Jak długo krótka sprzedaż pozostaje na raporcie kredytowym

Jak długo krótka sprzedaż pozostaje na raporcie kredytowym
16 października 2020

Powiązane artykuły

Wiedziałeś już, że krótka sprzedaż domu wpłynie na Twój raport kredytowy, ale prawdopodobnie nie byłeś pewien, jak długo utrzymywanie sprzedaży na poziomie niższym od pełnego salda kredytu hipotecznego zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej. Zła wiadomość jest taka, że ​​informacje te pozostają w raporcie kredytowym przez siedem lat od daty zaległości w spłacie kredytu hipotecznego, zgodnie z raportem kredytowym Experian. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz kwalifikować się do kolejnej pożyczki już za dwa lata.

Skutki krótkiej sprzedaży w raporcie kredytowym mogą zostać naprawione w ciągu kilku lat, w zależności od historii spłaty kredytu hipotecznego w przeszłości i aktualnego wskaźnika zadłużenia do dochodów.

Uszkodzenie kredytu przy krótkiej sprzedaży

Większość ludzi może spodziewać się spadku zdolności kredytowej nawet o 160 punktów po wystąpieniu krótkiej sprzedaży, w zależności od statusu ich zaległych płatności przed krótką sprzedażą oraz czy pożyczkodawca darował saldo zadłużenia hipoteki lub złożył wniosek wyrok w sprawie braków przeciwko tobie dla równowagi.

Krótka sprzedaż nie jest formalnym terminem finansowym. Język w raporcie kredytowym może zawierać: „Przed wykluczeniem, które zostało umorzone” lub „Zapłacono w całości za cenę niższą od uzgodnionej”. Chociaż pożyczkodawca nie musiał wykluczać twojego domu, jeśli chodzi o twoją zdolność kredytową, wynik jest mniej więcej taki sam. Chociaż krótka sprzedaż nigdy nie jest dobrą sytuacją, nie jest tak zła dla pożyczkodawcy jak wykluczenie. Tam możesz kontrolować swoją zdolność kredytową.

Wykonaj naprawę kredytu

Federalna Komisja Handlu udziela porad, w jaki sposób osoba dotknięta krótką sprzedażą może kwalifikować się do nowego kredytu hipotecznego w ciągu dwóch lat. Po pierwsze, uzyskaj list od pożyczkodawcy stwierdzający, że Twoja pożyczka została zamknięta z powodu krótkiej sprzedaży, a nie przejęcia. Następnie wyślij kopię tego listu do trzech głównych agencji informacji kredytowej: Experian, TransUnion i Equifax. Będziesz także potrzebować kopii raportu kredytowego, który możesz otrzymać bezpłatnie raz w roku od każdej z tych firm zajmujących się raportowaniem kredytowym. Sprawdź go dokładnie i zobacz, czy są jakieś błędy. Jeśli tak, skontaktuj się z firmą, która popełniła błąd, i przekaż jej dowody popełnienia błędu, a następnie skontaktuj się z agencjami informacji kredytowej. Kiedy będziesz gotowy do ponownego poszukiwania domu do kupienia, poproś o wstępną zgodę na pożyczkę.Pożyczkodawca przejrzy raport kredytowy i ustali, czy kwalifikujesz się do otrzymania określonej kwoty pieniędzy. Jeśli pożyczkodawca stwierdzi problemy z Twoim raportem kredytowym, dowiedz się, jakie są problemy i postaraj się je naprawić. Po otrzymaniu listu wstępnie zatwierdzającego możesz rozpocząć poszukiwania nowego domu.

Spłacić dług

Naprawa kredytu to nie tylko możliwość zakupu kolejnego domu. Będzie to miało wpływ na to, czy możesz kwalifikować się do kredytu samochodowego, karty kredytowej lub jakiejkolwiek innej formy kredytu. Nawet jeśli się zakwalifikujesz, prawdopodobnie zapłacisz znacznie wyższe stopy procentowe i będziesz mieć ograniczoną kwotę pieniędzy, na którą zezwala pożyczkodawca. Możesz pracować nad naprawą kredytu, upewniając się, że wszystkie rachunki są opłacane na czas, spłacając długi do co najmniej 35 procent długu do dochodu i nie otwierając nowych linii kredytowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy