Kiedy obciążają Twoją kartę podczas rezerwacji hotelu?

Category: Twoje Konto
17 lutego 2021

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Rezerwując hotel, należy zwrócić uwagę na to, kiedy i ile zostanie obciążona Twoja karta kredytowa lub debetowa. Czasami możesz zaoszczędzić pieniądze, płacąc z góry za całość lub część pobytu w hotelu w momencie rezerwacji pokoju, zamiast płacić po przybyciu do hotelu lub wymeldowaniu. Nawet jeśli nie zapłacisz za pokój z góry, hotel może zablokować Twoją kartę, co może obniżyć dostępny limit kredytowy na karcie kredytowej lub ograniczyć dostęp do salda bankowego na karcie debetowej do zakończenia pobytu.

Jeśli opłacisz pokój częściowo lub w całości, hotel prawdopodobnie od razu obciąży Twoją kartę kredytową. W innych przypadkach, w zależności od zasad obowiązujących w hotelu, hotel może pobrać depozyt za pokój podczas dokonywania rezerwacji, a następnie nałożyć blokady na pozostałe opłaty za pokój i opłaty dodatkowe po zameldowaniu.

Przedpłacone pokoje hotelowe

W niektórych przypadkach możesz zaoszczędzić pieniądze, płacąc z góry za pokój hotelowy w momencie jego rezerwacji. Tradycyjnie opłata za pokój nie byłaby pobierana, dopóki w nim nie zostaniesz, ale niektóre witryny internetowe i sieci hoteli, takie jak Marriott i Holiday Inn, oferują teraz zniżki na przedpłatę za pokój.

Ogólnie rzecz biorąc, za pobyt w hotelu zapłacisz w całości za pomocą karty kredytowej lub debetowej podczas rezerwacji i będziesz mieć ograniczone możliwości uzyskania zwrotu pieniędzy, jeśli faktycznie nie zatrzymasz się w hotelu, podobnie jak w przypadku rezerwacji biletu lotniczego. Jeśli zamierzasz skorzystać z takiej oferty, ważne jest, aby rozważyć, jakie jest prawdopodobieństwo, że będziesz musiał odwołać podróż, jak hojna jest zniżka i czy masz dostępne fundusze lub kredyt, aby zapłacić za podróż z góry.

Depozyty za pokój

W niektórych przypadkach możesz nie zostać poproszony o przedpłatę za cały pobyt, ale możesz zostać poproszony o wpłacenie częściowego depozytu w celu zagwarantowania pokoju podczas jego rezerwacji. Często ten depozyt jest równy kosztowi pojedynczego noclegu i zostanie zaksięgowany na podstawie rezerwacji podczas zameldowania. To, czy ta kaucja podlega zwrotowi w przypadku anulowania, zależy od zasad hotelu, a czasami od tego, jak blisko do daty rezerwacji anulujesz pobyt. Przed dokonaniem rezerwacji upewnij się, że rozumiesz zasady obowiązujące w hotelu.

Witryny wynajmu wakacyjnego, takie jak Airbnb i VRBO, często oferują również rozwiązania, w których płacisz za co najmniej część pobytu online, z różnymi zasadami zwrotu pieniędzy. Przed dokonaniem rezerwacji zakwaterowania warto upewnić się, że rozumiesz warunki płatności i zwrotów.

Blokady na karcie kredytowej i debetowej

Nawet jeśli nie zapłacisz z góry za pokój hotelowy, hotel może tymczasowo zablokować lub „zablokować Twoje konto podczas rezerwacji pobytu lub podczas zameldowania, gwarantując możliwość obciążenia Twojej karty tymi środkami. . Zwykle odbywa się to po przyjeździe do hotelu, a nie podczas dokonywania rezerwacji, ale najlepiej jest skontaktować się z hotelem lub usługodawcą rezerwacyjnym, aby poznać szczegóły. Wielkość tej ładowni może się znacznie różnić w zależności od hotelu.

Często podczas zameldowania się w hotelu zostaniesz poproszony o okazanie karty kredytowej lub debetowej w celu pokrycia dodatkowych opłat, takich jak posiłki w ramach obsługi pokoju, telewizja pay-per-view lub uszkodzenie pokoju, a na Twojej karcie zostanie nałożona blokada . Upewnij się, że blokada jest umieszczona na dowolnej karcie, którą przekazujesz hotelowi, i zapytaj, czy nie masz pewności co do warunków takiej blokady.

Czasami na koncie karty kredytowej może pojawić się opłata w wysokości 1 USD, która służy do weryfikacji ważności karty, zanim ostatecznie obciążymy Cię opłatą za pokój. Opłata ta powinna zniknąć, gdy na Twoim koncie pojawi się ostateczna opłata za pokój.

Hotel nie musi koniecznie obciążać Cię pełną kwotą blokady konta. Zwykle opłata za pokój zostanie naliczona tylko przy zameldowaniu lub wymeldowaniu, zakładając, że nie została opłacona z góry, a następnie za wszelkie opłaty dodatkowe, a blokada zostanie zwolniona wkrótce po wymeldowaniu.

  • Konsument: jeśli rezerwujesz pokój w hotelu po przedpłacie, koniecznie przeczytaj drobny druk
  • Marriott: Zakup z wyprzedzeniemCreditCards.com: Co musisz wiedzieć o karcie kredytowej, karta debetowa „blokujeHotelGuides: brak opłat za rezerwację + nie płać do momentu pobytuAirbnb: Airbnb wprowadza opcję Płać mniej z góry, nową elastyczną opcję płatności dla podróżnychFrommer’s: 5 wskazówek, o których należy pamiętać, płacąc za pokój w hoteluIHG: Zakup z wyprzedzeniemVRBO: Jak rezerwować online?Podróżny: Zameldowanie w hotelu przy użyciu kart kredytowych: Jak działają pre-autoryzacje hoteluCarleton Lodge: Zasady anulowaniaNerdWallet: Czy powinienem się martwić o te losowe opłaty w wysokości 1 USD na mojej karcie kredytowej?Steven Melendez jest niezależnym dziennikarzem z doświadczeniem technologicznym i biznesowym. Pisał do różnych publikacji biznesowych, w tym Fast Company, The Wall Street Journal, Innovation Leader i Ad Age. Był stypendystą Knight Foundation w Medill School of Journalism na Northwestern University.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy