Jaki jest limit dochodu w przypadku ulgi podatkowej na dziecko?

17 lutego 2021

Ulga podatkowa na dzieci to rodzaj ulgi podatkowej, z której mogą skorzystać rodzice i opiekunowie, którzy chcą obniżyć wysokość podatku płaconego w tym roku.

Ta ulga podatkowa obejmie cały rachunek podatkowy i pomniejszy dolara za dolara. Jest to jeden z najbardziej satysfakcjonujących rodzajów ulg podatkowych, jakie mogą uzyskać ludzie pracujący. Jeśli masz kwalifikujący się dochód, możesz mieć możliwość skorzystania z pełnej wartości ulgi podatkowej na dziecko.

Wszystko zależy jednak od tego, ile masz kwalifikujących się dzieci i ile zarabiasz.

Spis treści

Jakie są limity dochodu w przypadku ulgi podatkowej na dziecko?

W przypadku par małżeńskich rozliczających się wspólnie kredyt zaczyna się zmniejszać już od 110 000 dolarów dochodu. Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę zmodyfikowany, skorygowany dochód brutto, może on wynosić nawet 200 000 USD.

Aby kwalifikować się do ulgi podatkowej na dzieci, małżeństwa rozliczające się wspólnie muszą zarabiać mniej niż 400 000 USD rocznie. W przypadku wszystkich innych statusów rozliczeń podatkowych limit wycofywania wynosi 200 000 USD.

Kalkulator ulgi podatkowej na dziecko może pomóc w ustaleniu, czy mieści się w granicach dochodu i ile możesz odzyskać.

Twój skorygowany dochód brutto ma znaczenie, jeśli chodzi o ulgę podatkową na dzieci.

Ile wart jest ulga podatkowa na dziecko?

Jeśli kwalifikujesz się do otrzymania pełnej ulgi podatkowej kwota ulgi podatkowej na dziecko wynosi 2000 USD na kwalifikujące się dziecko.

Wartość ulgi podatkowej na dzieci znacznie wzrosła od 1998 r., Kiedy to była warta zaledwie 400 USD na kwalifikujące się dziecko.

Jak ubiegać się o ulgę podatkową na dziecko od podatków?

Aby obliczyć, ile możesz ubiegać się o ulgę podatkową na dzieci, wyszczególnij ją na formularzu IRS 1040.

Aby upewnić się, że otrzymasz maksymalną kwotę, musisz również użyć harmonogramu 8812.

Jeśli korzystasz z jednej z wielu popularnych platform do przygotowywania podatków, wszystkie obliczenia zostaną przeprowadzone automatycznie na podstawie podanych przez Ciebie informacji.

Czy kwalifikuję się do ubiegania się o ulgę podatkową na dziecko?

Ponadto przed złożeniem wniosku musisz zapoznać się z wytycznymi podanymi przez IRS. Zakładając, że znasz już swój dochód, musisz sprawdzić pięć innych kryteriów, aby upewnić się, że możesz złożyć wniosek o zwrot podatku, składając zeznanie podatkowe.

Obywatelstwo – wszystkie kwalifikujące się dzieci muszą być mieszkańcami Stanów Zjednoczonych, a Ty musisz mieć możliwość ubiegania się o nie jako na utrzymaniu w zeznaniu podatkowym.

Wiek – do końca roku podatkowego kwalifikujące się dzieci muszą mieć mniej niż 17 lat.

Związek – dziecko musi być spokrewnione, musi być wnukiem, pasierbem lub dzieckiem adoptowanym. Jeśli jest dzieckiem adoptowanym, musi mieszkać z tobą przez cały rok podatkowy.

Zależność – dziecko może być traktowane jako pozostające na utrzymaniu tylko w jednym zeznaniu podatkowym. Jeśli rodzice są w separacji, muszą zdecydować, kto będzie ubiegał się o kredyt.

Pobyt – dziecko musi mieszkać z tobą przez co najmniej połowę roku podatkowego. W szczególnych przypadkach istnieją wyjątki od tej reguły.

Czy ulga podatkowa na dziecko może dodać do mojego zwrotu podatku?

Odpowiedź brzmi tak. Jest to rodzaj ulgi podatkowej, która zmniejsza dolara podatku za dolara. Może również prowadzić do zwrotu podatku.

Ta ulga podatkowa została stworzona, aby umożliwić rodzinom, które mogą ubiegać się o większą część ulgi podatkowej na dzieci niż ich rachunek podatkowy, na uzyskanie części jej zwrotu.

Jak ubiegać się o ulgę podatkową na dziecko

Nie musisz się martwić o rozwiązanie tego problemu. Złożenie zeznania podatkowego online ułatwia ubieganie się o ulgę podatkową na dziecko. Po zadaniu Ci kilku prostych pytań dotyczących Twojej rodziny, oprogramowanie podatkowe określi dla Ciebie, kto kwalifikuje się jako osoba pozostająca na utrzymaniu Twojego zeznania podatkowego i do jakiej kwoty się kwalifikujesz.

W ten sposób uzyskasz największy możliwy zwrot podatku przy jak najmniejszym wysiłku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy