Co powinienem wiedzieć przed złożeniem wniosku o kartę kredytową?

17 lutego 2021

Credit Knocks współpracownik gościa. Zobacz wytyczne.

Zastrzeżenie reklamodawcy – niektóre linki na tej stronie mogą powodować naliczanie opłat reklamowych.

Podsumowanie: Przed złożeniem wniosku o kartę kredytową należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Omawiamy Twoją zdolność kredytową, dochody, historię kredytową i inne ważne czynniki, o których powinieneś wiedzieć.

Nigdy nie powinieneś spieszyć się z niczym w życiu, dotyczy to również ubiegania się o kartę kredytową.

Ubieganie się o kartę kredytową nie ma się czego bać, ale może Cię trochę zdenerwować, jeśli nie jesteś przygotowany i nie przeprowadzasz badań z wyprzedzeniem.

Badanie dostępu do kredytów Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku z grudnia 2019 r. Wykazało, że 45,8% uczestników ubiegało się o kredyt w ciągu ostatniego roku.

Ubieganie się o kartę kredytową jest obecnie bardzo łatwe, ponieważ możesz załatwić cały proces online w zaledwie kilka minut.

Zanim jednak dołączysz do mas i złożysz wniosek o kolejną kartę kredytową, oto kilka kluczowych rzeczy, które powinieneś wiedzieć wcześniej.

Twoja ocena kredytowa

Oczywiście przed złożeniem wniosku o kartę kredytową chcesz wiedzieć, jaki jest Twój wynik kredytowy. Zrozum, że niektóre karty mogą Cię nie zatwierdzić, jeśli Twój wynik kredytowy jest zły.

W rzeczywistości 17,6% osób z badania Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, które stwierdziły, że ubiegały się o nowy kredyt, zostało odrzuconych z powodu spadku zdolności kredytowej.

Istnieje wiele sposobów, aby samodzielnie sprawdzić swoją zdolność kredytową, w tym strony zewnętrzne, takie jak Credit Karma i Credit Sesame, Twój bank, a nawet istniejąca karta kredytowa, która może zapewniać miesięczne lub kwartalne aktualizacje wyniku.

Zwiększ swój kredyt o ponad 100 punktów

W ostatnim badaniu przeprowadzonym przez Credit Knocks odkryliśmy, że * 48% klientów, którzy korzystali z usług firmy naprawczej, uzyskało wzrost zdolności kredytowej o ponad 100 punktów.

Konsultacje są szybkie, łatwe i bezpłatne.

Jeśli Twój kredyt jest przyzwoity lub słaby, możesz rozważyć złożenie wniosku o kartę kredytową zaprojektowaną specjalnie dla osób z niższymi wynikami.

W rzeczywistości niektóre zabezpieczone karty kredytowe nawet nie sprawdzają Twojego kredytu i zachęcają osoby, które chcą zbudować pozytywną historię kredytową, do złożenia wniosku.

Aktywa finansowe i dochody

Składając wniosek o kartę kredytową, musisz udostępnić określone informacje finansowe.

Obejmuje to Twój roczny dochód, miesięczną spłatę kredytu hipotecznego lub czynszu, aktualny status zatrudnienia i inne aktywa.

Jeśli dodajesz również autoryzowanego użytkownika do aplikacji, wystawca karty kredytowej może wymagać numeru ubezpieczenia społecznego również dla tej osoby.

Na przykład Discover wymaga dodania do aplikacji imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia i numeru ubezpieczenia społecznego wszystkich upoważnionych użytkowników.

Pamiętaj, aby mieć te informacje pod ręką, gdy składasz wniosek, aby przyspieszyć proces.

Niska ocena kredytowa?

Uzyskaj bezpłatną konsultację z ekspertem ds. Naprawy kredytowej, aby zobaczyć, jak bardzo mogą pomóc w uzyskaniu zdolności kredytowej.

To szybkie, łatwe i bezpłatne.

Czy masz kwalifikacje wstępne?

Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe mogą wstępnie zakwalifikować Cię do uzyskania określonej karty, zanim nawet pomyślisz o złożeniu wniosku. Być może otrzymałeś e-maile lub e-maile z informacją, że zostałaś „wstępnie zatwierdzona w celu uzyskania karty kredytowej.

