blisko

Alma reaktywacja? Kurs akcji w górę o prawie dwadzieścia proc.

 • Dom
 • Gielda
 • Alma reaktywacja? Kurs akcji w górę o prawie dwadzieścia proc.
Alma reaktywacja? Kurs akcji przy górę o prawie dwadzieścia proc.

Ostatnie miesiące delikatesów Alma to autentyczny brazylijski serial z ostrymi zwrotami akcji, bohaterami żegnającymi się ze spółką, miłością i nienawiścią akcjonariuszy. Notowania Almy na koniec poniedziałkowej sesji wzrosły o prawie 20 proc. Inwestorzy rzucili się na zakupy na piątkowej informacji, że własne zaangażowanie w spółce zmniejszył Jerzy Mazgaj, były kierownik delikatesów.

Choć od początku roku Alma przepuściła 50 proc. swojej ceny, w poniedziałek nastąpiła następna odsłona spektaklu pt. "Może jeszcze na tym zarobimy".

Pomimo tego, hdy spółka w połowie 02 złożyła w krakowskim trybunale uproszczony wniosek o obwieszczenie upadłości obejmującej likwidację majątku, w poniedziałek jej notowania na warszawskim parkiecie urosły o 19, 3 proc.

Foto: Biznes Onet Notowania Almy na zamknięcie poniedziałkowej sesji 20. 03

Alma i Jerzy Mazgaj

Dzisiejszy rajd na spółce przyszedł po piątkowej informacji, mówiącej o tym, że Jerzy Mazgaj w wyniku sprzedaży akcji Almy zmniejszył łączne zaangażowanie w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu firmy do 0, 74 proc. z 21, 46 proc. wcześniej.

Tym samym jego udział po kapitale zakładowym spadł natomiast z 5, 95 proc. do 0, 90 proc. Jak podano w raporcie, Jerzy Mazgaj sprzedał prócz obrotem zorganizowanym 557 siedemset akcji imiennych uprzywilejowanych linii A.

W odrębnym komunikacie poinformowano, że Iwona Kunicka-Szostak w wyniku kupna 557 301 akcji firmy zwiększyła swój udział w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu firmy do 20, 7 proc., an udział w kapitale zakładowym do 5, 03 proc.

Z akcjonariatu spółki zdążył już się wycofać (oprócz byłego prezesa) m. in. OFE PZU Złota Jesienny czas, który inwestował pieniądze na rzecz emerytów. Fundusz na inwestycji stracił ok. 18 mln zł.

Tagi: alma GPW korporacji Jerzy Mazgaj Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące w Facebooku są pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy Informacje

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy Informacje

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, iż kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Mazowsze zostało podzielone. Rząd liczy na dodatkowe środki z Unii Europejskiej Wydarzenia w Sejmie…...

Czytać
1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach Pieniądze

1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach Pieniądze

Podatki, należności, akcyza. Rząd ma projekt na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...

Czytać