blisko

Allegro testuje Android Pay, które właśnie udostępniono polskim sklepom internetowym

 • Dom
 • Finanse
 • Allegro testuje Android Pay, które właśnie udostępniono polskim sklepom internetowym
Android Pay w Polsce dzięki Allegro i w sklepach internetowych

Allegro testuje procedurę płacenia poprzez Android Pay. To efekt współpracy Google i PayU, dostawcy e-płatności, który wdraża w Naszym narodzie Android Pay. Tę strategię właśnie udostępniono polskim sprzedawcom internetowym.

Jak poinformowało PayU, współpracujący z nimi e-sprzedawcy mogą już używać z Android Pay po swoich aplikacjach mobilnych.

Z polskich firm e-zakupów m. in. Allegro obecnie sprawdza Android Pay. Po odpowiedzi na nasze pytanie firma potwierdziła, że "testowo udostępniła tę funkcję niewielkiej grupie użytkowników". Obecnie tę metodę płatności obsługują 4 banki: Alior, T-Mobile Posługi Bankowe, BZ WBK i Nest Bank. Do tego grona w 2017 r. ma dołączyć mBank a mianowicie najprawdopodobniej w drugim trymestrze.

Według serwisu cashless. pl, na koniec 2016 roku z Mobilne Pay w naszym kraju korzystały 234 tysiące ludzi.

Android Pay przy Polsce

Polska to drugi według Uk rynek w obszarze EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) i szósty dzięki świecie, w którym Google wprowadza Android Pay.

Android Pay To następca posługi Google Wallet, która nigdy nie zdobyła znaczącej cyfry użytkowników. Dostępny jest dla smartfonów z Androidem czterech. 4 KitKat lub nowszym. Urządzenie musi posiadać moduł NFC, jednak niepotrzebne istnieją specjalne karty SIM z funkcją NFC. Jak dokładnie działa Android Pay, klarował Krzysztof Majdan przy szansie debiutu tej metody płatności w Polsce.

Tagi: e-commerce zakupy Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia nazwę na aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy Informacje

230 mln euro na mleko i owoce w szkole. Bruksela chce lepszej reklamy Informacje

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, iż kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić" Mazowsze zostało podzielone. Rząd liczy na dodatkowe środki z Unii Europejskiej Wydarzenia w Sejmie…...

Czytać
1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach Pieniądze

1, 3 mld zł straty górnictwa na sprzedaży węgla po trzech kwartałach Pieniądze

Podatki, należności, akcyza. Rząd ma projekt na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...

Czytać