blisko

Nie ma niejasności, z kim Polacy wykonują najwięcej interesów

 • Dom
 • Finanse
 • Nie ma niejasności, z kim Polacy wykonują najwięcej interesów
Eksport i import Polski a mianowicie Dane GUS

28, 6 proc. wszystkich naszych artykułów trafiło w pierwszych 2 miesiącach tego roku do Niemiec - podaje GUS. Nasz zachodni sąsiad wydaje się być bezsprzecznym liderem wśród wszelkich polskich partnerów handlowych. Nadwiślańskie towary chętnie kupują także Czesi (6, 7 proc. ) oraz Brytyjczycy (6, 5 proc. )

Doprecyzowując, polski eksport do Niemiec zwiększył się o 6, dziewięć proc. r/r i wyniósł 8, 09 mld €, zaś import wzrósł o 0, 5 proc. r/r do 6, 13 mld euro.

Chłód odczuć na linii Warszawa-Moskwa. Wywóz towarów polskich towarów do Rosji odnotował spadek aż o 17, czterech proc. r/r i wyniósł 757 mln dol. Liczony w euro, polski wywóz towarów do Rosji spadł na temat 10, 5 proc. do odwiedzenia 693 mln euro, podano w komunikacie. Udział Rosji w eksporcie obniżył się w porównaniu ze styczniem-lutym 2015 r. o 0, 3 pkt proc. i wyniósł 2, 5 proc., po imporcie był niższy o 0, 7 pkt proc. i stanowił 6, 1 proc.

Dobrą wiadomością jest spora, bo wynosząca 5, 8 mld zł nadwyżka w handlu zagranicznym. Jak podaje GUS, wywóz towarów w cenach bieżących wyniósł z początku roku 123 mld 372, 2 mln zł, an import 117 mld 608, 3 mln złotych.

Poniżej znajdziecie dziesięciu państw z największym procentowym udziałem w polskim eksporcie za dwa pierwsze miesiące 2015 r. i 2016 r.:

Foto: GUS

Oraz w imporcie:

Foto: GUS Tagi: Niemcy wywóz towarów przywóz towarów Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

chińczycy kupili hiszpańskie lotnisko przy Ciudad Real. Za dziesięciu tys. euro Wraz z świata

Chińczycy kupili hiszpańskie lotnisko przy Ciudad Real. Za dziesięciu tys. euro Wraz z świata

Słony rachunek za napój alkoholowy. Nowe przepisy na popularnej wyspie Słynna piosenkarka w celowniku fiskusa. Gwiazda znaleźć duże problemy Strajk taksówkarzy przybiera na sile. Protesty w kilkudziesięciu miastach Hiszpanii Transseksualistka…...

Czytać
chrysler Building zostanie sprzedany za 150 milionów dolarów Nieruchomości

Chrysler Building zostanie sprzedany za 150 milionów dolarów Nieruchomości

Chrysler Building, słynny nowojorski wieżowiec w stylu art deco, zostanie sprzedany za 150 milionów dolarów - informuje CNN. To kilka razy mniej niż wynosiła poprzednia cena sprzedaży. O transakcji jako pierwszy…...

Czytać