Dlaczego kapitał wysokiego ryzyka ma pierwotny wpływ na inwestowanie

Category: Która Jest
17 lutego 2021

Inwestowanie z efektem to wściekłość, ale „wywarcie wpływu to nie wszystko, niż większość inwestorów zdaje sobie sprawę.

Skupiając się na „robieniu dobra, „inwestowanie wpływowe jest obecnie jednym z najgorętszych obszarów w szerszej społeczności inwestycyjnej. Ale jak to rozwinę w tym miejscu, jest o wiele więcej aspektów „wywierania wpływu, niż zdaje sobie sprawę większość inwestorów.

Największą wściekłością jest inwestowanie z efektem, a inwestorzy duzi i mali są chętni do włączenia się do akcji. Według Global Impact Investing Network w zeszłym roku około 35,5 miliarda dolarów zostało zawartych w transakcjach wpływowych, a liczba ta ma wzrosnąć o 8% w 2018 roku.

Nie można polemizować z pozytywnym sentymentem stojącym za zachęcaniem do większych inwestycji w firmy, które mają znaczący wpływ na społeczeństwo. Jednak wzrost wpływu inwestowania może oznaczać, że inne rodzaje inwestowania nie wywołują pozytywnego wpływu, który w przypadku kapitału wysokiego ryzyka jest daleki od rzeczywistości.

Dlatego też, gdy firma Concentric jest pytana, czy inwestujemy w jakiekolwiek projekty „wpływowe, zawsze odpowiadamy tą samą odpowiedzią: inwestowanie w przedsięwzięcia ma z natury wpływ . Oto kilka powodów, dla których:

  • Zwiększanie produktywności: Venture Capital to działalność polegająca na realokacji niewykorzystanego zasobu – kapitału – na nowe, niesprawdzone i niesprawdzone pomysły biznesowe. Przede wszystkim w tych obszarach gospodarki, w których istnieje największe możliwości napędzania zmian technologicznych, postępu i wartości, zgodnie z wymogami sił rynkowych. Konsekwencją jest wzrost produktywności, zatrudnienia i zwrotów – zarówno dla inwestorów, jak i dla całej gospodarki. Prawdziwy wpływ.
  • Lepsze, tańsze produkty, które poprawiają jakość życia: ryzykując siłę nowych technologii, VC i start-upy robią ogromne postępy w zakresie usług, wygody i kosztów, zaspokajając potrzeby społeczeństwa skuteczniej i bardziej przystępnie. Obniżenie kosztów podstawowej usługi zapewnia wyraźny „wpływ na jednostki poprzez wyższy dochód do dyspozycji i lepszą jakość życia. Na przykład brytyjski bank pretendent, Pockit, wykorzystał technologię do obniżenia kosztów obsługi grup klientów, którzy nie są rentowni dla tradycyjnych banków – często określanych jako „niebankowe. Dzięki temu każdy ma teraz możliwość przystąpienia do nowoczesnego systemu finansowego.
  • Zapobieganie nadużyciom siły rynkowej: bez VC do finansowania innowacyjnych start-upów rynki stają się leniwe i niekonkurencyjne ze względu na brak prawdziwych alternatyw. Jest to szczególnie prawdziwe w branżach takich jak usługi finansowe lub przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, z tradycyjnie wysokimi barierami wejścia, które przez lata były monopolizowane przez garstkę dużych graczy. Gwałtowność marek pretendentów, które teraz wysuwają się na pierwszy plan, jest świadectwem ważnej roli, jaką VC odgrywają w wstrząsaniu starymi, stabilnymi rynkami, zmuszając operatorów zasiedziałych do osiągania lepszych wyników przez swoich klientów – i całe społeczeństwo. Usługa subskrypcji mediów, Homeshift, właśnie tego dokonała, tworząc bardziej sprawiedliwy i przejrzysty rynek usług komunalnych, zapewniając, że lojalność klientów nie jest nadużywana.
  • Zwiększona odporność rynku: większa różnorodność rynku zmniejsza również ryzyko, poprawiając zdolność społeczeństwa do absorbowania wstrząsów lub wydarzeń związanych z „czarnym łabędziem, które mogą doprowadzić do upadku całego systemu. Stała podaż nowych startupów pomaga branżom reagować i dostosowywać się do zarówno powolnych, jak i nagłych zmian, zapewniając brak pojedynczego punktu awarii, a jednocześnie napędzając rozwój nowych rozwiązań chroniących przed pojawiającymi się zagrożeniami. To duży wpływ, jaki zapewnia branża VC.
  • Wzmocnienie pozycji jednostek: startupy umożliwiają jednostkom wykorzystanie pełnego zakresu ich talentów i ciężkiej pracy poprzez rozwiązywanie „problemów, a tym samym tworzenie wartości. Dzieje się tak bardzo dzisiaj; nigdy nie było lepszego, bardziej dogodnego czasu na założenie firmy. Upodmiotowienie jednostek nie jest drobną kwestią, jest absolutnie fundamentalne dla powodzenia nowoczesnych systemów gospodarczych i społeczeństw. Historia nauczyła nas, że traktowanie ludzi jako zbiorowości często kończy się katastrofą, a najskuteczniejszą drogą do innowacji jest decentralizacja struktur władzy i generowanie pomysłów – idei, która jest integralną częścią modelu VC.Tak więc, chociaż należy pochwalić wzrost „inwestowania wpływowego za kierowanie niewykorzystanych funduszy na zasłużone projekty, nie powinniśmy dać się zwieść przekonaniu, że jest to jedyny sposób na wywarcie pozytywnego wpływu. Spójrz trochę głębiej i zdasz sobie sprawę, że startupy z całego szeregu sektorów na całym świecie odgrywają istotną rolę w ulepszaniu społeczeństwa na wiele sposobów. VC mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że ​​nadal będą to robić.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy