20 najlepszych akcji do kupienia w 2020 r. (W tym 2, które każdy inwestor powinien posiadać)

Category: Należy Pamiętać
17 lutego 2021

Szukasz akcji, które osiągają najlepsze wyniki na rynku? To jedne z najlepszych firm do rozważenia.

Zanim przejdziemy do akcji, przyznajmy, że te listy są trudne.

Wybór najlepszych akcji do kupienia dzisiaj zależy w dużej mierze od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej. Aby dobrze przeczytać, na czym stoisz, przeczytaj nasz Przewodnik po inwestowaniu. Prowadzi Cię przez takie tematy, jak ustanowienie funduszu awaryjnego, alokacja aktywów, kiedy sensowne jest kupowanie akcji itp.

Teraz przejdźmy do 20 pomysłów na akcje. Oto cała lista, a następnie podsumowanie zakupu dla każdego z nich.

 1. ETF Vanguard Total Stock Market (NYSEMKT: VTI)
 2. ETF Vanguard Total International Stock (NASDAQ: VXUS) Amazon.com (NASDAQ: AMZN) Alfabet (NASDAQ: GOOG) (NASDAQ: GOOGL) Facebook (NASDAQ: FB) Intuicyjna chirurgia (NASDAQ: ISRG) Axon Enterprises (NASDAQ: AAXN) AT&T (NYSE: T) Verizon Communications (NYSE: VZ) Ford Motor Company (NYSE: F) General Motors Company (NYSE: GM) ONEOK (NYSE: OKE) TerraForm Power (NASDAQ: TERP) Brookfield Infrastructure Partners LP (NYSE: BIP) CareTrust REIT (NASDAQ: CTRE) iRobot (NASDAQ: IRBT) lululemon athletica (NASDAQ: LULU) Wayfair (NYSE: W) Netflix (NASDAQ: NFLX) Marki Constellation (NYSE: STZ)Pierwsze dwa to trochę oszustwo, ponieważ w rzeczywistości są to fundusze podlegające obrotowi giełdowemu (ETF). Fundusze ETF umożliwiają szeroką ekspozycję na koszyk akcji, a te dwa to jedne z najlepszych tanich funduszy indeksowych:

  • Akcje USA: fundusz ETF Vanguard Total Stock Market
  • Akcje zagraniczne: fundusz ETF Vanguard Total International StockPierwszy ETF (VTI) daje Ci ekspozycję na praktycznie cały rynek akcji w USA, inwestując w ponad 4000 akcji. Drugi ETF (VXUS) wypełnia resztę świata ekspozycją na ponad 6000 globalnych akcji poza Stanami Zjednoczonymi (sześć reprezentowanych krajów to kolejno Japonia, Wielka Brytania, Kanada, Francja, Niemcy i Chiny).

   Pewne połączenie tych dwóch jest doskonałą podstawą dla części portfela prawie każdego użytkownika. Pozwalają dopasować wyniki amerykańskich i międzynarodowych rynków akcji (pomniejszone o bardzo niskie opłaty). A dla tych, którzy nie mają czasu lub ochoty na wybieranie poszczególnych akcji, może to być cały portfel akcji.

   Ale odkąd kliknąłeś na nasz nagłówek, prawdopodobnie szukasz również indywidualnych pomysłów na akcje w swoim dążeniu do pokonania rynku.

   5 najlepszych akcji dla początkujących inwestorów

   Zacznijmy od pięciu, które są szczególnie dobre dla początkujących inwestorów ze względu na ich silne bilanse, dodatnie wolne przepływy pieniężne i przewagę konkurencyjną:

  • Amazon.com
  • AlfabetFacebookIntuicyjna chirurgiaAxon EnterprisesPierwsze trzy akcje to akcje „FAANG (Facebook, Amazon Apple , Netflix i Google). Te firmy Big Tech mają swoje ręce na pozornie wszystkim i mają potencjał, by zakłócić te części gospodarki, których nie mają.

   Sprawa byka przy kupnie akcji. ŹRÓDŁO OBRAZU: GETTY IMAGES

   Ich wysokie kapitalizacje rynkowe odzwierciedlają fakt, że rynek również o tym wie. To powiedziawszy, początkującym inwestorom generalnie lepiej jest trzymać się dobrze znanych dużych spółek kapitałowych z silną rozpoznawalnością marki, gdy rozpoczynają swoją podróż inwestycyjną, w porównaniu do zbyt uroczych akcji z mniejszymi niż radar mniejszymi akcjami. I wszyscy inwestorzy powinni trzymać się z dala od akcji groszowych!

   Amazon dominuje w handlu detalicznym na poziomie około połowy całego handlu elektronicznego w USA! Jeśli to Cię nie zadziwia, co powiesz na szacunki, według których ponad 100 milionów Amerykanów płaci teraz 119 USD rocznie za członkostwo w Amazon Prime?

   I nie jest to nawet miejsce, w którym uzyskuje większość swoich zysków. Pochodzi z Amazon Web Services, oferowanej przez firmę chmury obliczeniowej. Podczas gdy segment detaliczny sprzedaje nam dosłownie kilofy i łopaty, Amazon Web Services sprzedaje wirtualne kilofy i łopaty w Internecie.

   Jako bonus, Amazon dorzuca inne gadżety, takie jak rozwijająca się oryginalna zawartość, a także swoje spółki zależne, takie jak wysokiej klasy sklep organiczny Whole Foods i związana z grami platforma wideo do przesyłania strumieniowego na żywo Twitch.

   Alphabet (czyli właściciel Google) jest nie mniej imponujący. Jego wyszukiwarkę można lepiej nazwać „wyszukiwarką pieniędzy. Tak się dzieje, gdy masz około 90% udziału w światowym rynku.

   Ponadto YouTube to platforma wideo nr 1 na świecie, a Android to system operacyjny nr 1 na urządzenia mobilne.

   Również w ramach parasola Alphabet znajduje się cała masa futurystycznych zdjęć księżycowych i innych zakładów alfa (rozumiesz?). W rezultacie Google jest zaangażowany we wszystko, od samochodów bez kierowcy po wirtualną rzeczywistość, drony i sztuczną inteligencję (AI).

   Dopełnieniem firm FAANG jest Facebook, władca mediów społecznościowych z Instagramem i WhatsApp, oprócz swoich nazw platform Facebook i Facebook Messenger. Każda z tych czterech platform liczy co najmniej miliard użytkowników miesięcznie. Całkiem imponujące, gdy populacja świata jest również liczona w miliardach jednocyfrowych.

   I tak, nie zapomnij o technologii Oculus VR i innych zakładach.

   Wychodząc trochę z przestrzeni Big Tech, jest pionier opieki zdrowotnej Intuitive Surgical, który sprawia, że ​​chirurgia robotowa staje się rzeczywistością dzięki systemom chirurgicznym da Vinci. Technologia pomaga chirurgom w zmniejszaniu inwazyjności procedur, co prowadzi do lepszych wyników leczenia. Intuicyjna chirurgia, daleka od niesprawdzonej ulotki, ma już miliardy rocznej sprzedaży i jest niezmiennie szalenie dochodowa – pomyśl o marżach brutto w przedziale od 60% do 70% i marżach netto w przedziale 20% do 30%.

   Łatwo jest dostrzec ścieżkę rozwoju dzięki coraz większej adaptacji przez chirurgów i szpitale oraz rosnącej liczbie zatwierdzonych procedur.

   Wreszcie dochodzimy do Axon Enterprises, znanego z produktów służących do egzekwowania prawa i samoobrony. To znaczy paralizatory Taser, aparaty Axon i Evidence.com (wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy przesłanych materiałów wideo) oferują zintegrowane rozwiązanie dla wydziałów policji.

   Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat uzasadnienia kupna pięciu akcji powyżej, a także inne rozważania przed zakupem poszczególnych akcji, przejdź do pełnego spisu wartości tych najlepszych akcji dla początkujących inwestorów naszego analityka Briana Stoffela.

   8 najlepszych akcji dywidendowych

   Akcje dywidendowe mają sens dla wielu rodzajów inwestorów – nie tylko dla tych, którzy szukają regularnego strumienia dochodu lub inwestowania DRIP. W końcu było wiele długoterminowych badań, które wykazały, że wypłacający dywidendę osiągnęli lepsze wyniki niż akcje, które nie wypłacały dywidend.

   Przyjrzyjmy się ośmiu atrakcyjnym kandydatom na dzisiejszy rynek. Każdy z nich ma dochód z dywidendy, który jest mniej więcej dwa do trzech razy wyższy od obecnego dochodu z dywidendy S&P 500 w wysokości 2%.

   • AT&T – 6,5% roczna stopa dywidendy forward
   • Verizon Communications – 4,1%Ford Motor Company – 6,7%General Motors Company – 4%ONEOK – 4,9%TerraForm Power – 5,9%Brookfield Infrastructure Partners LP – 4,8%CareTrust REIT – 3,8%Dwie pierwsze akcje, AT&T i Verizon, razem dominują na amerykańskim rynku telekomunikacyjnym – zarówno bezprzewodowej, jak i tradycyjnej telefonii stacjonarnej. Ponieważ nasze potrzeby w zakresie danych, telekomunikacji i mediów stale rosną, te dwa elementy mogą przynosić zyski. Buzzwords, takie jak Internet rzeczy, sieci 5G i przetwarzanie w chmurze, oferują możliwości dla tych dwóch.

    Kolejną parą do rozważenia są Ford i GM. Grają w motoryzacyjnej przestrzeni, która była kapitałochłonna i konkurencyjna przed pojawieniem się samochodów elektrycznych, hybrydowych i autonomicznych, a także usług przewozowych. Teraz konkurencja obejmuje nie tylko tradycyjnych producentów samochodów, ale także nowicjuszy , takich jak Tesla Uber i Lyft , a także wielu największych graczy technologicznych z Doliny Krzemowej. Plus zagraniczni konkurenci z tymi samymi pomysłami. Powodem, dla którego zarówno Ford, jak i GM są interesujący dla dalszych badań, jest to, że rynek również widzi te przeciwności i wycenia je według jednocyfrowych wskaźników P / E, co prowadzi do dobrych zysków z dywidend powyżej. Oczywiście na dłuższą metę to wszystko na nic, jeśli nie kupisz ich strategii i planów na przyszłość.

    Kolejne trzy, ONEOK, TerraForm Power i Brookfield Infrastructure Partners LP, znajdują się na przekroju energii i infrastruktury:

    • ONEOK specjalizuje się w rurociągach gazu ziemnego / płynnego gazu ziemnego oraz innych usługach typu midstream.
    • TerraForm Power to energia odnawialna. Jest właścicielem i operatorem szeregu aktywów słonecznych i wiatrowych w Stanach Zjednoczonych i Europie.Brookfield Infrastructure Partners LP koncentruje się na infrastrukturze, ale inwestycje w tej niszy są bardzo zróżnicowane. Jak opisuje to zespół ds. Relacji inwestorskich, ich sieci „ułatwiają przepływ i magazynowanie energii, wody, towarów, pasażerów i danych. Potraktuj to jako rodzaj modelu private equity, w którym „nabywają wysokiej jakości przedsiębiorstwa na podstawie wartości, aktywnie zarządzają operacjami i oportunistycznie sprzedają aktywa, aby ponownie zainwestować kapitał w biznes. Należy pamiętać, że Brookfield jest spółką komandytową (MLP), więc przed nabyciem tych akcji należy zapoznać się z konsekwencjami podatkowymi MLP.Wreszcie mamy CareTrust REIT, który, jak sama nazwa wskazuje, jest trustem nieruchomościowym (REIT). Podobnie jak w przypadku programów MLP, przed zainwestowaniem warto zapoznać się ze szczególnymi cechami REIT. CareTrust jest właścicielem i dzierżawą obiektów opieki zdrowotnej i mieszkaniowej dla seniorów. To ciekawa gra dla osób zainteresowanych trendem wyżu demograficznego / starzejącej się Ameryki.

     Koniecznie przeczytaj pełną rozprawę naszego analityka Jasona Halla dotyczącą kupna każdej z tych ośmiu akcji z dywidendą.

     5 najlepszych spółek wzrostowych

     W przeciwieństwie do akcji dywidendowych, spółki wzrostowe często zwracają inwestorom niewielką (lub żadną) część swoich zysków w postaci dywidend. W rzeczywistości wiele z nich jest na etapie przed zarobkami lub ma tak małe zyski, że ich wskaźniki P / E są stratosferyczne. A jeśli mają zarobki, zwykle wpychają je z powrotem do swoich biznesów.

     • ja robotem
     • lululemon athleticaWayfairNetflixMarki ConstellationiRobot jest znany ze swojej linii robotów odkurzających Roomba. Niedźwiedzie martwią się groźbą zwiększonej konkurencji. Byki jednak wskazują na ogromny potencjał opcjonalności (tj. Firma zmienia się i zmienia w czasie, aby stać się czymś, czego nie możemy sobie dziś wyobrazić). iRobot już rozszerza swoją ofertę o zautomatyzowane kosiarki do trawy, więc nietrudno sobie wyobrazić, że wkrótce przejdzie do innych zastosowań domowych i komercyjnych. Mówiąc szerzej, jest dużo miejsca na poruszanie się w interesujących przestrzeniach, gdy wcześnie zaczynasz zajmować się robotami, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. Trudno spekulować, czym dokładnie mógłby się stać iRobot, ale przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej nieco ponad 3 miliardy dolarów jest to wciąż mniej niż 1% wielkości Facebooka, Alphabet czy Amazon, czyli takJest dużo miejsca na kurs akcji, jeśli spełnią się jego najśmielsze cele. A pomiędzy nimi jest dużo miejsca na sukces, jeśli istnieje bardziej konwencjonalny wynik.

      Marka Lululemon, wywodząca się ze swojej podstawowej bazy odzieży do jogi, stała się absolutną siłą w sportowym stylu. Toczą się dyskusje na temat tego, czy sportowa stylizacja (np. Noszenie spandexu, jakby to był dżins) jest tylko trendem, czy też zostanie. Chociaż odpowiedź na tę debatę może wpłynąć na wzrost w perspektywie krótkoterminowej, konsumenci będą potrzebować odzieży sportowej jeszcze przez długi czas. Poza tym Lulu może rozwijać się na arenie międzynarodowej, poza swoją twierdzą w Ameryce Północnej (podczas gdy Lululemon jest firmą kanadyjską, około 70% jej sprzedaży pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a tylko około 10% spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady). Innym potencjalnym czynnikiem wzrostu jest ekspansja poza tradycyjnie kobiecą docelową populację.

      Wayfair to internetowa witryna internetowa zawierająca meble i inne artykuły gospodarstwa domowego. Handel detaliczny w każdym kanale jest trudny i nie inaczej jest w przypadku Wayfair. Konkurencja jest zaciekła, obejmuje głównych graczy online, takich jak Amazon, wszystkich tradycyjnych graczy stacjonarnych i wiele internetowych butików start-up. Aby kupić historię Wayfair, prawdopodobnie będziesz chciał wierzyć, że Wayfair może zbudować markę, lojalność klientów i skalę, które pozwolą jej zwiększyć marże do punktu, w którym może przynosić trwałe zyski. Jednym z korzystnych wskaźników w tym przypadku jest 5-letnia stopa wzrostu sprzedaży Wayfair blisko 50%.

      Netflix nie wymaga przedstawiania. Udało mu się wyprzedzić wątpiących, ponieważ pokonał Blockbuster, przeszedł z wysyłanych pocztą DVD na streaming online, stworzył nagradzane oryginalne treści i utrzymywał całkowite koszty treści na tyle, aby być konsekwentnie opłacalnym. Obecnie zmartwienia obejmują stale obecną konkurencję (w tym innych uczestników usług przesyłania strumieniowego od potężnych właścicieli treści), obawy o nasycenie kraju, a nawet wyższe koszty treści. Z drugiej strony wydaje się, że Netflix ma siłę marki i ceny, pogląd, że przecinarki do kabli mogą zalogować się do więcej niż jednej usługi online, możliwości ekspansji międzynarodowej i korzyści skali, ponieważ nadal rośnie w górę (30% + kilka ostatnich lat).

      Constellation Brands ma trafną nazwę. Nawet jeśli nie słyszałeś o firmie, znasz wiele marek alkoholi, których jest właścicielem lub które sprzedaje. Należą do nich piwa takie jak Corona, Modelo i Ballast Point, wina takie jak Robert Mondavi, Clos du Bois i Ruffino oraz napoje spirytusowe, takie jak Vodka SVEDKA. Wiele z tego osiągnięto dzięki przejęciom na przestrzeni lat (i dziesięcioleci), strategii, która jest generalnie bardziej ryzykowna niż rozwój organiczny. Jak dotąd jednak wyszło całkiem nieźle w przypadku Constellation. Ostatnio rozszerzyła się jeszcze bardziej, kupując duży udział (38%) w marihuanie Canopy Growth .

      Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się ze szczegółowymi komentarzami naszego analityka Demitriosa Kalogeropoulosa na temat tych pięciu akcji wzrostowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy