Jak znaleźć darmowego lub taniego notariusza, gdziekolwiek jesteś

17 lutego 2021

Potrzebujesz czegoś notarialnego? Oto gdzie iść

 • Dzielić
 • Kołek
 • E-mail

Równowaga 2018

Szukasz niedrogiego notariusza? Wiedza o tym, gdzie znaleźć notariusza, jest niezbędna, gdy potrzebujesz szybko poświadczyć dokument prawny. Zwycięzcy loterii często muszą mieć poświadczenie notarialne, zanim będą mogli ubiegać się o nagrodę.

Na szczęście znalezienie notariusza nie musi być trudne ani drogie – wiele firm i organizacji oferuje bezpłatne usługi notarialne. Oto pomysły, gdzie szukać, czy jesteś w domu, czy w podróży.

Zapytaj o usługi notarialne swojego banku

Powszechnym błędem jest przekonanie, że każdy bank musi mieć notariusza, ale wiele z nich ma takiego notariusza. Godziny i opłaty różnią się w zależności od miejsca zamieszkania i banku, z którym się kontaktujesz. Najprawdopodobniej będziesz mieć dostęp do bezpłatnego notariusza w banku, w którym masz już konto.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe i małe banki gminne mają większe szanse oferowania notariuszy za darmo niż duże, krajowe sieci.

Jeśli Twój bank nie oferuje bezpłatnych usług notarialnych, zapytaj. Warto założyć bezpłatne konto czekowe lub oszczędnościowe w banku, który ma notariusza za darmo, zwłaszcza jeśli będziesz regularnie potrzebować usług notarialnych – na przykład jeśli planujesz wygrać wiele nagród w przyszłości!

Martwisz się, że otwarcie innego konta bankowego wpłynie na Twój kredyt? Dopóki nie przesadzisz, Twój kredyt powinien wystarczyć.

Sprawdź biura władz lokalnych, aby znaleźć notariusza

Twój lokalny ratusz lub kancelaria sądu prawdopodobnie zatrudnia notariusza i często udostępnia swoje usługi opinii publicznej.

Za tę usługę może być pobierana niewielka opłata. (na przykład w Hartford, Connecticut’s Town and City Clerk’s Office pobiera się opłatę w wysokości 5 USD, podczas gdy biuro New York City County Clerk oferuje bezpłatne usługi notarialne dla publiczności. Pamiętaj, aby przed wyjazdem zadzwonić i porównać ceny.

Wiele bibliotek publicznych oferuje notariuszy

Biblioteki publiczne oferują zdumiewającą różnorodność usług, aw wielu oddziałach notariusz jest jednym z nich. Niektóre biblioteki oferują całkowicie bezpłatne usługi notarialne, podczas gdy inne pobierają niewielką opłatę (około dolara). Sprawdź stronę internetową swojej biblioteki publicznej lub zadzwoń do swojego oddziału, aby sprawdzić dostępność, ceny i godziny otwarcia.

Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się najbliższy oddział, skorzystaj z PublicLibraries.com, aby znaleźć najbliższą bibliotekę, do której możesz zadzwonić i zapytać o usługi notarialne.

Sprawdź organizacje, do których należysz, aby uzyskać usługi notarialne

Jeśli masz problem ze znalezieniem notariusza otwartego dla wszystkich, możesz mieć więcej szczęścia z organizacjami, do których dołączyłeś. Wiele grup oferuje bezpłatne lub niedrogie usługi notarialne, aby przyciągnąć więcej członków lub dlatego, że mają ich pod ręką do wykonywania niezbędnych prac w organizacji. Oto kilka przykładów:

 • Studenci: Wiele szkół i uniwersytetów ma często wolnych notariuszy na terenie kampusu.
 • Wojsko: Wielu oficerów jest upoważnionych do wykonywania czynności notarialnych dla członków wojska i osób na ich utrzymaniu. W bazach wojskowych zwykle dostępny jest notariusz, ale przed skorzystaniem z usług musisz uzyskać zezwolenie na wejście do bazy.
 • Członkowie AAA: Wiele oddziałów AAA oferuje bezpłatne usługi notarialne jako korzyść członkowską. Jeśli jesteś członkiem, możesz znaleźć swoje lokalne biuro tutaj.
 • Twoje miejsce pracy: Twoje miejsce pracy może mieć notariusza, który chętnie pomoże współpracownikowi, zwłaszcza jeśli pracujesz dla dużej firmy.
 • Hotele: gdy jesteś w podróży, dobrym miejscem do sprawdzenia jest hotel lub centrum usług biznesowych w Twoim ośrodku wypoczynkowym. Na przykład Walt Disney World oferuje usługi notarialne w swoich stacjach Lobby Concierge.
 • Inne organizacje: Jeśli jesteś członkiem jakiejkolwiek innej dużej organizacji, sprawdź, czy masz dostęp do notariusza.

Czy masz ubezpieczenie domu lub samochodu? Albo agentem nieruchomości? Możesz mieć notariusza

Wiele agencji ubezpieczeniowych, agencji nieruchomości i dealerów samochodowych uważa, że ​​posiadanie notariuszy pod ręką przy transakcjach biznesowych jest praktyczne. W mgnieniu oka firmy te mogą pomóc w poświadczeniu notarialnym dokumentów. Pamiętaj, że notariusze są urzędnikami państwowymi, więc nie musisz być klientem, aby korzystać z usług notariusza.

Niektóre firmy obsługujące skrzynki pocztowe oferują usługi notarialne

Firmy oferujące skrzynki pocztowe, takie jak UPS Store i Mail Boxes itp., Oferują szereg usług biznesowych, często w tym notariusza.

Podczas gdy sklepy ze skrzynkami pocztowymi pobierają opłaty za swoje usługi notarialne, ceny zaczynają się od 1 USD za podpis (ceny różnią się w zależności od stanu). Ponadto sklepy ze skrzynkami pocztowymi mogą być otwarte poza normalnymi godzinami pracy, co jest pomocne, gdy się spieszysz. Zwykle możesz po prostu przyjść, zamiast wcześniej umówić się na wizytę u notariusza.

Znajdź notariusza na posterunku policji

Nie wszystkie komisariaty oferują usługi notarialne, ale wiele z nich to robi. Może się to wiązać z niewielką opłatą, w zależności od polityki lokalnego wydziału.

Uzyskaj notarialny dokument online

Niektóre stany pozwalają ludziom na notarialne poświadczenie dokumentów za pośrednictwem usługi online, takiej jak Notarize.com. Za tę usługę zwykle pobierana jest opłata.

Ten rodzaj usługi polega na tym, że upoważniony notariusz weryfikuje Twoją tożsamość i dokumentację za pośrednictwem czatu online. Otrzymasz e-mailem wersję PDF Twojego poświadczenia.

Zgodnie z najczęściej zadawanymi pytaniami witryny wszystkie stany powinny akceptować te poświadczenia notarialne jako ważne. Wcześniejsze 

Jednak wiele organizacji nie akceptuje wirtualnego notarialnego poświadczenia, ponieważ nie spełnia on warunku, że „podpisujący musi stawić się w obecności notariusza, aby był ważny. LegalLanguage.com zawiera więcej informacji.

Przed skorzystaniem z tej metody dobrze jest wyjaśnić tę metodę z organizacją żądającą poświadczenia notarialnego.

Gdy wszystko inne zawiedzie, użyj katalogu

Jeśli żadna z tych wskazówek nie pomogła Ci w znalezieniu notariusza, zawsze możesz zwrócić się do katalogu, który Ci pomoże. Oto niektóre możliwości:

 • Twoja lokalna książka telefoniczna.
 • Wyszukaj w Internecie hasło „notariusz + twoje_miejsce (oczywiście zastąp „twoje_miasto rzeczywistą nazwą swojego miasta).
 • 123Notary.com
 • Lokalizator notariuszy Amerykańskiego Stowarzyszenia Notariuszy
 • Notary.net

Gdzie znaleźć notariusza podczas podróży za granicę:

A jeśli wyjeżdżasz za granicę i potrzebujesz notariusza?

Na przykład wyobraź sobie, że jesteś za granicą na wycieczce wygranej w międzynarodowej loterii turystycznej i sprawdź pocztę, aby dowiedzieć się, że wygrałeś kolejną nagrodę, która musi zostać potwierdzona notarialnie przed powrotem do domu.

Chociaż może to być fajny problem, frustrujące jest myślenie, że możesz stracić nagrodę, ponieważ nie wiesz, jak znaleźć notariusza.

Wyjazd za granicę sprawia, że ​​znalezienie notariusza jest trudniejsze, ale nie niemożliwe. Oto pomysły, gdzie znaleźć notariusza poza Stanami Zjednoczonymi:

 • Konsulaty i ambasady Stanów Zjednoczonych oferują usługi notarialne. Możesz potrzebować wizyty, a usługi często nie są tanie.
 • Jeśli możesz uzyskać pozwolenie na wstęp do baz wojskowych, możesz mieć tam dokument poświadczony notarialnie.
 • Niektóre duże hotele oferują notariuszy w ramach usług biznesowych.
 • Możesz spróbować skontaktować się z prawnikiem, który ma do czynienia z Amerykanami, aby sprawdzić, czy są w stanie świadczyć usługi notarialne.
 • W mgnieniu oka możesz poprosić lokalny ratusz lub urząd miejski o notarialne potwierdzenie twojego dokumentu. Wyszukiwarka internetowa może pomóc Ci znaleźć to, o co chcesz zapytać w obcym języku.

Warto skonsultować się ze sponsorem loterii lub wystawcą dokumentu, który próbujesz poświadczyć, aby mieć pewność, że zaakceptują zagraniczny akt notarialny. W przypadku niektórych typów dokumentów akceptowani są tylko notariusze znalezieni w ambasadzie lub konsulacie.

Gdzie znaleźć notariusza na statku wycieczkowym

Posiadanie dokumentu poświadczonego notarialnie na statku wycieczkowym jest jeszcze trudniejsze niż w większości innych międzynarodowych lokalizacji. Ponieważ notariusze są upoważnieni do oglądania dokumentów tylko wtedy, gdy fizycznie znajdują się w stanie, w którym wydano ich licencję, statki wycieczkowe nie są w stanie świadczyć usług notarialnych na pokładzie.

Twoje opcje są dość ograniczone, ale możesz być w stanie umówić się na wizytę w amerykańskim konsulacie, ambasadzie lub bazie wojskowej, gdy statek jest zadokowany w porcie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie będziesz miał tego problemu, możesz umówić się na udzielenie zaufanej osobie w domu pełnomocnictwa do czasu zakończenia podróży.

Gdzie * Nie * znaleźć notariusza

Chociaż istnieje wiele dobrych sposobów na znalezienie darmowego lub niedrogiego notariusza, są też złe pomysły i ślepe zaułki, których warto uniknąć. Na przykład:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy