Jakie są bezpieczne banki dla depozytów stałych w Indiach (2020-21)?

Category: Które Należy
17 lutego 2021

Bankowe depozyty stałe (lub FD) są uważane za jedną z najbezpieczniejszych opcji oszczędzania ze względu na ich gwarantowane zwroty. I tak jest od dziesięcioleci.

Ale ludzie zaczęli teraz pytać który bank jest bezpieczny dla stałego depozytu ? Albo jaki jest najbezpieczniejszy bank dla stałego depozytu w Indiach (2020-21) ? Dlaczego teraz martwią się o bezpieczeństwo stałych depozytów?

Powodem jest to, że ostatnie wydarzenia w przestrzeni bankowej (takie jak Yes Bank, PMC Bank itp., Gdzie ograniczenia wypłaty zostały tymczasowo nałożone) wywołały pytanie, które wcześniej nie było zadawane – Czy mój bankowy depozyt stały jest bezpieczny?

Większość ludzi nawet nie myśli o utracie kapitału lub problemach z wypłacalnością banku podczas dokonywania stałych depozytów. Po prostu wybierają opcję, która opłaca najwyższe możliwe oprocentowanie. Nawet przez chwilę nie zastanawiają się nad upadłościami banków lub który jest najbezpieczniejszy dla stałego depozytu w Indiach w 2020 roku?

Teraz małe banki, nowe banki i niektóre NBFC oferują klientom wyższe oprocentowanie FD w porównaniu do innych czołowych banków, takich jak State Bank of India (SBI), HDFC Bank, ICICI Bank itp., Żeby wymienić tylko kilka. Ale tam, gdzie jest stosunkowo wyższy zwrot, oznacza to również większe ryzyko.

Zatem następne pytanie brzmi lub powinno brzmieć: Które banki są bezpiecznymi dla depozytów stałych w Indiach (2020)?

Powiem, że większość indyjskich banków jest przez większość czasu bezpieczna. RBI wykonuje swoją pracę dość dobrze, dlatego problemy, jeśli w ogóle, są mniej lub bardziej bardzo rzadkie. Ale to nie znaczy, że możesz umieścić wszystkie banki w tym samym przedziale ryzyka.

Dzięki temu depozyty stałe Twojego banku (FD) są bezpieczne. Ale musisz uważać, w którym banku umieszczasz swoje FD. Pamiętaj, że depozyty stałe są dobre na krótki okres . Więc nie chciałbyś ryzykować tych pieniędzy.

Na twoim miejscu dałbym priorytet bezpieczeństwu banku, a także zapewnieniu zwrotu kapitału, a nie tylko zwrotu z kapitału na moich bankowych FD.

Biorąc to pod uwagę, które są bezpieczne banki dla depozytów stałych w Indiach (2020-21)?

Powiedziałbym, że najlepiej jest trzymać i zaparkować znaczną część swoich depozytów w bankach o znaczeniu systemowym (D-SIB) zidentyfikowanych przez RBI . Możesz o tym przeczytać tutaj . Są to banki w Indiach które są zbyt duże, by pozwolić im upaść .

Są to State Bank of India (SBI), HDFC Bank i ICICI Bank .

Na razie tylko trzy. RBI może dodać do tej listy w przyszłości, gdy pojawią się lepsze i silniejsze banki.

Można więc powiedzieć, że są to najbezpieczniejszy bank dla stałego depozytu w Indiach. Nawet RBI uważa, że ​​te banki są na tyle ważne, że można je zidentyfikować oddzielnie. A jeśli te banki upadną, to możesz być pewien, że wtedy w kraju byłyby znacznie większe problemy.

 • Czy ICICI Bank jest bezpieczny dla depozytów stałych?
 • Czy HDFC Bank jest bezpieczny dla depozytów stałych?Czy SBI (State Bank of India) jest bezpieczny dla depozytów stałych?Mam nadzieję, że otrzymałeś odpowiedzi, ponieważ te 3 banki zostały zidentyfikowane jako systematycznie ważne banki krajowe w Indiach przez sam RBI . Nie posunę się do stwierdzenia, że ​​są to najbezpieczniejsze banki dla depozytów stałych, ale tak, jest całkiem blisko.

  Proszę zauważyć, że nie mówię, że wszystkie inne banki (lub inne banki sektora publicznego) są złe. Nic takiego. Chodzi tylko o to, że są to bardzo duże i bardzo ważne banki, w których rząd pójdzie do granic możliwości, aby nie popsuły się. Ryzyko wciąż istnieje. Ale mniej w tych bankach. Jak ogólnie bezpieczne są depozyty stałe we wszystkich innych znacjonalizowanych bankach? Powiem całkiem bezpiecznie. Nie próbuję wywołać paniki w tym artykule. Po prostu próbuję podkreślić różne punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze banków dla FD.

  Więc teraz wiesz, jak właściwie pomyśleć o tym, który bank jest bezpieczny dla stałego depozytu w Indiach (2020-2021)?

  Ponieważ mówimy o depozytach, powinieneś również wiedzieć, że Korporacja Ubezpieczeń Depozytów i Gwarancji Kredytowych (DICGC) która jest spółką zależną RBI ubezpiecza Twoje depozyty we wszystkich bankach komercyjnych i spółdzielczych. Tak. Ale nie wszystkie twoje depozyty. DICGC zrekompensuje tylko do 5 lac Rs za wszystkie depozyty i oszczędności na różnych rachunkach w jednym banku. Otóż ​​to. Limit ten został ostatnio podwyższony w budżecie na 2020 r. Z wcześniejszego limitu ubezpieczenia depozytów wynosił zaledwie 1 lac Rs.

  Możesz przeczytać więcej o ubezpieczeniu depozytów na stronie internetowej DICGC, korzystając z tego linku .

  Ale trzeba też powiedzieć, że 5 lac Rs to dla wielu z Was niewielka kwota. Więc to niewiele pomoże. I nawet jeśli ta gwarancja miałaby zostać wykorzystana w przypadku upadku jakiegokolwiek banku, nie zakładaj, że pieniądze zostaną zwrócone w ciągu jednej nocy. Powrót zajmie trochę czasu.

  Teraz rozumiem, że dla wielu nie jest możliwe po prostu trzymać się tych 3 banków. Możesz mieć problemy lub kompulsje. Więc jeszcze kilka punktów do rozważenia:

  • Jeśli masz wystarczająco duży portfel FD, spróbuj rozłożyć swoje stałe depozyty na kilka banków. Duże kawałki w tych bezpiecznych. A w innych, które najprawdopodobniej oferują wyższe stopy procentowe FD niż większe banki. To tak, jakby stawiać zakłady prosto i prosto.
  • Możesz również rozłożyć pieniądze na członków rodziny, aby skorzystać z kąta ubezpieczenia Rs 5 lac dla każdego zamiast tylko jednej osoby.Zamiast tworzyć jeden duży FD, zrób kilka mniejszych. Możesz nawet utworzyć drabinę stałych depozytów zapadających w regularnych odstępach czasu, aby poradzić sobie z ryzykiem ponownej inwestycji.A co z depozytami korporacyjnymi z NBFC? Są ryzykowne i oferują dość wysokie stawki, które bez wątpienia mogą być kuszące. Ale to nie znaczy, że powinieneś unikać wszystkich firmowych FD. Uważaj tylko na niezwykle wysokie stopy procentowe, które mogą oferować niektóre firmy FD. Przestudiuj pochodzenie firmy i zdolność kredytową. I po prostu trzymaj się najbardziej renomowanych i godnych zaufania nazwisk z ocenami AAA. Spróbuj także ograniczyć ekspozycję na te depozyty do niewielkiej części portfela FD. Nie bądź zbyt żądny przygód, aby generować wysokie zyski z FD. Jeśli chcesz podejmować wysokie ryzyko i wysokie zyski, idź i inwestuj na rynkach akcji.Jeśli rozumiesz jak prawidłowo wybierać fundusze dłużne , nawet fundusze dłużne mogą być dobrą opcją dla wielu jako rodzaj zastąpienia stałych depozytów. Ale fundusze dłużne nie są wolne od ryzyka. Więc najpierw zrozum czym nie są fundusze dłużne i miej odpowiednie oczekiwania w stosunku do funduszy dłużnych, zanim w nie zainwestujesz.Ale zrozumcie opodatkowanie odsetek przez bank FD i jak fundusze dłużne wygrywają w tym aspekcie, ponieważ opodatkowanie funduszy dłużnych jest zupełnie inne.To tylko kilka ogólnych sugestii. Może istnieć wiele innych sprawdzonych metod, o których na pewno możesz wiedzieć.

   Ale to jest to. Jednym z problemów jest to, że większość ludzi w Indiach szuka najlepszego banku o stałej stopie oprocentowania depozytów LUB które banki są najlepsze dla stałych depozytów w Indiach LUB który bank oferuje wyższe oprocentowanie FD w Indiach LUB który bank oferuje najwyższe oprocentowanie w Indiach .

   Dobrze jest szukać najlepszych.

   Ale nie ignoruj ​​ryzyka. Ryzyka te są w większości ukryte, ale kiedy pojawiają się na wierzchu, mogą zrujnować twoje finanse, jak to się zdarzało wiele razy w przeszłości, gdy ludzie inwestowali w depozyty źle zarządzanych małych banków i depozyty podejrzanych organizacji.

   Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś seniorem, masz także inne przyzwoite opcje. Więcej informacji można znaleźć w artykule Opcje dochodu z tytułu najlepszych odsetek dla seniorów .

   Czasami banki lokują specjalne depozyty na czas określony dla seniorów które mają stosunkowo wyższe stopy procentowe. Nawet te z większych banków mogą być również dobrymi zakładami dla seniorów lub emerytów.

   Uwaga – jeśli szukasz miesięcznych odsetek od stałych depozytów, możesz przeczytać miesięczne odsetki Rs 1 crore stały depozyt LUB miesięczne odsetki Rs 2 crore stały depozyt LUB miesięczne odsetki Rs 50 lakh stały depozyt .

   Miejmy nadzieję, że ten post dałby ci wyobrażenie o tym który bank jest bezpieczny dla depozytów stałych w Indiach a który dla depozytów stałych (2020) ? Bądź więc ostrożny w stosunku do FD swoich banków i nie idź tylko po najwyższych stopach procentowych FD.

   PS – Proszę zauważyć, że nie mówię, że wszystkie inne banki są złe. Po prostu próbuję podkreślić różne punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze banków dla FD. Nie próbuję wywołać paniki w tym artykule .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy