blisko

Rollercoaster na oryginalnej kryptowalucie. Bitcoin cash jedzie ostro w dół

  • Dom
  • Finanse
  • Rollercoaster na oryginalnej kryptowalucie. Bitcoin cash jedzie ostro w dół
Bitcoin cash - kurs spadł o 30 proc. cztery sierpnia 2017

Bitcoin cash, nowa kryptowaluta, jaka miała być alternatywą gwoli bitcoina, potaniał o 33 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin. Raptem dwa dni wcześniej bił najlepszy wynik cenowy i kosztował przeszło 700 dolarów. Wraz wraz ze spadkami bitcoin cash, tradycyjny bitcoin zaczął się wzmacniać.

Bitcoin cash spadł z rekordowych 727 dolarów w środę do 290 dol. w piątek - wynika z danych portalu CoinMarketCap. W tym czasie zwykły bitcoin rośnie o 1, 92 proc., do odwiedzenia 2852 dolarów.

Ostry spadek bitcoin cash według rekordzie

Tym samym kapitalizacja BCC zmalała z ponad szóstej mld dolarów do czterech, 6 mld i spadła na 4. miejsce ewidencje największych kryptowalut. Tak kształtował się kurs bitcoin cash od debiutu do odwiedzenia godz. 16. 00 cztery sierpnia:

Foto: CoinMarketCap / materiały prasowe

Według Lashera, CMO firmy Breadwallet wymagającej się bitcoinami, cena BCC będzie dalej spadać według tym, jak nowa kryptowaluta pojawi się na następnych giełdach i platformach. Ma to być wynikiem prostego zjawiska: więcej ludzi pragnie sprzedawać niż kupować, więc cena spada.

Z kolei zdaniem Samona Mow, szefa strategii w Blockstream, bitcoin cash po prostu "kompletnie się rozpadnie". a mianowicie Jest wątpliwe, by bitcoin cash utrzymał cenę powyżej 100 dolarów w długofalowej perspektywie - twierdzi Mow.

Sebastian Quinn-Watson wraz z australijskiego operatora wymiany kryptowalut Blockchain Global wskazuje natomiast, że wielu traderów planuje sprzedać bitcoin cash do 8 sierpnia. To dzień, kiedy blockchain zwyczajnego bitcoina ma zostać zaktualizowany o oprogramowanie SegWit, które ma zwiększyć pojemność bloków bitcoina, a tym samym zmniejszyć czas kopania kryptowaluty i oczekiwania na zrealizowanie transakcji na rynkach. Jak wyjaśnia Quinn-Watson:

12 sierpnia jest sądnym dniem dla bitcoin cash. Jeśli ceny BCC pozostaną ogromne po 8 sierpnia, wtenczas jest prawdopodobne, że stanie się to waluta na dłuższy okres. Alternatywny scenariusz wówczas konsolidacja bitcoina i bezzwłoczny wzrost ponad dotychczasowy szczyt.

Inną przyczyną spadku bitcoin cash mogą okazać się też problemy techniczne a mianowicie wielu użytkowników narzeka, iż nie mają dostępu do swoich aktywów, skutkiem tego, nie mogą nimi aktywnie handlować.

Przypomnijmy, że bitcoin cash powstał faktycznie tak zwanym. hard forku, czyli rozłamu bitcoina. Nowa waluta odróżnia się od starej wielkością bloków w blockchainie - w bitconie to 1 megabajt, w bitcoin cash 8 megabajtów. Dzięki czemu BCC ma obsługiwać więcej sprawie i szybciej je realizować. Jak jednak widać, przyszłość bitcoin cash stoi pod spodem sporym znakiem zapytania, aczkolwiek tuż po debiucie BCC stał się trzecią najbardziej liczną kryptowalutą na rynku.

biedronka. GIS wycofuje partie jaj, możliwość wystąpienia salmonelli

Biedronka. GIS wycofuje partie jaj, możliwość wystąpienia salmonelli

Główny Inspektor Sanitarny nakazał wycofanie z obrotu dwóch partii jaj ze względu w możliwą obecność bakterii salmonelli. Podejrzane partie trafiły do odwiedzenia sklepów Biedronki. Firma poinformowała. pl, że podjęła uchwałę o niezwłocznym…...

Czytać
bezrobocie w dół. W kwietniu wyniosło 10, 8 proc.

Bezrobocie w dół. W kwietniu wyniosło 10, 8 proc.

Nawet milion pracowników może wyjechać z Lokalny. Czarny scenariusz Czarny harmonogram dla gospodarki. "Ukraińcy według prostu wybiorą Niemcy" Raport: Polacy wolą pracę przy zagranicznych firmach Ponad 12 tysięcy dni niewykorzystanego wypoczynku. Samorządowcy…...

Czytać