziesz trochę Bitcoinów, możesz się zastanawiać, kto akceptuje Bitcoiny jako płatność? Ponieważ Bitcoin jest stosunkowo nowy i wiele firm obawia się jego wahań cen, możesz nie dziwić, że nie jest tak powszechnie akceptowany jak tradycyjne waluty fiducjarne.

Mimo to rośnie liczba sprzedawców i usług, które akceptują Bitcoin. Według Coinmap.org na całym świecie istnieje prawie15000 miejscw których można kupować towary i usługi za pomocą Bitcoin.Rzeczywista liczba sprzedawców akceptujących Bitcoin może być jednak znacznie wyższa, wiedząc, że Bitcoin jest już legalnym instrumentem płatniczym w krajach jak Japonia.

Mapa sprzedawców, którzy akceptują bitcoiny na całym świecie. Źródło: coinmap.org

Możesz kupić jedzenie i napoje w wielu barach i restauracjach na całym świecie. Oprócz tego możesz również korzystać z różnych usług internetowych, rezerwować zakwaterowanie i bilety lotnicze, kupować nieruchomości, zamawiać pizzę, towary konsumpcyjne, płacić podatki, a nawet podróżować w kosmos z Virgin Galactic za pomocą BTC.

Znane firmy, które akceptują Bitcoin

Po pierwsze, korzyści z używania Bitcoin do płatności zaczynają się od umożliwienia wysyłania środków do kupców uzbrojonych w funkcjonalne portfele Bitcoin, bez pośredników i przy minimalnych opłatach. Ci, którzy oferują towary i usługi w zamian za Bitcoin, również odnoszą zyski, ponieważ mogą skorzystać z puli rosnącej grupy odbiorców przyjaznych kryptowalutom, przy niższych opłatach transakcyjnych w porównaniu z sieciowymi kartami płatniczymi i możliwością rozliczenia bez obciążeń zwrotnych.

Jak widać, wiele firm akceptuje Bitcoin, ale zależy to również od tego, gdzie jesteś i czego potrzebujesz. Chociaż Bitcoin jest bardziej popularny wśród mniejszych kupców, kilka znanych firm akceptuje również płatności Bitcoin.

 • Microsoft. Na razie gigant z Redmond wspiera opcję doładowania konta Microsoft za pomocą Bitcoin. Wykorzystany w ten sposób Bitcoin może być używany do kupowania aplikacji lub gier w sklepach firmy Windows lub Xbox, bez obsługi zakupów w jej sklepie internetowym. Podczas gdy wcześniejszy rekord firmy dotyczący wspierania Bitcoin był nierówny, jej wsparcie dla tej kryptowaluty z pewnością jest wiatrem w żaglach promotorów kryptowalut.
 • Expedia. Ten gigant z branży turystycznej obsługuje korzystanie z Bitcoin za pośrednictwem Coinbase, ale zaleca się użytkownikom sprawdzenie drobnego druku w ich warunkach użytkowania.Wikimedia, firma macierzysta platformy Wikipedii, przyjmie Twoje darowizny w bitcoinach, pod warunkiem, że dokonasz ich za pośrednictwem BitPay.Miłośnicy jedzenia z pewnością docenią fakt, że globalna sieć restauracji, a przynajmniej jej kanadyjski outlet, oferuje kurczaka w zamian za Bitcoin. Zła wiadomość, że było to ograniczone czasowo od 2018 roku, ale firma obiecuje użytkownikom BTC, że będą na bieżąco z nowymi rozwiązaniami.Subway to kolejna franczyza restauracyjna, która radzi swoim klientom, aby sprawdzali swoje lokalne stawy pod kątem obsługi Bitcoin, ponieważ niektórzy z nich mogą teraz oferować obsługę tej waluty, tak jak robili to w przeszłości.Playboy TV obsługuje płatności za pomocą Bitcoin dla tych, którzy chcą użyć swojego BTC, aby uzyskać dostęp do treści dla dorosłych.NewEgg to potęga sprzedaży detalicznej online, szczególnie jeśli chodzi o sprzęt i gadżety elektroniczne. Był jednym z pionierów wśród pierwszych użytkowników Bitcoina. Platforma obsługuje trzy sposoby płatności za pomocą Bitcoin, w tym zakupy internetowe, przelewy portfelowe i transakcje dokonywane na smartfonach. Uwaga: bitcoiny nie są akceptowane, jeśli chcesz je wydać na cyfrowe karty podarunkowe, zamówienia w przedsprzedaży i subskrypcje, więc lepiej sprawdź drobny druk w warunkach korzystania z platformy.AT&T to renomowany amerykański operator komórkowy, który oferuje opcję wykorzystania Bitcoin do płatności, pod warunkiem, że użytkownicy dokonają tego za pośrednictwem usługi BitPay.Istnieje również kilku głównych graczy, którzy (od października 2019 r.) Nie akceptują Bitcoin jako płatności, ponieważ ci gracze rynkowi są często przedmiotem zapytań kierowanych przez użytkowników Bitcoin:

  • Gigant sklepów internetowych Amazon nie akceptuje płatności Bitcoin. Jednak opcje takie jak Purse.io pozwalają na kupowanie rzeczy od jej sprzedawców w mniej lub bardziej bezpośredni sposób. Ta platforma połączy posiadaczy Bitcoin, którzy chcą kupować rzeczy na Amazon, z tymi, którzy chcą otrzymać Bitcoin w zamian za złożenie zamówienia z platformy.
  • eBay to kolejna popularna opcja zakupów online i podobnie jak Amazon nie obsługuje Bitcoin jako środka płatniczego.Jak dotąd Starbucks nie pozwoli Ci płacić BTC za kawę ani za żaden z jej produktów.Gdzie mogę używać Bitcoin do kupowania rzeczy online?

   Ci, którzy mają do wydania zapasowe bitcoiny, zwykle patrzą na internet jako bezpieczną przystań, która oferuje dostęp do różnego rodzaju produktów i usług. Podczas gdy różne sklepy stacjonarne zaczynają teraz akceptować Bitcoin jako legalną ofertę, sprzedawcy internetowi nadal oferują najlepsze oferty i nie bez powodu przyciągają większość uwagi.

   • Na przykład Overstock.com jest jednym z bardziej popularnych, dużych sprzedawców internetowych oferujących możliwość dokonywania płatności za pomocą bitcoinów. Oferta serwisu obejmuje różnorodne produkty, od kanap i dywaników po sprzęt komputerowy. Platforma uruchomiła obsługę Bitcoin na początku 2014 r., A obecnie obsługuje szereg obsługiwanych walut, w tym Ethereum, Dash, Bitcoin Cash i inne. Oferuje również zwrot pieniędzy za wszystko, co kupisz za pomocą Bitcoin, w połączeniu z jego równoległym użyciem z kuponami i kartami podarunkowymi.
   • Platformy kart podarunkowych, takie jak eGifter i Gyft, umożliwiają wydawanie BTC na kupowanie kart podarunkowych, których można używać w sklepach, które obecnie nie obsługują bezpośrednich zakupów za pomocą bitcoinów. Po zakupie tych kart można używać w Amazon, Home Depot i innych sprzedawcach.Shopify to gigant handlu elektronicznego, który zapewnia środowisko online, w którym sprzedawcy mogą otwierać własne wirtualne stoiska sprzedażowe, podobnie jak w serwisie eBay. W tej chwili dziesiątki tysięcy kupców na nim chętnie akceptuje Bitcoin za pośrednictwem BitPay. Niestety, jedynym problemem jest to, że będziesz musiał sam sprawdzić i znaleźć te sklepy, ponieważ strona nie oferuje jeszcze pełnej listy sprzedawców przyjaznych BTC.To samo dotyczy Etsy, platformy handlu elektronicznego zajmującej się sprzedażą ręcznie robionych i zabytkowych przedmiotów, z rosnącą liczbą sprzedawców oferujących wsparcie dla zakupów Bitcoin.BitPlaza to kolejny sklep internetowy, obiecujący łatwą obsługę zakupów za pomocą Bitcoin. Oferta platformy obejmuje zarówno kosmetyki, jak i artykuły spożywcze i elektronikę. Oprócz odwiedzania centrum handlowego online, możesz wydać swoje ciężko zarobione BTC za pomocą dedykowanych aplikacji na Androida i iOS.Jeśli potrzebujesz prezentu dla tego wyjątkowego maniaka w swoim życiu (w tym dla siebie!), WGeekoramaznajdziesz wszystko, od bohaterów akcjiMarvelapo pamiątki ze starej szkoły .Czy możesz podróżować z portfelem Bitcoin?

    Podróżujesz gdzieś? Poniższe platformy pomogą Ci zarezerwować bilety lotnicze i hotele za Bitcoin.

    • CheapAir prowadzi tutaj szarżę. Platforma obsługuje między innymi płacenie za loty międzynarodowe za pomocą Bitcoin, dzięki czemu możesz bezpiecznie latać z portfelem Bitcoin bezpiecznie schowanym w wirtualnej kieszeni. Oprócz lotów możesz zapłacić za zakwaterowanie w hotelu swoją ulubioną kryptowalutą. Jeśli rezerwujesz loty za pomocą Bitcoin lub innych kryptowalut, masz dostęp do pokrycia w wysokości 100 USD, jeśli ceny spadną po zapłaceniu za nie. Firma korzysta z portfeli Coinbase i jest jednym z pionierów wdrażania Bitcoinów w branży podróży lotniczych.
    • Konkurentem CheapAir jest wschodząca gwiazda platformy o nazwie More Stamps Global, która umożliwia rezerwowanie lotów i hoteli za pomocą Bitcoin, wraz z innymi opcjami płatności opartymi na krypto i fiat. Oprócz przelotów i noclegów obsługuje transfery turystyczne oraz płatności za różne usługi i czynności związane z podróżami, np. Wynajem samochodów.BTCTrip to dedykowana platforma podróżnicza, która koncentruje się na umożliwieniu lotów obsługiwanych przez Bitcoin za pośrednictwem bezpośredniej metody płatności.Kupowanie metali szlachetnych i domów za pomocą Bitcoin

     Jeśli złoto i srebro znajdują się wysoko na Twojej liście zakupów, z przyjemnością dowiesz się, że nazwanie Bitcoin „kryptowalutą złotem było bardzo odpowiednie, przynajmniej na wypadek, gdybyś chciał go użyć jako środka do pozyskiwania metali szlachetnych. Istnieje kilka firm, które oferują wsparcie przy zakupie srebra i złota online za pomocą BTC, w tym REEDS Jewelers, JM Bullion, APMEX i GramGold.

     • Niektóre z nich oferują nawet rabaty w oparciu o transakcje oparte na BTC, takie jak JM Bullion.
     • Inne, takie jak APMEX, mają specjalne wymagania, takie jak ustalenie maksymalnego limitu zakupów dokonywanych za pomocą Bitcoin.Jubilerzy REEDS pozwolą Ci wydawać Bitcoiny zarówno w swoich sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych, oferując pełną gamę luksusowych zegarków i biżuterii. Obsługuje również zwroty za zakupy dokonane za pomocą bitcoinów. Należy jednak pamiętać, że łączone zakupy dokonane za pomocą BTC i innych akceptowanych metod płatności nie są obecnie obsługiwane.Nabywcy luksusowych domów z pewnością ucieszą się z możliwości wykupienia swoich bitcoinów na platformie Bitcoin Real Estate, która pozwala im kupować lub sprzedawać nieruchomości, które przyciągają ich uwagę. Oprócz dedykowanych platform, takich jak ta, rośnie liczba dealerów nieruchomości, którzy chcą przyciągnąć młodszych i przyjaznych kryptowalutom kupujących, oferując wsparcie dla Bitcoin.

      Czy potrzebujesz innych witryn do wydawania Bitcoinów?

      Spendabit.coi Bspend.com to strony internetowe, które umożliwiają wyszukiwanie sprzedawców detalicznych, którzy akceptują Bitcoin dla potrzebnych przedmiotów.

      Inne duże firmy, które akceptują Bitcoin, to:

      • Microsoft Xbox i Windows Store.
      • KFC CanadaTeslaRedditMetroWikipediaLekkoduchVirgin Galatic, w tym Virgin Mobile i Virgin AirlineBloomberg.comSprzedawcy EtsyAvnetBadooZyngaElektronika Newegg.comMennicaEuro PacificT-Mobile PolskaFoodlerFancy.comPornhubPurse.ioAirBalticWordPressDanieFirma przeprowadzkowa drogowaCryptopetWebJetUrzędnicy SEODigitec GalaxusDostawcy usług e-mail skupiający się na prywatności, Tutanota i Protonmail.Usługi VPN, takie jak Express VPN, Pure VPN, CyberGhost, NordVPN, HideMyAssRejestrator domeny Namecheap.com.Lionsgate FilmsDish NetworkOprócz konkretnych firm istnieją strony internetowe, które pozwalają odkryć niszowych sprzedawców detalicznych i usługodawców, którzy akceptują Bitcoiny. Obejmują one:

       • Bitcoin.travel– usługa do wyszukiwania linii lotniczych, które akceptują Bitcoin.
       • BTCTripCryptoCoffeekryptocentrycznydystrybutor kawy.Takeaway.com– usługa do zamawiania jedzenia za pomocą BitcoinOrdertakeways.co.ukMovietickets.comBitPlaza– aplikacja mobilna i strona internetowa do zakupu produktów różnych marek.Spendabit– wyszukiwarka, która pozwala odkryć sklepy akceptujące Bitcoiny.Niektóre kawiarnie i muzea akceptują również Bitcoiny i kryptowaluty, ale powinieneś sprawdzić z nimi indywidualnie. Wyszukaj je na coinmap.org.

        Inne sposoby wydawania bitcoinów

        Możesz również wydawaćbitcoiny pośrednio, kupująckartę kredytową zasilanąBitcoinemodXapo, BitPay, Uquidi alternatywnych dostawców usług. Poza tym projekty kryptowalut TenX, Pundi X i Crypto.com pracują również nad uczynieniem płatności Bitcoin i kryptowalutami codzienną opcją.

        Portfel kryptograficzny i karty debetowe oferowane przez Crypto.com

        Podsumowując, sprzedawca detaliczny, który akceptuje Bitcoin, prawdopodobnie zyska większą liczbę obserwujących ze względu na efekty sieciowe i przyciągnie szerszą grupę docelową. Chociaż wiele osób nadal twierdzi, że Bitcoin nie jest odpowiednim systemem płatności ze względu na wahania cen, opłaty i nieuregulowany charakter łańcucha blokowego, sieć Bitcoin jest wciąż stosunkowo młoda i prawdopodobnie będzie się rozwijać i ulepszać w przyszłości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy