blisko

CD Projekt utrzymuje pół miliarda złotych w gotówce i jest pewną z największych firm dzięki GPW

  • Dom
  • Gielda
  • CD Projekt utrzymuje pół miliarda złotych w gotówce i jest pewną z największych firm dzięki GPW
CD Projekt wyniki finansowe zbyt 2 kwartał 2016 i pierwsze półrocze

Dobre wyniki finansowe CD Projektu dały spółce historyczny kurs na giełdzie - ponad 39 złotych, chociaż już teraz (stan na czwartek, 16: 20) oscyluje on wokół 38, 40 zł. Dzięki nim CDP stał się trzydzieści. największą spółką notowaną w warszawskiej giełdzie. Do tegoż okazało się, że autora "Wiedźmina" mają... ponad pół miliarda złotych na koncie.

Chociaż od premiery "Wiedźmina 3" minęło odrobinę czasu, CD Projekt porządnie przygotował się na ów okres. W innym kwartale 2016 roku firma wypuściła dodatek do "W3" ("Krew i Wino"), poznaliśmy także kolejny projekt spośród uniwersum Wiedźmina: karciankę Gwint.

Wyniki finansowe KOMPAKT Projekt za II kwartał 2016

Te dwie rzeczy, a także działalność serwisu GOG do dystrybucji cyfrowej gier, są kluczowymi elementami aktywności wg CDP. W drugim kwartale 2016 roku KOMPAKT Projekt odnotował:

  • Przychody 232 mln złotych (-52, 4 proc. rok do roku; +166 proc. kwartał do kwartału)
  • Zysk netto 102, 1 mln zł (-57, 7 proc. rdr; +213, 6 proc. kdk)
  • To przełożyło się na wyniki półroczne: 318 mln zł przychodów; 134 mln zł zysku netto

Tak rozkładały się przychody CDP na indywidualne produkty:

Foto: CD Projekt / surowce prasowe

Historyczny rekord kursu KOMPAKT Projekt na giełdzie

Raptem po kilkanaście minut od wpisy wyników akcje CDP zdrożały o ok. 5 proc., do ceny 39, 04 zł. Wyceną na pułapie ponad 2, 5 mld złotych przebija już m. in. państwową spółkę energetyczną Energę i giganta INFORMATYKĄ - Comarch. Co więcej, od premiery "Wiedźmina 2" w 2010 roku szkolenie CDP urósł o 2860 proc.:

Foto: Biznes. pl / materiały prasowe Kurs CDP od 16 maja 2010 do 25 sierpnia 2016

Po jakie możliwości CDP pół miliarda zł?

Jednak jedną z najlepszych danych, pokazanych przy sposobności kwartalnych i półrocznych rezultatów, są "środki pieniężne", jakimi dysponuje CDP w zakresie "aktywów obrotowych". Okazuje się, iż twórcy Wiedźmina mają szczegółowo 504 mln zł "środków pieniężnych" w swoich aktywach.

To oznacza, iż CDP ma po prostu pół miliarda złotych leżące na koncie. Jakiś człowiek mógłby zapytać: po jak? I dlaczego nie zaakceptować wydadzą tego np. dzięki większą liczbę pracowników, świeże projekty albo remont rezydencji?

Wbrew pozorom, trzymanie takiej kwoty jest bardzo zasadne z punktu widzenia biznesowego. Trzeba bowiem pamiętać, że poza GOG, czyli cyfrową dystrybucją komputerów, firma zarabia tylko dzięki grach. "Wiedźmin 3" proch premierę ponad rok wstecz i CDP wydał dwa dodatki, by utrzymywać zaciekawienie i... płynność finansową.

arianna Huffington odchodzi z The Huffington Post

Arianna Huffington odchodzi z The Huffington Post

Arianna Huffington, twórczyni i redaktor naczelna serwisu internetowego The Huffington Post, odchodzi z spółki. Planuje skupić się dzięki swoim nowym startupie u dołu nazwą Thrive Global, który to ruszy w listopadzie…...

Czytać
apteki mogą otwierać tylko farmaceuci. Nowe przepisy weszły przy życie

Apteki mogą otwierać tylko farmaceuci. Nowe przepisy weszły przy życie

Prawo otwierania nowych aptek mają tylko farmaceuci a mianowicie to efekt zmian w prawie farmaceutycznym, które po niedzielę weszły w żywot. Nowe apteki nie będą też mogły być odbezpieczone…...

Czytać