Dlaczego ciągle otrzymuję telefony od firm udzielających pożyczek studenckich?

Category: Biura Informacji
17 lutego 2021

Pytanie:

Niedawno zacząłem porównywać mój zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego do zdjęcia Doriana Graya. Byłem młody i naiwny i chciałem tego, co uważałem za cenne dla wszystkich, edukacji. Więc sprzedałem swoją duszę, aby dostać to, czego chciałem, ślepy na implikacje, jakie sprzedaż duszy może zrobić dla twojego umysłu i fizycznego ciała. Jedyna różnica polega na tym, że Dorian Gray potrzebował ponad wszystko próżności, ja potrzebowałem wiedzy.

To porównanie zatrzymuję dla siebie, nigdy nie mówię o swoim długu, nawet z moim chłopakiem od 5 lat. Myślę, że dzieje się tak, gdy sprzedajesz swoją duszę, zbyt wstydzisz się mówić komukolwiek, że zrobiłbyś wszystko, aby dostać to, czego chciałeś. Nigdy nie zastanawiasz się, co to zrobiłoby dla twojej przyszłości.

A teraz do faktów. Tytuł magistra uzyskałem w 2013 roku, zdając sobie sprawę, że nigdy nie dostanę pracy w wybranej przeze mnie dziedzinie u kawalera (co dało mi 80 000 dolarów w pierwszej rundzie zadłużenia od Sallie Mae). Potrzebowałem kariery, aby to spłacić, a jedynym sposobem, w jaki mogłem sobie wyobrazić karierę, było zdobycie wyższego stopnia. Skończyłem z długiem na kredyt studencki w wysokości 124 000 dolarów, pracą kelnerki i około 8 godzinami dziennie ubiegania się o pracę.

Moje pożyczki spadły do ​​108 000 dolarów, mieszkając z rodzicami i znajdując karierę, którą kocham, ale ledwo pomaga. Całą wypłatę przeznaczam na pożyczki i pracuję na dwa etaty, aby z nich żyć. Wtedy popełniłem drugi błąd. Moja mama, która wiedziała, że ​​mam problemy, zapytała, jak idą moje płatności. Była zaniepokojona, że ​​płacę do 11 procent odsetek od jednej prywatnej pożyczki Sallie Mae na 25 000 dolarów i powiedziała, że ​​zrobi, co w jej mocy, aby pomóc mi znaleźć opcję płatności z niższymi stopami procentowymi. Właśnie wtedy w zeszłym roku zaciągnęła pożyczkę pod zastaw domu pod zastaw domu (za 100 000 dolarów oprocentowanych na 1,99 procent na dwa lata), zakończyliśmy moje zawrotne pożyczki z Sallie Mae i Departamentem Edukacji i teraz jestem jej winien wszystko. Teraz spadłem do 85 000 $.

Ale cały czas mnie nakłaniają programy pożyczkowe. A kiedy do mnie dzwonią, mówię im, że zamknąłem pożyczki z Sallie Mae i mam pożyczkę pod zastaw domu, spłacającą mój dług studencki. Mam całą papierkową robotę, która dowodzi, że 100 000 dolarów, które wyciągnąłem (w imieniu mojej matki z jej domu) trafiło prosto do Sallie Mae. Ale po prostu mówią, że nie można mi pomóc i rozłączają się. Chcę i potrzebuję ich pomocy. Potrzebuję czyjejś pomocy. Moja historia płatności pokazuje, że zrobię wszystko, aby wymazać swoje długi. Chcę przyszłości. Znam tak wielu młodych ludzi, których połowę długów umorzono dzięki prawnikom ds. Przebaczenia i chcę, aby trochę im ulżyło. To moje błędy doprowadziły mnie tutaj, ale jeśli są programy zaprojektowane, aby pomóc, powinienem zdobyć kwalifikacje.

Czy wybaczenie kredytu studenckiego może mi pomóc? Czy masz jakieś rady dotyczące mojej sytuacji? Mogę wysłać Ci wszystkie potrzebne pliki.

Odpowiedź:

Pożyczki studenckie są łamane na wielu poziomach. Ale pozwól mi najpierw wyjaśnić, dlaczego otrzymujesz takie telefony z prośbą o pomoc. A odpowiedź jest prosta. Próbują dokonać sprzedaży i wyciągnąć z ciebie pieniądze.

Eksplodująca branża firm zajmujących się redukcją długów, z których wiele wcześniej sprzedawało usługi spłaty długów, uważa, że ​​sprzedaż programów pomocy w zakresie kredytów studenckich to nowa fontanna złota. Będą sprzedawać piekło z tych programów przez cały dzień i całą noc, za zaliczkę i miesięczne płatności przez następne dwadzieścia lat. To oszustwo, na które wpada wiele osób zadłużonych z tytułu kredytu studenckiego i niestety od lat ostrzegam przed nim czytelników. Zobacz artykuł dotyczący oszustw związanych z ratowaniem pożyczek studenckich – uwaga kupujących.

Jeszcze wczoraj widziałem przypadek, w którym jednej z tych firm sprzedano kobiecie rozwiązanie warunkowej spłaty dochodów. Problem w tym, że nie kwalifikowała się do obiecanej niskiej płatności. Więc zapisali ją bez jej świadomości do programu płatności stopniowanych. Kicker jest taki, że pierwotna propozycja sprzedaży polegała na tym, że jej pożyczki studenckie zostaną umorzone za dziesięć lat przy niskich miesięcznych ratach. W rzeczywistości jej pożyczki studenckie zostaną spłacone za dziesięć lat w ramach programu, do którego ją zapisali. A jej spłata wzrośnie.

Większość z tych firm twierdzi, że mogą zmniejszyć miesięczne płatności. Ale wydaje się, że nie mówią ludziom, dlaczego może to być okropny pomysł i kosztowna pułapka. Przeczytaj to, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Powodem, dla którego otrzymujesz telefony, jest lista mailingowa, która najprawdopodobniej została pierwotnie wygenerowana z listy marketingowej biura informacji kredytowej. Powodem, dla którego sprzedawca, któremu zlecono zlecenie, rezygnuje, kiedy wyjaśniasz swój status, jest to, że dzwonią po dolary i nie mają Ci nic do sprzedania. Do widzenia.

Powinieneś spodziewać się również ofert takich programów w swojej skrzynce pocztowej. Jeśli jakieś dostaniesz, kupię je od ciebie.

Chociaż istnieją programy wybaczania kredytów studenckich, najprawdopodobniej jedną z wielu osób kwalifikuje się do programu wybaczania pożyczek usług publicznych. Ten program wyeliminuje zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego po 120 terminowych płatnościach miesięcznych, o ile pracujesz w kwalifikującej się dziedzinie i masz federalne pożyczki studenckie.

Jeśli miałeś pożyczki federalne, które kwalifikowałyby się do spłaty, kończyło się to, gdy twoja matka z miłością je spłacała. Nie kwalifikowałbyś się już do żadnego programu przebaczenia, który przychodzi Ci do głowy, ponieważ Twoje pożyczki federalne zostały zaspokojone. Pożyczki prywatne nie kwalifikują się do przebaczenia. Cóż, chyba że nie spłacisz swoich prywatnych pożyczek i nie uregulujesz ich.

Jedynym programem wybaczania, do którego najprawdopodobniej byś się teraz zakwalifikował, jest Program wybaczania pożyczki Matka mnie kocha. Ale podejrzewam, że mama nie może się doczekać, aż spłacisz pożyczkę pod zastaw domu.

Zanim odejdę, chciałem zostawić ci trzy łatwe do wykonania przedmioty, na które możesz teraz wskoczyć, aby rozwiązać swoją sytuację. Po prostu kliknij tutaj .

Jeśli masz pytanie dotyczące kredytu lub zadłużenia, które chcesz zadać, po prostu kliknij tutaj i zapytaj.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o wyjściu z długów i alertach o oszustwach, zapisz się do mojego bezpłatnego biuletynu.

Ten artykuł Steve’a Rhode’a pojawił się po raz pierwszy w Get Out of Debt i został rozprowadzony przez Personal Finance Syndication Network.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy