Czy rodzic może wspólnie podpisać kartę kredytową

Czy rodzic może wspólnie podpisać kartę kredytową
Category: Mogą Pomóc
16 października 2020

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Rodzice mogą wspólnie podpisać, abyś otworzył konto karty kredytowej jako nastolatek lub młody dorosły. W rzeczywistości potrzeba uzyskania pomocy rodzicielskiej dla pierwszego konta karty rozszerzonego o ustawę o odpowiedzialności i ujawnianiu informacji na temat kart kredytowych z 2009 r. Prawo to zabrania firmom obsługującym karty wydawania plastiku osobom poniżej 21 roku życia i nieposiadających możliwych do zweryfikowania dochodów, chyba że masz wspólny podpis rodzica.

Wspólne motywy

W niektórych przypadkach rodzice aktywnie pomagają nastolatkom w uzyskaniu karty kredytowej, aby poprawić ich zdolność kredytową i rozwinąć wiedzę finansową. Ustalenie historii spłaty kredytu, szczególnie dobrej, jest siłą napędową budowania skutecznej oceny kredytowej w młodym wieku. Dobry kredyt pomaga na początku uzyskać świetne oprocentowanie i warunki kredytów mieszkaniowych i samochodowych. Niektórzy rodzice uważają również, że mogą pomóc ci dowiedzieć się, jak działa kredyt, dając ci doświadczenie z pierwszej ręki w zarządzaniu własnym kontem.

Potencjalne zagrożenia

Artykuł w DailyFinance.com z marca 2010 roku stanowczo sprzeciwia się podpisywaniu przez rodziców wspólnych kart kredytowych dla swoich dzieci w wieku college’u. Po pierwsze, jeśli nie dokonasz terminowych płatności lub nie spłacisz długu, Twój rodzic przejmuje odpowiedzialność. Ponadto ocena kredytowa rodzica jest uderzana razem z twoją, co jest problematyczne dla całej rodziny. Ponadto młodzi dorośli często mają więcej czasu na wyjście z przestępstwa lub bankructwa niż ich rodzice w średnim wieku.

Opcja autoryzowanego użytkownika

Nieco bezpieczniejszym, alternatywnym sposobem, w jaki rodzic może pomóc Ci dowiedzieć się o kredytach i uzyskać dobry wynik, jest nazwanie Cię autoryzowanym użytkownikiem na karcie rodzica. Ten manewr pozwala ci korzystać z karty i zyskać nagrody lub konsekwencje jej użycia, tak jak robią to twoi rodzice. Takie podejście może pozwolić rodzicowi pomóc Ci nauczyć się odpowiedzialnego korzystania z kredytu i spłacania długów. Jednak rodzic nadal jest narażony na ryzyko związane z twoją złą oceną. Niektórzy dostawcy kart nie otwierają kont dla osób poniżej 18 roku życia, nawet w przypadku współsygnatariusza rodzica, co sprawia, że ​​metoda autoryzowanego użytkownika jest jedyną opcją.

Metoda wspólnego podpisywania rodziców

Konfiguracja wspólnego podpisu zasadniczo oznacza, że ​​Ty i Twój rodzic otwieracie konto kredytowe jako współwłaściciele. Jesteście współodpowiedzialni za skutki wykorzystania, spłaty i oceny zdolności kredytowej. Niektórzy rodzice otwierają wspólne konto, ale wstrzymują fizyczną kartę, aby zapewnić dziecku korzyści w zakresie zdolności kredytowej bez popełnienia błędów. Dla tych, którzy się kwalifikują, „legitymacja studencka” jest alternatywą dla autoryzowanego użytkownika lub wspólnego podpisania konta, jeśli masz wystarczający dochód, aby pokryć limit 300 lub 500 USD. Ta karta minimalizuje ryzyko zadłużenia, usuwa ciężar rodzica, pozwala budować kredyt i nauczyć się odpowiedzialnego korzystania z karty.

  • US News & World Report: przewodnik dla początkujących użytkowników kart kredytowych
  • DailyFinance: Nie podpisuj wspólnie karty kredytowej dla swojego studenta

Neil Kokemuller od 2007 r. Jest aktywnym pisarzem biznesowym, finansowym i edukacyjnym oraz twórcą witryn z treścią multimedialną. Od 2004 r. Jest profesorem na uczelni. Posiada tytuł Master of Business Administration z Iowa State University.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy