blisko

CD Projekt utrzymuje pół miliarda złotych w gotówce i jest pewną z największych firm dzięki GPW

  • Dom
  • Gielda
  • CD Projekt utrzymuje pół miliarda złotych w gotówce i jest pewną z największych firm dzięki GPW
CD Projekt wyniki finansowe zbyt 2 kwartał 2016 i pierwsze półrocze

Dobre wyniki finansowe CD Projektu dały spółce historyczny kurs na giełdzie - ponad 39 złotych, chociaż już teraz (stan na czwartek, 16: 20) oscyluje on wokół 38, 40 zł. Dzięki nim CDP stał się trzydzieści. największą spółką notowaną w warszawskiej giełdzie. Do tegoż okazało się, że autora "Wiedźmina" mają... ponad pół miliarda złotych na koncie.

Chociaż od premiery "Wiedźmina 3" minęło odrobinę czasu, CD Projekt porządnie przygotował się na ów okres. W innym kwartale 2016 roku firma wypuściła dodatek do "W3" ("Krew i Wino"), poznaliśmy także kolejny projekt spośród uniwersum Wiedźmina: karciankę Gwint.

Wyniki finansowe KOMPAKT Projekt za II kwartał 2016

Te dwie rzeczy, a także działalność serwisu GOG do dystrybucji cyfrowej gier, są kluczowymi elementami aktywności wg CDP. W drugim kwartale 2016 roku KOMPAKT Projekt odnotował:

  • Przychody 232 mln złotych (-52, 4 proc. rok do roku; +166 proc. kwartał do kwartału)
  • Zysk netto 102, 1 mln zł (-57, 7 proc. rdr; +213, 6 proc. kdk)
  • To przełożyło się na wyniki półroczne: 318 mln zł przychodów; 134 mln zł zysku netto

Tak rozkładały się przychody CDP na indywidualne produkty:

Foto: CD Projekt / surowce prasowe

Historyczny rekord kursu KOMPAKT Projekt na giełdzie

Raptem po kilkanaście minut od wpisy wyników akcje CDP zdrożały o ok. 5 proc., do ceny 39, 04 zł. Wyceną na pułapie ponad 2, 5 mld złotych przebija już m. in. państwową spółkę energetyczną Energę i giganta INFORMATYKĄ - Comarch. Co więcej, od premiery "Wiedźmina 2" w 2010 roku szkolenie CDP urósł o 2860 proc.:

Foto: Biznes. pl / materiały prasowe Kurs CDP od 16 maja 2010 do 25 sierpnia 2016

Po jakie możliwości CDP pół miliarda zł?

Jednak jedną z najlepszych danych, pokazanych przy sposobności kwartalnych i półrocznych rezultatów, są "środki pieniężne", jakimi dysponuje CDP w zakresie "aktywów obrotowych". Okazuje się, iż twórcy Wiedźmina mają szczegółowo 504 mln zł "środków pieniężnych" w swoich aktywach.

To oznacza, iż CDP ma po prostu pół miliarda złotych leżące na koncie. Jakiś człowiek mógłby zapytać: po jak? I dlaczego nie zaakceptować wydadzą tego np. dzięki większą liczbę pracowników, świeże projekty albo remont rezydencji?

Wbrew pozorom, trzymanie takiej kwoty jest bardzo zasadne z punktu widzenia biznesowego. Trzeba bowiem pamiętać, że poza GOG, czyli cyfrową dystrybucją komputerów, firma zarabia tylko dzięki grach. "Wiedźmin 3" proch premierę ponad rok wstecz i CDP wydał dwa dodatki, by utrzymywać zaciekawienie i... płynność finansową.

belgia. Minister: Holandia o skażonych jajach wiedziała już w 2016r  Ze świata

Belgia. Minister: Holandia o skażonych jajach wiedziała już w 2016r Ze świata

Belgijski minister rolnictwa Denis Ducarme oświadczył przy środę, że władze Holandii już w listopadzie przeszłego roku wiedziały o skażeniu jaj środkiem owadobójczym fipronil w swym kraju, ale nie poinformowały o naszym europejskich…...

Czytać
bezrobocie w dół. W kwietniu wyniosło 10, 8 proc.

Bezrobocie w dół. W kwietniu wyniosło 10, 8 proc.

Nawet milion pracowników może wyjechać z Lokalny. Czarny scenariusz Czarny harmonogram dla gospodarki. "Ukraińcy według prostu wybiorą Niemcy" Raport: Polacy wolą pracę przy zagranicznych firmach Ponad 12 tysięcy dni niewykorzystanego wypoczynku. Samorządowcy…...

Czytać