Aby wstępnie zatwierdzić Twoją kartę kredytową, firma często musi przejść proces wstępnej kwalifikacji, który obejmuje sprawdzenie Twoich podstawowych informacji kredytowych, aby sprawdzić, czy spełniasz ich standardy dotyczące składania wniosków.

Pamiętaj, że wstępne zatwierdzenie nie zaszkodzi Twojemu kredytowi ani nie pojawi się jako trudne zapytanie, ponieważ firma obsługująca kartę kredytową zainicjuje to. Jeśli jednak zareagujesz, wypełniając oficjalny wniosek o kartę kredytową, spowoduje to trudne zapytanie.

Uzyskanie wstępnej kwalifikacji może być świetną wiadomością, ponieważ oznacza to, że najprawdopodobniej zostaniesz zatwierdzony po wypełnieniu wniosku o kartę kredytową (o ile Twoja sytuacja nie uległa drastycznej zmianie).

Jeśli martwisz się, że zostaniesz zatwierdzony do karty kredytowej, sprawdź, czy istnieje formularz wstępnego zatwierdzenia karty kredytowej, który możesz wypełnić online, taki jak ten, zanim złożysz wniosek, a oni wyciągną raport kredytowy.

Stawki i opłaty

Jednym z największych kosztów, jakie możesz ponieść, są odsetki. Opłaty odsetkowe pojawiają się, gdy saldo jest przenoszone z miesiąca na miesiąc, a opłata może się różnić w zależności od RRSO karty kredytowej.

Aby zrozumieć opłaty i warunki, które będziesz musiał sprawdzić podczas składania wniosku o kartę kredytową, ważne jest, aby zrozumieć terminologię.

  • Opłata roczna – jest to opłata roczna, którą wystawca karty kredytowej może pobierać w celu dalszego korzystania z karty. Nie wszystkie karty kredytowe mają roczną opłatę, ale niektóre mają szczególnie te, które oferują nagrody lub korzyści. Czasami wydawca karty zniesie opłatę roczną za pierwszy rok, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał jej płacić przez co najmniej 12 miesięcy. Jeśli jednak planujesz zachować kartę dłużej niż rok, jest to koszt, który musisz wziąć pod uwagę.
  • APR – APR oznacza roczną stopę procentową, czyli odsetki naliczane przez okres 12 miesięcy. Na przykład karta z oprocentowaniem 25% kosztuje 2% salda, które przenosisz z miesiąca na miesiąc. Zwróć uwagę, że karta kredytowa może pobierać inną RRSO za nowe zakupy niż za zaliczki gotówkowe. Zwykle w przypadku zaliczek gotówkowych może zostać naliczona wyższa opłata APR.
  • Opłaty za transakcje zagraniczne – jeśli planujesz używać karty kredytowej poza krajem, może obowiązywać opłata za transakcję zagraniczną. Niektóre karty kredytowe nie mają opłaty za transakcje zagraniczne, więc warto tego szukać, jeśli planujesz podróżować z kartą.
  • Opłata za opóźnienie – karty kredytowe mogą naliczać opłaty za opóźnienia w wysokości od 28 do 39 USD w zależności od tego, ile razy przegapiłeś termin płatności. Aby uniknąć opłat za opóźnienia, zawsze możesz ustawić automatyczne opłacanie rachunków za pośrednictwem wystawcy karty kredytowej.

Zachęty

Znajomość zachęt związanych z używaniem określonej karty kredytowej z wyprzedzeniem może tylko pomóc Ci zmaksymalizować korzyści, jakie uzyskasz.

Na przykład, niektóre karty oferują bonusy cashback w określonych porach roku iw niektórych kategoriach, podczas gdy inne oferują hojny bonus za rejestrację po wydaniu minimalnej kwoty w ciągu pierwszych kilku miesięcy.

Prawdopodobnie nie chcesz się dowiedzieć, że przegapiłeś 5% zwrotu gotówki za artykuły spożywcze, które i tak byś kupił. Albo co gorsza, wiedząc, że przegapiłeś 50 000 punktów bonusowych, ponieważ nie planowałeś osiągnąć minimalnego progu wydatków w ciągu trzech miesięcy korzystania z karty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy