Co zrobić, gdy Twoja karta kredytowa straci ważność

17 lutego 2021

Za chwilę dokonasz zakupu, gdy zauważysz, że Twoja karta kredytowa straci ważność w tym miesiącu. Nie panikuj! Nie jesteś sam.

Karty kredytowe zwykle tracą ważność co trzy do czterech lat od daty wydania. Tak więc, ponieważ zdarzenie to nie zdarza się zbyt często, ludzie mają tendencję do zapominania o tym do właściwego miesiąca wygaśnięcia.

Jeśli Twoja karta kredytowa wygasa w tym miesiącu, będzie działać do końca miesiąca, a nowa karta powinna automatycznie dotrzeć pocztą. Nowej karty należy zwykle spodziewać się na kilka tygodni przed datą wygaśnięcia. Rzadko wymagane jest podjęcie działań w celu uzyskania nowej karty, ale jeśli nie dotrze ona pocztą, zadzwoń do wystawcy karty kredytowej.

I nie martw się, chociaż Twoja karta wygaśnie, Twoje konto karty kredytowej nie. Twoje konto pozostanie aktywne, dopóki nie anulujesz go u emitenta.

Dlaczego karty kredytowe tracą ważność?

Fizyczne karty tracą ważność z kilku ważnych powodów:

 • Technologia karty kredytowej może szybko stać się przestarzała, a używanie starszej technologii może narazić kartę na oszustwa.
 • Ograniczenie aktywnego „życia karty kredytowej z datą ważności pomaga ograniczyć oszustwa i kradzież tożsamości.Plastikowe karty kredytowe psują się z wiekiem. Transakcje wymagające włożenia lub przesunięcia karty mogą mieć negatywny wpływ na materiał i mogą spowodować uszkodzenie kart.Dobrą wiadomością jest to, że Twoja nowa karta będzie miała ten sam numer i możesz nawet kwalifikować się do nowych ofert specjalnych i produktów wydawcy karty.

  Jak aktywować nową kartę kredytową?

  Gdy Twoja nowa karta kredytowa dociera pocztą, zwykle zawiera szczegóły umowy posiadacza karty kredytowej. Na karcie będzie również naklejka z numerem telefonu, pod który należy zadzwonić w celu aktywacji. Gdy zadzwonisz, nowa karta jest zwykle aktywowana natychmiastowo za pośrednictwem automatycznego systemu i prawdopodobnie nie będziesz musiał z nikim rozmawiać, jeśli dzwonisz z numeru w pliku. Niektórzy wydawcy mają nawet możliwość aktywowania karty, przechodząc na ich stronę internetową.

  W tym momencie powinieneś zniszczyć swoją wygasłą kartę, aby zapobiec kradzieży tożsamości i oszustwom. Chociaż karta nie umożliwia już dokonywania transakcji, Twoje imię i nazwisko oraz numer karty mogą nadal pomóc złodziejowi tożsamości w ustaleniu nowej tożsamości.

  Następnie, jeśli autoryzowałeś automatyczne obciążenia swojego konta (rachunki, subskrypcje itp.), Powiadom tych sprzedawców o dacie ważności nowej karty i trzycyfrowym kodzie bezpieczeństwa karty (CSC) – znanym również jako kod weryfikacyjny karty (CVC) ) lub wartość weryfikacyjna karty (CVV) – znajduje się z tyłu lub z przodu nowej karty kredytowej. Możesz zaktualizować swoje profile płatności online natychmiast lub podczas dokonywania zakupów.

  Co się stanie, jeśli nie aktywuję nowej karty kredytowej?

  Jeśli nie aktywowałeś swojej nowej karty kredytowej, nie będziesz mógł dokonywać żadnych zakupów online ani w sklepie, dopóki tego nie zrobisz.

  Ale ponieważ Twoje konto karty kredytowej jest nadal aktywne, nadal będziesz prawnie odpowiedzialny za wszelkie automatyczne obciążenia ze strony sprzedawców. Oznacza to, że możesz ponieść kary, odsetki, opłaty za opóźnienia w płatnościach i prawdopodobnie zaszkodzić swojej zdolności kredytowej, jeśli nie zarządzasz swoim kontem. Zwykle sprzedawcy powiadamiają Cię, jeśli mają problem z obciążeniem Twojej karty, prosząc Cię o podanie innej metody płatności.

  Co stanie się z moją zdolnością kredytową, jeśli nie aktywuję nowej karty kredytowej lub ją anuluję?

  Zamknięcie konta karty kredytowej może nieznacznie wpłynąć na wynik kredytowy. W przypadku kart kredytowych i kredytów dowolnego rodzaju czas, przez jaki konto pozostaje otwarte, jest kluczowym czynnikiem przy określaniu zdolności kredytowej. Jeśli więc anulujesz najstarszą kartę, warto rozważyć tę kwestię. Jednak konto pozostanie w Twojej historii kredytowej siedem lat po jego anulowaniu.

  Anulując kartę, zmniejszasz również ogólny dostępny kredyt, co może wpłynąć na Twój wynik w zależności od tego, ile wykorzystasz kredytu. Aby utrzymać dobrą zdolność kredytową, powinieneś utrzymywać wskaźnik wykorzystania kredytu poniżej 30% – co oznacza, że ​​powinieneś wykorzystać mniej niż 30% całego dostępnego kredytu. Tak więc, jeśli masz dwie karty z limitem 5000 USD na każdej, masz łączny limit 10000 USD. A jeśli generalnie masz saldo 2000 USD każdego miesiąca, obecnie używasz 20% całego dostępnego kredytu. Ale jeśli anulujesz kartę, stracisz dostępny kredyt. Twój wskaźnik wykorzystania kredytu wyniesie 40%, jeśli nadal będziesz mieć saldo 2000 USD miesięcznie na jednej karcie.

  Ponownie, automatyczne obciążenia będą kontynuowane, chyba że anulujesz je ze sprzedawcą.

  Czy powinienem zamknąć konto karty kredytowej przed czy po wygaśnięciu karty kredytowej?

  Nie ma znaczenia, kiedy zamkniesz konto karty kredytowej, jeśli spłacisz saldo po anulowaniu.

  Niedawno mężczyzna z Ontario odkrył, że niezapłacony rachunek z karty kredytowej za mniej niż dolara znacząco wpłynął na jego zdolność kredytową. Nieodebrane płatności pozostają w Twoim raporcie kredytowym przez sześć lat. Tak więc ta historia jest dobrym przypomnieniem, aby sprawdzić i upewnić się, że Twoja karta kredytowa została pomyślnie zamknięta. Możesz to zrobić, dzwoniąc do dostawcy karty kredytowej lub zamawiając kopię raportu kredytowego.

  Jeśli anuluję kartę kredytową, czy powinienem dostać nową?

  Jeśli anulujesz kartę i zamierzasz ubiegać się o nową, spójrz na kartę, która ostatecznie przyniesie Ci jakąś korzyść. Niezależnie od tego, czy są to punkty podróżne, zwrot gotówki, czy nawet niskie oprocentowanie, wiele kart kredytowych ma dodatkowe korzyści, które mogą pasować do Twojego stylu życia. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz, jest zarejestrowanie się w celu uzyskania karty, która nic dla Ciebie nie robi.

  Ten post został zaktualizowany.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy